Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+--- Wątek: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? (/Temat-Nintendo-2DS-Jak-wy-to-widzicie)

Strony: 1 2


Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Dolar540 - 29-08-2013

Nintendo 28 sierpnia około godziny 18 opublikowało filmik przedstawiający nową konsole z rodziny 3DS - To Nintendo 2DS



Konsola prezentuje się tak...

[Obrazek: nintendo-2DS.jpg?itok=x7gkV41J]

i ma wyjść na rynek 12 Października w 3 wersjach kolorystycznych:
- Czarno-Niebieskiej,
- Czarno-Czerwonej,
- (nie jestem pewien) Biało-Czerwonej
a jej cena będzie wynosiła 129.99$

Według mnie ta konsola została stworzona z myślą o młodszych graczach którzy nie mogą oglądać efektu 3D i którym często wypada coś z rąk dlatego w tym przypadku zrezygnowano z zawiasów które mogły by pęknąć przy upadku, a żeby zmniejszyć ryzyko zniszczenia konsoli Nintendo dołącza do urządzenia etui

[Obrazek: FTRA_009_imageKB_KB_R_z_67588_640screen.jpg]

Nintendo na pewno będzie sprzedawał najnowszą konsole z najbardziej wyczekiwanym tytułem więc prawdopodobnie sprzedawana będzie z najnowszymi Pokemonami X i Y ponieważ mają tą samą datę premiery


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Dolar540 - 29-08-2013

Tak osobiście ta konsola przypomina mi taki klin pod drzwi żeby się nie zamykały



Ale tak poza tym że to urządzenie wygląda tak jak wygląda to według mnie zrezygnowanie z zawiasów to dobry pomysł ponieważ podleci taki 7 letni brat (w moim przypadku) zrzuci 3DSa i jeden zawias pęka, a w 2DSe by się tak nie stało. A po za tym mój brat nie widzi efektów 3D


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - ichabod - 29-08-2013

Zmuszony jestem się powtórzyć - to jest konsolka przeznaczona dla dzieci i w zasadzie wszystko na to wskazuje - brak 3d (wiele dzieci nie reaguje na to najlepiej), solidna (klockowata) konstrukcja (nie ma zawiasów do urwania), niższa cena plus premiera w tym samym czasie co pokemony, niedługo przed świętami. I właśnie w ten sposób będzie wyglądał marketing tego 2dsa - jako konsolki dla dzieci, w którą mogą też pykać rodzice, bo i gry są bardzo uniwersalne pod tym względem.

Sam byłem zdziwiony takim pomysłem, ale po przemyśleniu - to po prostu pomysł podyktowany całkiem sensowną kalkulacją i zdobycie sporej grupki klientów niewielkim kosztem.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - farmaceuta - 29-08-2013

Ja widzę że jakiś czas po kupnie 3DS, kupie, żeby ładnie się prezentowało w kolekcji. Grać na nim nie zamierzam.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Pobe - 29-08-2013

Mam wrażenie, że z powodu dziwnego kształtu ciężko go będzie wziąć do kieszeni, a nie lubię pokrowców, bo są duże...
Czyli konsola będzie używana raczej w domu.
Czyli można znowu dać taką samą baterię jak w 3DSie...
No cholera.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Doktor Wiosna - 29-08-2013

Tak jak już napisano - konsola przeznaczona dla dzieci, niezłe zagranie biznesowe ze strony Nintendo. Kiedy zobaczyłem nazwę tego tematu, pomyślałem, że to miejsce na jakieś teoretyzowanie półżartem - "co by było gdyby". A tu jednak... Chciałbym tylko dodać, że gra na 2DS może być... wygodniejsza. D-pad, analog i przyciski ABXY znajdują się dalej od dolnej krawędzi konsoli. Myślę, że może to zapewnić pewniejszy chwyt, i co za tym idzie, większy komfort grania. 3DS, ale i inne "horyzontalne" handheldy (NDS, PSP, PSV), ma to do siebie, że trzeba nieźle zginać kciuki, żeby na nim grać. Przynajmniej takie są moje odczucia. 2DS może ten problem rozwiązać.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - kruskader - 29-08-2013

Jestem zainteresowany głównie dlatego, że z kieszonsolek mam tylko GBA.
Kupie ją, Retrona, N64 i mogę grać we wszystkie gry Nintendo(no dobra, na famicom disk system nie pogram)
Na uczelnie będzie idealna.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Grodek - 30-08-2013

Jeśli cena w złotówkach będzie mniejsza niż za 3DSa to możliwe, że zainteresuję się tym handheldem. 3D mnie zbytnio nie interesuje więc jakoś dużo bym nie stracił.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - SebastianL92 - 30-08-2013

Wygląd paskudny. Ale swoje na tym zarobią, jak napisało kilku poprzedników.

Wszędzie jest mowa o dolarach. Konsolka nie będzie dostępna w Europie?


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Maxiow43 - 31-08-2013

Powtórzę to co napisałem w newsie, dla mnie wygląda jak kalkulator, a pokrowiec jak piórnik. Kupią to rodzice dla swoich 6-8 letnich pociech oraz kolekcjonerzy.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - LotNicky - 31-08-2013

Wygląd słaby,3DS o wiele wygodniejszy i ma lepszy wygląd.
Nie wiem jak niektórzy,ale dla mnie wydatek w błoto(chyba że ktoś jest zakochanym w Nintendo,to na pewno sobie taką konsolkę sprawi).


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Javel - 31-08-2013

Zamiast bawić się w pozbycie się 3d by dzieci nie oślepły to mogliby wypuścić 3DSi z blokadą rodzicielską w systemie i wszystkimi rzeczami które jeszcze powinny być. Wii U Has No Game


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - ichabod - 31-08-2013

Ok, teraz jestem pewien, że to strzał w dziesiątkę od Nintendo i pewnie zarobią kupę szmalu PS3 Has No Game Wszystkim narzekającym przypominam - to nie jest konsola dla was. To nie jest konsola przeznaczona dla zapalonych graczy ani świadomych konsumentów - to produkt dla dzieci i ich oszczędnych rodziców.

Patrzcie - rodzic kupuje 2ds za 130$. Do tego Pokemony za 40$. Łącznie 170$ - bachor ma co robić i jest z nim spokój. Dokładnie tyle, ile kosztuje normalny 3DS bez żadnych gier (3ds XL jest nawet droższy). Przemawia do wyobraźni? Na pewno. A z czego rezygnujemy? Z 3d, którego i tak masa rodziców się boi w związku z zasłyszanymi opiniami, że wywołuje ból głowy, etc. czy ostrzeżeniami na pudełkach.

Dlatego za cholerę nie rozumiem reakcji (i np. negatywnych na komentarzy na YT), bo przecież:
1) to nie jest konsola dla was
2) przecież nikt wam niczego nie zabiera, to tylko dodatkowy produkt, przeznaczony dla określonej niszy klientów - nie będzie więc specjalnych gier tylko dla 2ds ani nic co by sugerowało fanom kupno 2ds
3) nikt nic nie traci, Nintendo zyskuje dodatkowych klientów

I'm done PS3 Has No Game


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - SebastianL92 - 31-08-2013

Właśnie, przestańcie hejtować!




Ale wygląd to ma paskudny.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Javel - 01-09-2013

Mamo, Mamo. Kupisz mi tą grę na 3ds'a w 3d dla mojego 2ds'a który ma tylko 2d?
2ds mi przypomina budową pierwszego gameboya


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - muo - 01-09-2013

Pomysł nie jest zły. Czy trafiony - raczej tak. Trzeba zdać sobie sprawę, że Nintendo nie celuje 2DSem w malkontentów. To ma być konsola, która pojawi się na półkach obok Pokemonów i będzie kusić ceną. Nie wszystkich stać na droższe wersje, więc jest to jakieś rozwiązanie. Moim zdaniem to się sprzeda.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - grzesio165 - 01-09-2013

Mi design się podoba, lecz pewnie się nie zmieści do kieszeni :P Hate'y są, ale i tak Nintendo zarobi, bo konsola jest tania, a najnowsze Pokemony są dla 3DS'a.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - yamny - 01-09-2013

Szperając po zupach natknąłem się na poniższy obrazek
[Obrazek: 1063_0fb8.jpeg]
I nawet trudno mi z tym się nie zgodzić...


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - AnimowanyAmator - 06-10-2013

Hejaszka!

Wcześniej już wspomniano, że 2DS jest przeznaczony raczej dla młodszej widowni. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Nie oszukujmy się Nintedo cierpi na niewielką ilość miłośników na terenie Europy (W porównaniu do Ameryki czy Japonii). Wydaje mi się, że jest to głównie spowodowane tym, iż konsole i gry ją drogie. 2DS to ukłon w stronę Europy i oczywiście naszych milusińskich. Poza tym, chyba nawet ja się skuszę na ową konsolę, mimo i posiadam 3DS'a. Jestem zapalonym fanem pokemonów i kupno 2DS'a ułatwi mi życie. Jak dla mnie 2DS jest bardzo dobrym krokiem dla Nintendo. C:


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - UzeQ - 06-10-2013

(06-10-2013, 12:39)AnimowanyAmator napisał(a): Nintedo cierpi na niewielką ilość miłośników na terenie Europy
Mylisz Europę z Polską kolego. Nintendo w Polsce jest firmą mało znaną i z brakiem dostępności gier i sprzętu - sytuacja w Niemczech, Francji czy UK wygląda zupełnie inaczej. Nintendo jest bardzo silną marką na starym kontynencie.


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - mlyko - 20-10-2013

Ja się skuszę na konsolę 2DS. Podoba mi się i chłopaki na shoutboxie po PGA sami przyznali, że sprzęt nie jest taki straszny jak wszyscy mówią. Fap


Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Eljon - 20-10-2013

Nie ma różowej wersji - 0/10 would not buy.

...
A tak na poważnie, to w sumie nie wiem, pewno się sprzeda, bo to Ninny. Ja i tak nie kupię, bo już 3DSa mam(i tak, jest różowy Grinning), ale być może faktycznie się sprawdzi u dzieci. Pamiętam jaka destrukcyjna w wieku podstawówkowym(ej, właściwie to nadal jestem), więc pomysł, że taka cegła nie jest zły. Chociaż nie wiem czy młode chłopczyki docenią to, że im się sridies do kieszeni nie zmieści. Poza tym, klapka chyba trochę ochraniakonsolę... A przynajmniej ochroniła mojego DSa, gdy dosłownie stoczył się ze schodów...


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - UzeQ - 20-10-2013

3DS, 3DS XL, 2DS - którąkolwiek wersję nie wybrać wybierzecie doskonały sprzęt, na który wyszła MASA genialnych gier! Smiling


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - ZłotyPstryk - 20-10-2013

Każda konsola ma swoje plusy i minusy.

3DS jest nieduży, przenośny, ma stację dokującą w zestawie, ale jest nie do końca wygodny w korzystaniu dla osób o dużych dłoniach

3DS XL z kolei jest wygodniejszy przy użytkowaniu, ale razem z rozmiarem jest on mniej mobilny, nie ma stacji dokującej i ma 2x większe piksele.

Jeśli chodzi o 2DSa, to możliwe, że jest wygodniejszy w użytkowaniu, ale ma na stale umieszczone w jednej płaszczyźnie 2 wyświetlacze rozmiaru tych z 3DSa. Poza tym granie w gry 3D będzie na zawsze pozbawione tego efektu. No i najmobilniejszą konsolą to on nie zostanie, ale za to nigdy nie zepsują mu się zawiasy.

Jak powiedział poprzednik - każda konsola jest dobra i ma tę samą pulę gier Smiling


RE: Nintendo 2DS - Jak wy to widzicie? - Snorlax Benio - 21-10-2013

No ja właśnie trochę żałuję, że nie dane mi było na żywo zobaczyć 2DSa CTSG. Tym bardziej, że mam w planach kupno handhelda od wielkiego N. Duże łapy może nie będą dla mnie takim wielkim problemem bo jakoś daję radę grać na GBA SP Winking

UzeQ i Pstryk mają rację, nie ma konsol idealnych.

Edit:
Takie małe porównanie dla zainteresowanych:
[Obrazek: nintendo-2ds-3ds-xl-fact-sheet-specifcat....jpg?w=810]