Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Xbox One spalony zasilacz. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Offtop Wszelaki (https://forum.arhn.eu/Forum-Offtop-Wszelaki)
+--- Wątek: Xbox One spalony zasilacz. (/Temat-Xbox-One-spalony-zasilacz)



Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 03-01-2014

Cześć, sprowadziłem sobie z USA konsolę Xbox One.Wszystko ładnie podłączyłem ale nie wziąłem na wzgląd że w USA mają napięcie prądu 110V a u nas jest 230V.Niestety spaliłem zasilacz (zewnętrzną cegłę).Moje pytanie brzmi czy jest szansa gdzieś dostać taki sam zasilacz lub jakiś zamiennik ? Bardzo proszę o pomoc.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - Listva - 03-01-2014

Kupujesz zasilacz amerykański i do tego konwerter (transformator). Taki transformator dobrej jakości potrafi z kilka stów kosztować. Tańszego bym się bał użyć :P.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 03-01-2014

Dziękuje za odpowiedź a powiedz mi czy jest obawa że konsola na skutek spalenia zasilacza też uległa uszkodzeniu ?


RE: Xbox One spalony zasilacz. - Witold - 03-01-2014

bardzo możliwe


RE: Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 03-01-2014

Chętnie bym taki zasilacz kupił tylko nie mam pojęcia czy jest dostępny gdzieś osobno do nabycia.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - Dark Archon - 03-01-2014

@Listva... a jaki jest sens w kupowaniu amerykańskiego zasilacza? Nie lepiej kupić po prostu zasilacz europejski? Brytyjski + przejściówka na gniazdko albo zwyczajnie niemiecki i używać bez przejściówek?

W wyniku awarii zasilacza sama konsola raczej nie powinna zostać uszkodzona.

Gorzej, że nie mam bladego pojęcia gdzie takie akcesorium dostać.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 03-01-2014

Właśnie tak rozmyślałem że może lepiej kupić zasilacz na Anglie tylko czy on bez problemu zadziała z konsolą z USA ?


RE: Xbox One spalony zasilacz. - Yaros - 03-01-2014

Zadziała bez problemu, ale może być duży problem z nabyciem takiego zasilacza. Jesteś pewien, że się spalił? Może to tylko bezpiecznik? Nawet jeśli to transformator to naprawa oraz kupno przejściówki może wyjść taniej niż zdobycie takiego zasilacza.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 03-01-2014

Co do tego że się spalił nie jestem pewny.Stwierdzam tylko, że nie pali się na nim dioda która powinna oraz wydobywa się z niego specyficzny zapach moim zdaniem spalenizny. Jak dzwoniłem do sklepu elektronicznego to powiedzieli że są w stanie bez problemu przerobić zamiennik oraz dopasować go do naszego napięcia tylko pytanie czy konsoli mi nie spaliło... Crying

#Dodam że z konsoli nic nie śmierdzi jakoby miała zostać ''zjarana''.Wszystko rozchodzi się o ten zasilacz.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - Listva - 03-01-2014

Cytat:@Listva... a jaki jest sens w kupowaniu amerykańskiego zasilacza? Nie lepiej kupić po prostu zasilacz europejski? Brytyjski + przejściówka na gniazdko albo zwyczajnie niemiecki i używać bez przejściówek?

Masz rację Smiling. Zapomniałem o tym, że w gruncie rzeczy konsola jest nadal ta sama. No chyba, że jednak coś się różni :o.


Xbox One spalony zasilacz. - DonLama - 03-01-2014

A jak go sprawdziłes czy sie swieci? Masz transformator? ( nic o tym nie powiedziałeś i tak jakby wyszło, ze podlaczyles do gniazdka zwykłego bez transformatora i teraz tak chcesz sprawdzić, popraw jeśli sie mylę Torll) Konsola nie powinna sie spalić, zasilacz powinien ja zabezpieczy przed tym.
Oddaj gdzieś niech sprawdza go od środka, moze jest do uratowania.

W Polsce teraz nie dostaniesz, nie wiem czy przy kosztach ściągnięcia zza granicy samego zasilacza nie lepiej kupić transformatora napięcia i mieć na przyszłość
O ile sam zasilacz działa. Niestety jego koszt wyjdzie Ci ponad 200zl.
Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


RE: Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 04-01-2014

Tak mam transformator którego użyłem dopiero po fakcie...kiedy zasilacz został już spalony.Początkowo konsolę podpiąłem przez zwykłą przejściówkę z gniazdka USA na PL.A gdzie mogę kupić sam przetwornik ? Cena w tym momencie nie gra roli chyba że będzie to koszt nowej konsoli.Dzięki za odp.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - Yaros - 04-01-2014

Jak nie zależy Ci na oryginalnej kostce, to można już dostać takie od kolegów z Azji:
Zasilacz EU


RE: Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 04-01-2014

A na tym specyfiku konsola mi nie ekspoduje ? Grinning Oddałem zasilacz do znajomego który zajmuje się naprawą sprzętu elektonicznego RTV.Zobaczymy jak sprawa się potoczy.

# Znajomy zdjagnozował że w zasilaczu z trzech zdwoi zostały spalone dwa. Nie można go już naprawić ale przynajmniej mam pewność że konsoli nic się nie stało.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - stalin - 04-02-2014

(04-01-2014, 14:01)blackjack8ful napisał(a): A na tym specyfiku konsola mi nie ekspoduje ? Grinning Oddałem zasilacz do znajomego który zajmuje się naprawą sprzętu elektonicznego RTV.Zobaczymy jak sprawa się potoczy.

# Znajomy zdjagnozował że w zasilaczu z trzech zdwoi zostały spalone dwa. Nie można go już naprawić ale przynajmniej mam pewność że konsoli nic się nie stało.


Witam mam taki sam problem jak poradziłeś z zasilaczem, gdzie można go nabyć, Pozdrawiam

(04-01-2014, 14:01)blackjack8ful napisał(a): A na tym specyfiku konsola mi nie ekspoduje ? Grinning Oddałem zasilacz do znajomego który zajmuje się naprawą sprzętu elektonicznego RTV.Zobaczymy jak sprawa się potoczy.

# Znajomy zdjagnozował że w zasilaczu z trzech zdwoi zostały spalone dwa. Nie można go już naprawić ale przynajmniej mam pewność że konsoli nic się nie stało.
jak coś to jestem na priv. Z góry dziękuję za odpowiedź


RE: Xbox One spalony zasilacz. - blackjack8ful - 07-02-2014

Oryginalny zasilacz jest w zasadzie nie do zdobycia osobno. Ja znalazłem gościa który chciał odsprzedać ze swojej konsoli ale za 500zł także podziękowałem Smiling. Naprawili mi ten spalony i nie ma z nim żadnego problemu.


RE: Xbox One spalony zasilacz. - stalin - 10-02-2014

(07-02-2014, 18:18)blackjack8ful napisał(a): Oryginalny zasilacz jest w zasadzie nie do zdobycia osobno. Ja znalazłem gościa który chciał odsprzedać ze swojej konsoli ale za 500zł także podziękowałem Smiling. Naprawili mi ten spalony i nie ma z nim żadnego problemu.

U mnie spalił się bezpiecznik i warystor. Mam pytanie a jakiej mocy zastosowałeś transformator czy wystarczy 400 A , w międzyczasie zamówiłem taki zasilacz z Chin-uniwersalny ciekawe czy przyjdzie i czy będzie chodziła konsola na nim. Mam parę pytań jak coś to spiszemy się na meila [email protected]