Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Konsole Nintendo - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Oldschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Oldschool)
+--- Dział: Konsole Kieszonkowe (https://forum.arhn.eu/Forum-Konsole-Kieszonkowe)
+--- Wątek: Konsole Nintendo (/Temat-Konsole-Nintendo)



Konsole Nintendo - Zombiey - 17-06-2013

Od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś sprawdzonego modelu konsoli od Nintendo z serii DS. Spodobał mi się Lite oraz DSi, ale chciałbym też wiedzieć od doświadczonych ludzi mający kontakt z tymi konsolami: na jaką konsolę najlepiej "polować", ponieważ przymierzam się do zbierania złociszy na jakąś nintendową konsolę.


RE: Konsole Nintendo - Matuleczek - 17-06-2013

Odraczam dsi. Sam mam ds lite i jestem zadowolony. Dlaczego odradzam? W dsi usunięto port na gry z GBA, dodano blokadę regionalną. Za to dostaliśmy 2 chujowe kamery. Tylko tym się różnią. A lite możesz wyrwać za mniejszą kasę niż dsi. Sam kupiłem swoją konsolę za 100zł (full komplet, 2 rysiki, piracki shit etc.)


RE: Konsole Nintendo - Zombiey - 17-06-2013

A jaka jest ogólna wada i zaleta DSi i Lite. To pytaie też ważne, bo chciałbym idealnie dobrać pod siebie konsolkę, a każda informacja jest jak kociołek złota leprechauna.


RE: Konsole Nintendo - Matuleczek - 17-06-2013

A czego oczekujesz od konsoli?


RE: Konsole Nintendo - supaplex - 17-06-2013

Jeśli nie zależy ci na wstecznej kompatybilności z GBA, czyli ograłeś już to co chciałeś albo nie chcesz inwestować w starsze gierki, to mogę śmiało polecić DSi. Większe ekrany i matowa obudowa oraz brak pękających zawiasów. Tyle z zalet, największym minusem jest właśnie brak slotu GBA oraz blokada regionalna na kilka gier, które korzystają z szybszego procesora DSi.


RE: Konsole Nintendo - Zombiey - 17-06-2013

Okej, dziękuję za uwagę.. Smiling Każdy z was dostaję repa za sensowną odpowiedź. Ale jeszcze ostatnie pytanie do DSi: to prawda, ze ta konsola obsługuje internet ale w stopniu dosyć ubogim?


RE: Konsole Nintendo - supaplex - 17-06-2013

Przeglądarka Opera jest na DSi (chyba już nie jest darmowa, dawniej była) i jest mocno przeciętna. Byle smartphone ją wyprzedza o kilka długości.


RE: Konsole Nintendo - Zombiey - 17-06-2013

Ok, dziękuje.. I to tyle obecnie Smiling


RE: Konsole Nintendo - UzeQ - 18-06-2013

DS Lite ma też inną wadę związaną z slotem na gry z GBA - tylko na tym modelu (i oryginalnym DS'ie) możesz pograć w Guitar Hero na DS'a Smiling Jest to fajna gierka, która daje masę radości. Jeśli Ci na tym i grach z GBA nie zależy to bierz nowszy sprzęt. Jeśli chodzi o Lite to jest to urządzenie tylko do grania w gry, nic innego na nim nie zrobisz. DSi ma kilka więcej opcji, ale każdy smartfon posiada większą i lepiej zaimplementowaną funkcjonalność.

No i na końcu mogę też dodać, że jeśli dysponujesz odrobinę większym budżetem to może weź pod uwagę 3DS'a? Oryginalny model można już za ok 300 zł wychaczyć. Jest kompatybilny z poprzednikiem, a przynajmniej posiadając go masz pewność, że zagrasz w najnowsze gry Smiling