Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Pasek™ - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Księga Życzeń i Zażaleń (https://forum.arhn.eu/Forum-Ksi%C4%99ga-%C5%BBycze%C5%84-i-Za%C5%BCale%C5%84)
+--- Wątek: Pasek™ (/Temat-Pasek%E2%84%A2)

Strony: 1 2


Pasek™ - Dark Archon - 05-06-2013

W najbliższych dniach użytkownicy serwisu arhn.eu otrzymają dostęp do testowej wersji naszego nowego systemu nazywanego skromnie "Paskiem".

"Pasek" to menu po prawej stronie ekranu zawierający niezbędną funkcjonalność przy przeglądaniu serwisu + sporą porcję nowej funkcjonalności.

http://dl.arhn.eu/jing/2013-06-05_0014.png

Myślę, że jedynym elementem wymagającym wyjaśnienia jest "Tętno". "Tętno" jest mikroblogiem na którym użytkownicy mogą szybko i bezproblemowo dzielić się swoimi przemyśleniami, czy podrzucać linki do :ojcammo:. Różnica między Shoutboksem a Tętnem jest dość znacząca, bo Tętno dostępne jest na każdej podstronie serwisu, pozwala na komentowanie poszczególnych wpisów, a najnowszy post danego użytkownika staje się automatycznie jest "Statusem" na Profilu. Jeżeli chcecie podzielić się jakimś gorącym newsem, pochwalić nowym zakupem, czy podzielić się czymś z całą społecznością, to będzie to odpowiednie miejsce.

Pasek będzie trafiał do użytkowników w przeciągu najbliższych paru dni. Jeśli jeszcze go nie widzisz, to pewnie pojawi się na Twoim koncie lada dzień.

Pasek pojawiał się będzie wyłącznie na ekranach o szerokości okna przeglądarki większej niż 1340 pikseli.


Co działa/co nie działa i nad czym będziemy pracować:
- Log wydarzeń i tętno odświeżają się co parę sekund. Wiadomości i Powiadomienia co odświeżenie strony.
- Komentarze pod Tętnem odświeżają się automatycznie tylko po napisaniu posta lub odświeżeniu strony.
- Wiadomości (PM) i Tętno, gdy zwinięte, informowały będą o nowych postach poprzez małe "powiadomienie" w bańce, jak na telefonach komórkowych
- Na razie pasek widoczny będzie tylko dla użytkowników zalogowanych.
- W przyszłości pasek będzie można ukrywać. Na razie nic z tego Winking
- Komentarze do postów w Tętnie nie są uwzględniane w powiadomieniach o nowych wiadomościach. Takie było założenie i nie jest to bug.

Do zrobienia/poprawy, czyli błędy o których już wiemy:
- Komentarze w pasku liczą się jako komentarze w bazie gier. Nie powinny.
- Komentarze w tętnie powinny odświeżać się automatycznie.
- Ogólne usprawnienia wydajności skrytpu
- Wersja dla niezalogowanych
- Zwijanie, rozwijanie paska
- Tętno nie lubi przecinków w linkach. Trzeba rzucić na to okiem.
- Tętno nie bierze poprawki na strefę czasową.
- Pasek nie czyta prawidłowo awatarów z zewnętrznych serwisów.

Zapraszam do zgłaszania błędów oraz przesyłania sugestii i propozycji związanych z rozwojem tej funkcji.


RE: Pasek™ - pojler - 05-06-2013

Co by można jeszcze tam było dodać? Może pasek z acziwmentami?


RE: Pasek™ - Gurgie - 05-06-2013

Niech nicki wraz z datą i godziną mocniej kontrastują z treścią tętników.


RE: Pasek™ - Klimashnikov - 05-06-2013

Avatar jest krzywo wyświetlany (przycięty z prawej strony), ale może jest to tylko mój problem


RE: Pasek™ - ktosiu100 - 05-06-2013

Zgadzam się z kolegami wyżej.

Miło, że zgadzasz się z forumowiczami powyżej, ja również zauważyłem część podrzuconych przez nich w tym temacie błędów, nie upoważnia to jednak ani mnie, ani Ciebie do nabijania licznika podobnego typu postami. Wysil się nieco następnym razem i dopisz jakie koncepcje faktycznie Ci się podobają i dlaczego. Upominam.
~bleub




RE: Pasek™ - speedy901990 - 06-06-2013

Mój avatar ma permanentny crash i nawet w części się nie wyświetla. Taki 404 jest.


RE: Pasek™ - szymon1051 - 06-06-2013

(06-06-2013, 11:17)speedy901990 napisał(a): Mój avatar ma permanentny crash i nawet w części się nie wyświetla. Taki 404 jest.

U mnie to samo.


RE: Pasek™ - yamny - 06-06-2013

Od czasu do czasu może pojawić się błąd w wyświetlaniu zawartości tak jak tutaj: http://i.imgur.com/d48zHKM.png

Poza tym, gdzie się podziało tętno?


RE: Pasek™ - Dark Archon - 06-06-2013

Tętno zostało tymczasowo wyłączone. Wróci, gdy tylko ustabilizuję działanie serwera. Smiling


RE: Pasek™ - Link - 09-06-2013

Po ponownym włączeniu tętna nie wyświetlają mi się teraz powiadomienia o nowych wpisach. Nie wiem czy tylko u mnie, możesz sprawdzić, Archon.


RE: Pasek™ - yamny - 09-06-2013

Pole ostatni status w profilu wypisuje rzeczywiście ostatni dodany status, ale sprzed aktualizacji/wyłączenia tętna.

edit:
Apostrof nie wyświetla się poprawnie:
[Obrazek: ywKf4nP.png]


RE: Pasek™ - Jedrek - 13-06-2013

O ile się nie mylę, to 1600>1340. Deal With It Wszystko działa, jak należy. Potwierdzam przycięcie avatara, ale możliwe, że tak ma być.


RE: Pasek™ - czapa - 22-06-2013

Da się jakoś ten pasek wyłączyć? Wcale mi się on nie podoba.


RE: Pasek™ - pojler - 22-06-2013

Czapa zmień rozdzielczość na jk najmniejszą, bo na razie paska nie wyłączysz


RE: Pasek™ - szymon1051 - 24-06-2013

Przy małych ustawieniach szerokości okna przeglądarki (mieści się całość tła posta) pasek się nie włącza.


RE: Pasek™ - Wojtex28 - 24-06-2013

Przy niektórych AdBlockach pasek czasem się blokuje, ale ogólnie naprawdę fajna rzecz, wszystko zebrane w jednym miejscu Grinning Tętno wg. mnie nie jest złe, po usprawnieniach będzie git! Oby tak dalej!


RE: Pasek™ - Link - 25-06-2013

Do paska dodałbym jeszcze zakładkę "Dzisiejsze posty" wtedy mógłbym cały czas siedzieć na SB i zarządzać wszystkim bez przewijania stronki w górę.


RE: Pasek™ - pojler - 25-06-2013

Archon, odkryłem błąd. W tętnie pojawiło się powiadomienie o zwycięstwie z giveawayów.


RE: Pasek™ - craces - 01-07-2013

ja mam monitor z rozdzielczością 1280x1024 i pasek pojawił się u mnie i nie ukrywam ,że zakrywa sporą część strony ,przez co uniemożliwia w pewnym stopniu korzystanie z niej :/

LINK http://screencast.com/t/6GilQ2qfF1x


RE: Pasek™ - killjoypl - 25-08-2013

Mi od czasu do czasu dzieje się takie coś z paskiem: Screen
Bynajmniej nie jest to wina przeglądarki, bo sprawdzałem na firefoxie i operze.


RE: Pasek™ - wujo444 - 02-09-2013

Odświeżony pasek jest za szeroki i zasłania forum na szerokości kilkudziesięciu pikseli. No i nie ma go jak schować. To samo pod Operą i Chrome, ekran 1366x768.


RE: Pasek™ - ZłotyPstryk - 03-09-2013

Nie podoba mi się to, że w nowej wersji strony w natywnej rozdzielczości mojego monitora (1366x768) nie mogę widzieć paska bocznego tak jak to było przed liftingiem, tylko jest schowany, a jak się pokazuje, to zasłania część strony. Nie da się go nawet tak pokazać na stałe zmieniając rozmiar strony (wcześniej na monitorach 4:3 się nawet dało pasek tak zobaczyć).


RE: Pasek™ - FrozenShade - 30-09-2013

Kiedy będzie funkcja wyłączania paska?


RE: Pasek™ - Kuba Stachurski - 19-11-2013

Nazwa konta mego zlewa się z opcjami "profil" i "wyloguj"


RE: Pasek™ - kruskader - 09-12-2013

Można dodać link do aczików?