Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Oldschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Oldschool)
+--- Dział: Konsole Stacjonarne (https://forum.arhn.eu/Forum-Konsole-Stacjonarne)
+--- Wątek: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! (/Temat-Zapomnia%C5%82em-tytu%C5%82u-gry-na-NES-Pegasus-pom%C3%B3%C5%BCcie)



Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - zoobster - 10-08-2013

Witam wszystkich forumowiczów. Daaawno temu bardzo zagrywałem się (jak pewnie większość użytkowników) w Pegasusa. Ostatnio nabrała mnie chęć na pogranie w pewną platformówkę/side scroller ze wczesnych lat mojego dzieciństwa. Problem w tym, że nie pamiętam tytułu. Na forum są ludzie, którzy bardziej rozeznani są w grach retro niż ja. O to, co pamiętam o tym tytule:
- Gra na dyskietce miała napis Terminator, ale to raczej podróbka,
- Można było grać na dwie osoby - jedna osoba była niebieskim ludzikiem (czyt. w niebieskim uniformie) druga zaś w pomarańczowym lub czerwonym, nie pamiętam dokładnie.
- Bodajże zbierało się bronie ze skrzyń, lecz dokładnie nie mogę tego powiedzieć,
- Jednym z bossów był jaszczuro-podobny człowiek, zielony. Biło się z nim w jakimś pałacu, wszystkie ściany białe z czerwonymi fragmentami. Potrafił on się teleportować i podczas bicia się z nim atakowali nas inni przeciwnicy,
- Gra była w stylu Contry, jednakże różniła się tym, że biegało się całą grę po mieście, biło się "bandziorów" z piąchy lub broni.
To tyle ile zapamiętałem. Wiem, że to trudne odnaleźć grę mając tylko takie info, ale może ktoś również się w podobną grę zagrywał? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź, a przez ten czas lecę szukać danej gry u wujka Google.
Pozdrawiam. Winking


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - jeti - 11-08-2013

Wydaje mi się, że chodzi Ci o Double Dragon. Na NESa ukazały się 3 tytuły z tej serii Winking.


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Nocturne - 12-08-2013

Tak jak napisał kolega wyżej prawdopodobnie Double Dragon. Do opisu pasuje mi w sumie też Mighty Final Fight ale myślę że grafikę chibi byś zapamiętał.


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Banan - 16-08-2013

Podepnę się pod temat.

Pamiętam że była kiedyś gra podobna do kultowej Contry. Na początku wybierało się jednego z 4 bohaterów i zaczynało się iść w prawo. Pamiętam że pierwszym bossem (zawsze na końcu poziomu był boss) był napakowany żołdak. Był 2-3 razy większy od naszego bohatera, był ubrany w zieloną koszulkę i chyba spodnie moro oraz nosił bodajże zielony beret. Był bardzo trudny w pokonaniu ponieważ wystarczyło jego dotknięcie aby uśmiercić bohatera, dodatkowo posiadał pistolet z którego strzelał.
Wie ktoś może o jaki tytuł mi chodzi? Pamiętam że było to cholernie grywalne, a grałem w to mając 7 lat Smiling Przypomniałbym sobie stare czasy.


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Zzagrobnik - 16-08-2013

Banan9102 - myślę, że chodzi o grę Contra Force, która odpowiada twojemu opisowi. Sam kiedyś na Pegazusie zagrywałem się w ten tytuł wraz z bratem Winking


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Grodek - 16-08-2013

Mi z opisu może coś przypominać z serii Metal Slug.


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - supaplex - 16-08-2013

To będzie na pewno Contra Force, a grodka proszę o nie wprowadzanie ludzi w błąd, metal slug nie wyszedł na NESa (protip w tytule tematu).


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Banan - 16-08-2013

Tak! To Contra Force! Dzięki wielkie!


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Grodek - 16-08-2013

(16-08-2013, 14:19)supaplex napisał(a): To będzie na pewno Contra Force, a grodka proszę o nie wprowadzanie ludzi w błąd, metal slug nie wyszedł na NESa (protip w tytule tematu).

Ajajaj. Rzeczywiście kolega prosił o grę na NESa. Musiałem źle doczytać, przepraszam za wprowadzanie w błąd.


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - zoobster - 18-08-2013

Niestety, to nie Double Dragon - gra której nie pamiętam miała gorszą grafikę - postacie nie miały nawet twarzy, były gorszej jakości i mniejsze, a poruszać się można było jedynie w lewo i prawo, oraz skok i kucanie, nie było czegoś w stylu Double Dragon czyli poruszanie się w niby 3d - nie wiem jak to nazwać Winking Dzięki wszystkim za pomoc tak btw.


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - kruskader - 18-08-2013

Karateka lub Kung-fu


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Maxiow43 - 25-08-2013

A jaki kolor miało ubranie głównej postaci ?


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Nocturne - 26-08-2013

Zoobster sprawdź Bad Dudes skoro mówisz że słabsza grafika.


RE: Zapomniałem tytułu gry na NES/Pegasus - pomóżcie! - Maxiow43 - 26-08-2013

Sprawdź następujące tytuły
- Urban Championx
- S.C.A.T.
- Vice: Project Doom