Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Do czego służy USB w PS2 - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Oldschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Oldschool)
+--- Dział: Konsole Stacjonarne (https://forum.arhn.eu/Forum-Konsole-Stacjonarne)
+--- Wątek: Do czego służy USB w PS2 (/Temat-Do-czego-s%C5%82u%C5%BCy-USB-w-PS2)



Do czego służy USB w PS2 - Kirby - 07-07-2013

any ideas? wiem ze glupie pytanie, ale naprawdę nie wiem.


RE: Do czego służy USB w PS2 - zujok - 07-07-2013

Jak dobrze pamiętam służy do podłączenia różnych akcesoriów jak: mikrofon czy kamerka eye toy.


RE: Do czego służy USB w PS2 - Kirby - 07-07-2013

dzieqje, myslalem ze do pendrive, albo inna pamiec. (sorq za brak polskich znakow)


RE: Do czego służy USB w PS2 - Dark Archon - 07-07-2013

I co ty byś z tym pendrivem chciał na PS2 robić? Grinning Jak napisał zujok, porty USB służą do podłączania akcesoriów - kamer, mikrofonów, instrumentów do Guitar Hero/Rock Band.


RE: Do czego służy USB w PS2 - Kirby - 07-07-2013

no nie wiem, np na sejwy?


RE: Do czego służy USB w PS2 - Link - 07-07-2013

(07-07-2013, 13:58)Kirby napisał(a): no nie wiem, np na sejwy?

Takie cuda to generację wyżej, w PS 3 Smiling


RE: Do czego służy USB w PS2 - zujok - 07-07-2013

Jak by było można wgrywać save'y na pendrive to kto kupiłby 8 MB memory card.


RE: Do czego służy USB w PS2 - Ra-V88 - 07-07-2013

(07-07-2013, 13:46)Dark Archon napisał(a): I co ty byś z tym pendrivem chciał na PS2 robić? Grinning

Po wgraniu odpowiedniego softu na memory card można z pendrive'a odtwarzać divxy z napisami. W dobie tanich odtwarzaczy multimedialnych obsługujących mkv 1080p to raczej zbędny dodatek, ale kiedyś był to (przynajmniej dla mnie) jedyny sposób by obejrzeć nowy odcinek jakiegoś serialu na telewizorze.


RE: Do czego służy USB w PS2 - Enma - 08-05-2014

(07-07-2013, 12:24)Kirby napisał(a): any ideas? wiem ze glupie pytanie, ale naprawdę nie wiem.
Jak się ma na karcie zainstalowane Free Mcboot i program do odtwarzania gier z pen'a to można "po piracku", zgrywać sobie na pena gierki. Gry w takiej jakości z pena są słabe i często nie działają i tną, więc praktycznie nie polecam tej opcji...


Odp: Do czego służy USB w PS2 - HackBoy - 09-05-2014

Oprocz podłączenia akcesoriów mozesz zgrac save. Potrzebujesz do tego free mcboot. Do niego dogrywasz odpowiedni program/plugin i masz opcje dostepu do memory card.

Wysłane z LT15i za pomocą Tapatalk 2


RE: Do czego służy USB w PS2 - facepalm - 10-05-2014

(10-05-2014, 15:53)xSkyer napisał(a): W końcu to USB 1.0. Ciekawe czy da nam coś wymiana na 3.0? Może gry dostaną kopa Grinning?
Chyba można filmy odtwarzać. Nigdy tego nie testowałem.

Jeśli dasz radę wymienić płytę główną, na taką obsługującą lepsze USB, to tak.(problemem może być, że ciężko wtedy byłoby nazwać ten sprzęt PS2 Torll ) generalnie, po przerobieniu PS2 można robić wiele rzeczy: Słuchać muzyki(jest ok), Oglądać filmy(tego nie testowałem), emulować gry(oczywiście jeśli sami je zgramy z oryginalnych nośników), a także odtwarzać gry PS2(wbrew temu, co piszą poprzednicy, poza cutscenkami, wszystko chodzi bardzo dobrze(ale nie wszystkie gry chodzą Okay aktualnie jestem zmuszony do tej opcji, i da się grać(ale bully nie chodzi Okay )).


RE: Do czego służy USB w PS2 - Baieros - 10-05-2014

USB w PS2 jest też na tyle fajne, że obsługuje normalne myszki od PC i tak też możemy sobie zagrać w Age of Empires Smiling


RE: Do czego służy USB w PS2 - Oscikus - 16-06-2014

Usb to usb, ale do czego w Facie służy FireWire (znaczy, ten, IEEE1394)?
Mam też takiej samej wielkości złącze w laptopie i nadal nie wiem co mogę do niego podpiąć.


RE: Do czego służy USB w PS2 - guy_fawkes - 16-06-2014

Pierwotnie miało służyć do łączenia razem kilku konsol, ale w praktyce tylko kilka gier otrzymało taką opcję.
Kiedyś, gdy prędkość USB była śmieszna, FireWire uchodziło za szybki standard, umożliwiający podłączenie i przesyłanie danych z cyfrowych kamer i aparatów. Dziś mało kto o tym złączu pamięta.


RE: Do czego służy USB w PS2 - RoniWorlds - 20-07-2014

Więc wyjaśnię trochę wątpliwości co do portu USB w PS2.

Oryginalnie port USB został wprowadzony dla dodatkowych peryferii np. Mikrofon, Kamerka EYETOY, Gitara, Kierownica itp.., Dodatkowo przez port USB, serwis sony diagnozował poszczególnie konsole i wgrywał nowy bios, czy inne opcje testowe np karty pamięci czy odczyt test np pada czy wszystko w nim OK. Gry konsola naprawiana miała już być wysłana do klienta. Sony zdecydowało że ten soft przekaże do serwisów zewnętrznych konsol Playstation 2. Ale jak to bywa, od razu znaleźli się spece tego kodu i za czeli pisać własne oprogramowania do FREEMCBOOT. Soft ten odblokował bardzo dużo możliwości konsoli PS2. Niestety ale granie w gry (pirackie) bez potrzeby rozkręcania konsoli. Pokazały się Emulatory innych konsol, czy odpalanie gier w wyższych rozdzielczościach np. 720p a nawet 1080p. Jak i filmów Divix. Jedyną wadą jest to że konsole posiadają wolny port USB ver. 1.1. Ja korzystam z FreeMCBoot tylko do opcji wyższych rozdzielczości. Ale aby to uzyskać też trzeba mieć kabel component i Telewizor lub monitor który ma takie złącza.


RE: Do czego służy USB w PS2 - Szymon - 21-07-2014

W Gran Turismo 4 można zapisywać skrinszoty na pendrive, pod warunkiem że ma system plików FAT32.