Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
[ART] Gry wideo w sobotni poranek - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gracze - Graczom (https://forum.arhn.eu/Forum-Gracze-Graczom)
+--- Wątek: [ART] Gry wideo w sobotni poranek (/Temat-Artyku%C5%82y-Zgoda-na-publikacj%C4%99-artyku%C5%82u-na-g%C5%82%C3%B3wnej-Gry-wideo-w-sobotni-poranek)

Strony: 1 2


Gry wideo w sobotni poranek - Rewol - 27-07-2013

Tak, fala. Zgodnie z tym, co widnieje na Wikipedii, możemy mówić aż o kilkudziesięciu serialach animowanych opartych na markach ze świata gier. „Kilkudziesięciu? To jak mogłem o żadnej nigdy nie usłyszeć?!” Cóż, jeśli nie dorastałeś w latach 90. lub nie interesujesz się japońską kulturą – nie ma w tym nic dziwnego. Moda na animowane adaptacje gier minęła, zdaje się bezpowrotnie, a powodem tego często był sam poziom tych produkcji.


By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Gry wideo w sobotni poranek


RE: Gry video w sobotni poranek. - KDMentos - 27-07-2013

Świetny tekst, czytając przypominałem sobie te wszystkie kreskówki. Jak byłem małym szkrabem serial Mario był dla mnie najlepszą bajką na świecie, a w czasach podstawówki MegaMan... Miodne czasy dla kreskówek. Heart


RE: Gry video w sobotni poranek. - Rewol - 28-07-2013

(27-07-2013, 22:02)KDMentos napisał(a): Świetny tekst, czytając przypominałem sobie te wszystkie kreskówki. Jak byłem małym szkrabem serial Mario był dla mnie najlepszą bajką na świecie, a w czasach podstawówki MegaMan... Miodne czasy dla kreskówek. Heart

Dzięki, naprawdę miło coś takiego usłyszeć. Miło, że obudziłem wspomnienia, sam miałem podobnie ;]. Ps. A czy przy okazji, orientujesz się, jak wrzucać zdjęcia z dysku na tekst?


RE: Gry video w sobotni poranek. - facepalm - 28-07-2013

Dzięki, że przypomniałeś o serialach Sonic X i Megaman MT warrior - byly czescia mojego dziecinstwa zanim poznalem na dobre gry (miałem wtedy tylko pegazusa(btw: Wiedziałem wtedy że Sonic jest na podstawie gry a o megamanie nie O_O)) A artykuł dobrze napisany, nie dopatrzyłem się błędów.


Gry wideo w sobotni poranek - bleub - 07-09-2013

Propsy dla autora, naprawdę interesujący artykuł.


RE: Gry wideo w sobotni poranek - Veinitive - 07-09-2013

Świetny artykuł na prawdę dobra robota.


Gry wideo w sobotni poranek - farmaceuta - 07-09-2013

Kurde, znowu sobie przypomniałem czasy, kiedy oglądałem te wszystkie seriale w tajemnicy przed rodzicami.


RE: Gry wideo w sobotni poranek - Grodek - 07-09-2013

Nie oglądałem tych starszych kreskówek ale dokładnie pamiętam czasy Sonic X, Megaman NT Warriros oraz Medabots. Fajny materiał i świetnie się go czyta.


Gry wideo w sobotni poranek - wujo444 - 07-09-2013

co to jest duża renoma?

no i zdecydowanie odradzam nazywanie anime "kreskówką", bo paru osobom może żyłka pęknąć Winking

przyszłość kreskówek opartych na grach jest taka jak całego gatunku - nieciekawa. Telewizja dziecięca nadaje taki badziew, a jeszcze coraz chętniej sięga po animacje komputerową, że trudno być optymistą. No a japońskie wersje mogą nie być strawne dla każdego.


RE: Gry wideo w sobotni poranek - Johnny - 07-09-2013

Co do renomy - dzięki za uwagę, teraz jest już normalna :P

Jeśli zaś chodzi o kreskówki - albo męczymy wszystkich czytelników ciągłym powtarzaniem jednego słowa, albo te "parę osób" wykorzystując zamienniki takie jak "kreskówka" właśnie. Coś trzeba było wybrać PS3 Has No Game


Gry wideo w sobotni poranek - wujo444 - 07-09-2013

Johnny, no nie do końca, bo samo anime pada w tymże akapicie raz, i to w nawiasie, więc masz tam zatrzęsienie synonimów, a najpopularniejszy termin ominięto :P

jeszcze jeden babol: animowacji na początku akapitu Tanio, młodzieżowo (...).


RE: Gry wideo w sobotni poranek - Dark Archon - 07-09-2013

Ale anime są kreskówkami! Definicja kreskówki to "niepełnometrażowy film animowany". Której części definicji "kreskówki" anime niby nie spełnia? Smiling


Gry wideo w sobotni poranek - wujo444 - 07-09-2013

Mówię, że "komuś", nie mnie. Chociaż przyzwyczaiłem się uznawać kreskówki za seriale animowane dla dzieci, i dlatego nie używam go w odniesieniu do całości anime.

Mówię, że "komuś", nie mnie. Chociaż przyzwyczaiłem się uznawać kreskówki za seriale animowane dla dzieci, i dlatego nie używam go w odniesieniu do całości anime.


RE: Gry wideo w sobotni poranek - ichabod - 07-09-2013

Dlaczego anime nie jest dla dzieci a pozostałe seriale animowane już tak?


Gry wideo w sobotni poranek - wujo444 - 07-09-2013

ani jednego ani drugiego nie napisałem, więc może zakończmy Offtop?

PS: widzę, że mimo nowej oprawy babol z duplikowaniem komentarzy przy odświeżaniu nadal się pojawia :/


RE: Gry wideo w sobotni poranek - Dark Archon - 07-09-2013

Ach, odwieczna dyskusja o "anime to nie bajeczki dla dzieci".

Nastolatki i dorośli faceci nie czujący się komfortowo z tym, że oglądają japońskie seriale animowane odczuwają wewnętrzną potrzebę usprawiedliwiania przed sobą i przed światem, że są dojrzałymi, rozwiniętymi emocjonalnie członkami społeczeństwa.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że sami stawiają błędną tezę: "bajki są dla dzieci", tylko po to, żeby się z nią nie zgodzić. W skrócie: wszystko sprowadza się zawsze do walki z własnymi wewnętrznymi demonami i potrzebą akceptacji.

[Obrazek: f8021e05-2695-4c02-8c6f-14d5bd8016f4.jpg]


Gry wideo w sobotni poranek - wujo444 - 07-09-2013

No tak, w końcu dzieci zrozumieją filozoficzne rozkminy GitSa, psychologiczne problemy NGE, aluzje seksualne FLCL i nie będą mieć koszmarów po rozrywaniu postaci w Hellsingu czy Elfen Lied. Każda produkcja ma (a przynajmniej powinna mieć) swoją określoną grupę docelową i nie widzę sensu szufladkowania anime czy w ogóle animacji odgórnie jako produkcje dla dzieci i dla dorosłych czy na odwrót. Popatrz jak łatwo zaszufladkowałeś mnie do grupy, do której nie należę...


RE: Gry wideo w sobotni poranek - Dark Archon - 07-09-2013

To ty zacząłeś temat, który nikomu innemu nie przyszedł nawet w tym kontekście do głowy. Smiling

...i jak widzę, robisz dokładnie to o czym wspomniałem powyżej.

Jesteś jedynym człowiekiem w tym temacie, który zaszufladkował wiekowo cokolwiek ("Chociaż przyzwyczaiłem się uznawać kreskówki za seriale animowane dla dzieci"). Cały czas kłócisz się wyłącznie z samym sobą.

Nikt inny nie określił wieku odbiorcy, nie sklasyfikował żadnego materiału. To TY wyszedłeś z postulatem, żeby nie nazywać anime "kreskówkami", TY zaklasyfikowałeś "kreskówki" jako bajki dla dzieci. I to TY wyłączyłeś anime z tej samej grupy pod parasolem "ktoś się może obrazić".

Ba, nie skierowałem w swoim poprzednim poście, ani słowa do ciebie. Narzucasz własne projekcje na cudze posty.


Gry wideo w sobotni poranek - wujo444 - 07-09-2013

"Ba, nie skierowałem w swoim poprzednim poście, ani słowa do ciebie. Narzucasz własne projekcje na cudze posty."
Znaczy do kogo je kierujesz? W próżnię? Piszesz bez związku z wypowiedziami w wątku? Po co? Skoro nie dyskutujesz ani ze mną, ani z autorem tekstu, to z kim? Smiling

Ja już to wcześniej proponowałem skończyć, więc może wreszcie EOT?


RE: Gry wideo w sobotni poranek - farmaceuta - 07-09-2013

Z tego co jak kojarzę, anime jest emitowane w różnych godzinach, jakoś nie wyobrażam sobie by Hellsing był puszczany w momencie gdy dzieci wracają ze szkoły. A samo anime może być nazywane kreskówką (w Japonii podobno słowo anime właśnie się odnosi do wszelkiej maści kreskówek), chociaż sama nazwa na zachodzie odnosi się do stylu, w jakim jest rysowane. Więc to chyba kończy dyskusję na temat anime.


Gry wideo w sobotni poranek - Dark Archon - 07-09-2013

"Znaczy do kogo je kierujesz?"
Do ichaboda.


Gry wideo w sobotni poranek - kiki1993 - 08-09-2013

Jak można było nie wspomnieć oz Zeldzie i http://www.youtube.com/watch?v=FPxY8lpYAUM. Dla Zeldy chyba tylko gorsze były gry na CD-i.


Gry wideo w sobotni poranek - asia11n - 02-10-2013

Super ale zabrakło mi tu pokemonów


Gry wideo w sobotni poranek - Vickulec - 22-11-2013

Dobry artykuł, pamiętam wiele z tych kreskówek. Najbardziej mi się podobał SonicX, do którego dziś mam mieszane uczucia. Smiling Słyszałam, że powstaje nowa kreskówka ze Sonikiem (amerykańska tym razem), ciekawe co z tego wyjdzie.


Gry wideo w sobotni poranek - Uru - 25-03-2014

Mnie od razu przychodzi do głowy anime na podstawie Kirby'ego, w którym fabularna rola Kirby'ego została ograniczona do minimum, a głównymi bohaterami była właściwie dwójka postaci wymyślonych na potrzeby kreskówki. Laughing