Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Minecraft PS Vita - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Sony (https://forum.arhn.eu/Forum-Sony)
+---- Dział: Playstation Vita (https://forum.arhn.eu/Forum-Playstation-Vita)
+---- Wątek: Minecraft PS Vita (/Temat-Minecraft-PS-Vita)

Strony: 1 2


Minecraft PS Vita - sabuto - 16-11-2013

Pewnie każdy z was słyszał, że Markus „Notch" Persson, twórca gry, dodał na swoim Twitterze, że jego dzieło wejdzie również na PlayStation 3 i na PS Vite. I jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało na przenośnej konsolce. Czy okroją grafikę, by gierka sprawowała się płynniej chodzić. Czy może zrezygnują z dodatkowych opcji. A być może PS Vita spisze się i uciągnie minecraft'a Piksel w Piksel, a w dodatek dojdą dodatkowe opcje, na które pozwoli dotykowy ekran :3

A wy, jak sądzicie?


RE: Minecraft PS Vita - Dogozaur - 16-11-2013

Wydaje mi się, że to będzie po prostu Minecraft Pocket Edition, Z opcjonalnym wykorzystaniem tylnego touchpada, przycisków i gałek.


RE: Minecraft PS Vita - Dark Archon - 16-11-2013

Serio uważasz, że w Minecrafcie trzeba będzie coś "okrajać", żeby działał na Vicie? Grinning


RE: Minecraft PS Vita - sabuto - 16-11-2013

Minimalne wymagania Ramu minecrafta wynosi 1 GB, a PS Vita posiada tylko 512 MB RAMu. Boję się, że na fly'ju przy trybie kreatywnym (jeżeli takowy powstanie na Vicie) może konsolka sobie nie poradzić z prędkością renderowania świata. Bo przy samym bieganiu i eksplorowaniu świata sam telefon sobie może poradzić z lekką okrojoną wersją minecrafta ;d


RE: Minecraft PS Vita - Dark Archon - 16-11-2013

Sabuto, błagam cię. 512MB ramu to ma Xbox 360. I myślę, że radzi sobie z troszkę bardziej wymagającymi grami niż Minecraft.

Minecraft na PC nie ma wysokich wymagań, bo to "złożona gra", tylko dlatego, że to gra w Javie, przestarzałym, ciężkim i bezużytecznym języku, który wymaga superkomputera do odpalenia pasjansa.


RE: Minecraft PS Vita - radher - 18-11-2013

Z tego co mi wiadomo, to Minecraft na PSV, ma bazować na wersji X360, także nie będzie to stricte wersja mobilna znana z iOS/Androida.


RE: Minecraft PS Vita - aleks33 - 18-11-2013

http://www.reddit.com/r/MCPE/comments/1pgewh/got_questions_for_the_mcpe_development_team/cd23ip8 Potwierdzenie, że Vitowy Minecraft bazuje na kodzie z konsolowej wersji, a nie Pocket Edition.


RE: Minecraft PS Vita - trane - 01-12-2013

Zapowiada się ciekawie, mam nadzieje że będzie coop przez ad-hoc.


RE: Minecraft PS Vita - trane - 01-12-2013

Na multiplayer w pełnym tego słowa znaczeniu raczej nie ma co liczyć, małe szanse żeby serwery były tak rozbudowane jak na pc. Jeśli będzie jakiś multiplayer to prawdopodobnie na 4 graczy, tylko dobrze by było gdyby to działało także na ad-hoc, a nie że trzeba mieć dostęp do internetu żeby zagrać sobie z osobą która siedzi obok ciebie, tak jak w Killzone Mercenary.


RE: Minecraft PS Vita - SmellySocks - 01-12-2013

Myślę, że multiplayer działał będzie na zasadzie podobnej do wersji xboxowej. Tak mi się wydaje, ponieważ 4J mówiło jakiś czas temu, że wydania na PS3 i PSV nie będą znacznie różniły się od wersji na X360. Dla zainteresowanych: Studio 4J potwierdziło, że "Minecraft na PS3 jest gotowy do testów Sony. Inne platformy oraz Title Update 14 będą później"


RE: Minecraft PS Vita - MrPuddington - 01-12-2013

(18-11-2013, 16:43)aleks33 napisał(a): http://www.reddit.com/r/MCPE/comments/1pgewh/got_questions_for_the_mcpe_development_team/cd23ip8 Potwierdzenie, że Vitowy Minecraft bazuje na kodzie z konsolowej wersji, a nie Pocket Edition.

Jako posiadacz konta do gry na PC i wersji na Anka, muszę stwierdzić, iż wersja na kompa daje dużo większy "fun".
Całe szczęście, że wersja na Vitę będzie w oparciu o konsolową wersję, bo wersja PE jest mało grywalna. Przydał by się w końcu działający redstone i większe światy.


RE: Minecraft PS Vita - sabuto - 13-12-2013

Wiadomo, kiedy ma wyjść na vite? Bo juz jest Terraria na vitke i powiem, ze jest zacna :3


RE: Minecraft PS Vita - Login95 - 13-12-2013

Moim zdaniem Minecraft i Vita nie idą w parze.
Żeby gra działała płynnie trzeba by chyba obniżyć render distance do minimum, a jeśli jeszcze funkcję kursora przejmie ekran dotykowy, sterowanie będzie najgorszym aspektem tego portu.
Lepiej pograć w Minecrafta na PC z kolegami.


RE: Minecraft PS Vita - Yaros - 13-12-2013

Po czym wnioskujesz, że Vita nie uciągnie Minecrafta? Porównaj te same tytuły na PS3 i Vitę co do jakości grafiki. Wersja na Vitę będzie oparta o wydanie konsolowe. Draw distance w wersji na x360 nie jest zły, a trzeba pamiętać, że Vita wyświetla obraz o rozdzielczości 4 razy mniejszej niż Full HD. Co do sterowania, Vita ma dwa analogi podobnie jak kontrolery dużych konsol, więc nie rozumiem czemu sterowanie ma być tragiczne.


RE: Minecraft PS Vita - HackBoy - 13-12-2013

Mojang wszedzie szuka zysku zeby opchnac swoja gre,ale wydaje mi sie ze to raczej nie odniesie za duzego sukcesu bo MC juz dawno sie skonczyl.


RE: Minecraft PS Vita - Dark Archon - 13-12-2013

(13-12-2013, 13:20)HackBoyPL napisał(a): Mojang wszedzie szuka zysku zeby opchnac swoja gre,ale wydaje mi sie ze to raczej nie odniesie za duzego sukcesu bo MC juz dawno sie skonczyl.

Masz rację. Minecraft się skończył, dlatego cztery miesiące temu ogłoszono, że wersja na Xboksa 360 sprzedała się w 8 000 000 egzemplarzy. LOOOOOOL


RE: Minecraft PS Vita - Login95 - 13-12-2013

(13-12-2013, 12:50)Yaros napisał(a): Po czym wnioskujesz, że Vita nie uciągnie Minecrafta?

Na moim PC (Intel i5, średnią+ grafiką i 4GB RAM) Minecraft traci klatki kiedy na ekranie za dużo się dzieje, nawet na grafice "smooth", ale muszę się zgodzić, że mniejszy obraz zapobiegnie krztuszeniu się gry na Vicie (o tym nie pomyślałem).

Ze sterowaniem to moje spekulacje, jeśli na siłę wcisną sterowanie ekranem dotykowym, to mój portfel pozostanie w stanie w jakim jest.

Duży wpływ na opinię gry będzie miała też jej cena, a na to trzeba będzie jeszcze poczekać.


RE: Minecraft PS Vita - Dark Archon - 13-12-2013

(13-12-2013, 18:28)Login95 napisał(a): Na moim PC (Intel i5, średnią+ grafiką i 4GB RAM) Minecraft traci klatki kiedy na ekranie za dużo się dzieje

Przeczytaj JESZCZE RAZ wątek. Minecraft na PC jest niewydajny, bo pisany w Javie. Porty konsolowe nie sa pisane w Javie.

(13-12-2013, 13:20)HackBoyPL napisał(a): Mojang wszedzie szuka zysku zeby opchnac swoja gre,ale wydaje mi sie ze to raczej nie odniesie za duzego sukcesu bo MC juz dawno sie skonczyl.
Aktualizacja. Dziś rano pisałem, że sprzedano 8 milionów kopii na Xboksa. Właśnie ogłoszono, że liczba ta wzrosła do 10 milionów kopii. Faktycznie, minecraft nikogo nie obchodzi. Laughing


RE: Minecraft PS Vita - trane - 13-12-2013

Niech wyjdzie na vite jak najszybciej, a na 90% zwiększy sprzedaż konsoli kilkukrotnie. Mam nadzieje że cena nie przekroczy tej z xboxa.


RE: Minecraft PS Vita - sabuto - 18-12-2013

Minecraft pewnie wyjdzie przed swietami i w cenie kolo 150 zl :d


RE: Minecraft PS Vita - trane - 18-12-2013

Mogę zapytać skąd takie przypuszczenia? Ta cena IMO trochę przesadzona...


RE: Minecraft PS Vita - SmellySocks - 18-12-2013

Jo was prosza. Polecam lekturę http://arhn.eu/2013/12/minecraft-na-ps3-nadejdzie-juz-tym-tygodniu/ tego newsa. Poza tym, konsolowe wersje Minecrafta kosztują po 69,90, zarówno na PS3 i X360. Zobaczymy, jak z cenami wersji PS4 i PSV, ale nie spodziewałbym się podwyższenia ceny o 80zł w stosunku do poprzedniej generacji.


RE: Minecraft PS Vita - Roller - 20-12-2013

To jest premiera na PS3 :P Premiera na PS4 o PSV jest przesunięta na 2014.


RE: Minecraft PS Vita - sabuto - 26-12-2013

Ponoć ma być w czerwcu -_-


RE: Minecraft PS Vita - Roller - 05-01-2014

Ja słyszałem o marcu Winking