Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Kilka ogólnych pytań o 3DSie - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+---- Dział: 3DS (https://forum.arhn.eu/Forum-3DS)
+---- Wątek: Kilka ogólnych pytań o 3DSie (/Temat-Kilka-og%C3%B3lnych-pyta%C5%84-o-3DSie)

Strony: 1 2


Kilka ogólnych pytań o 3DSie - WeridoPL - 18-01-2014

Witam wszystkich, mam do was kilka pytań w kwestii zakupu 3DSa. Jeśli nie piszę w dobrym dziale, wybaczcie i przenieście post Smiling

1. 3DS czy 3DS XL. Tak, zaznajomiony jestem z opisem Archona, ale chyba pominął jedną ważną kwestię: o ile razy jest większy ekran(y?), jak bardzo wpływa to na wygląd(czy jest bardziej rozpikselowany czyt. czy to widać?)? Jeśli można, opiszcie również, którą z wersji kupilibyście na moim miejscu(pomińcie ceny)

2. Jeśli kupywać, to gdzie? W Polsce jeszcze nie wiem jakie są ceny, ale czy są porównywalne z importowaniem konsolki z UK lub US?

3. Czy istnieją różnice/blokady regionalne między kontynentami? Mam na myśli Europę a US.

4. Wsparcie konsolki w Polsce. Z tego co mi wiadomo Nintendo nie ma swojej filii w Polsce. Czy w związku z tym nie mogę korzystać z usług eShopu? Czy muszę rejestrować konto na UK/US aby wszystko działało sprawnie?

Dzięki wielkie jeśli pomożecie mi w wyborze, odpowiadając na te pytania. Smiling


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - Veinitive - 18-01-2014

1. 3DS XL. Nie powiem Ci o ile większy jest ekran, ale na pewno gra się przyjemniej w 3D. Winking
2. 600-700 na allegro, możesz też sprowadzić.
3. Istnieją.
4. Nie ma, ale kiedyś będzie tak przynajmniej pisze na ich oficjalnej stronie.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - ichabod - 18-01-2014

1. 3DS. Gry na 3DS XL wyglądają fatalnie, są rozmazane lub rozpikselizowane. Jak będziesz miał okazję, to koniecznie sobie porównaj.
2. Polecam szukanie okazji na Allegro. Przy całej mojej sympatii do tej konsolki, nie jest to sprzęt, na który bym chciał wydać więcej niż 300-400 zł, bo w zasadzie nadaje się tylko do grania, internetu na tym nie przejrzysz, youtube nie pooglądasz, etc. Chyba, że jesteś masochistą.
3. Tak
4. Ja zarejestrowałem sam z siebie konto na UK (obawiając właśnie ograniczenia jakichś funkcji w Polsce) i póki co wszystko jest ok, eShop akceptuje płatności, rzeczy się ściągają bez problemu, etc.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - WeridoPL - 18-01-2014

Dzięki panowie, czekam na opinię pozostałych forumowiczów Smiling

EDIT: Chwila... Ichabod, mówisz 300-400? Obstawiałeś cenę czy faktycznie taką widziałeś? Na allegro sklepowe "aukcje" cenią 3DSa raczej w przedziale 500-700...


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - nosferathoo - 18-01-2014

1. na 3ds xl z oczywistych względów są większe piksele (ta sama rozdziałka i większy ekran). Nie ma żadnego rozmycia (edyta: chyba że trafisz na jakiś uwalony ekran). Do tej pory nie wiem jak coś może być jednocześnie rozmyte(nieostre) i rozpikselizowane o_O


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - SmellySocks - 18-01-2014

Zasadniczo, jak porównywaliśmy podczas PGA, najlepiej gry wyglądały na 2DS. Na 3ds xl wszystko jest rozjechane, a co za tym idzie, jeszcze brzydsze, niż na małym 3DSie.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - nosferathoo - 18-01-2014

co to znaczy rozjechane?


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - WeridoPL - 18-01-2014

(18-01-2014, 01:21)SmellySocks napisał(a): Zasadniczo, jak porównywaliśmy podczas PGA, najlepiej gry wyglądały na 2DS. Na 3ds xl wszystko jest rozjechane, a co za tym idzie, jeszcze brzydsze, niż na małym 3DSie.

Nie jestem w temacie, podlinkujesz(o ile było to nagrywane?) Smiling


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - SmellySocks - 18-01-2014

znaczy, ze gry wyglądają lepiej na 3,5 calach, niż na 4,9.

EDIT: Nikt tego nie nagrywał, to było w pubie, grubo w nocy, nikt nie myślał o nagrywaniu :3ds:


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - nosferathoo - 18-01-2014

wyglada lepiej bo wyglada lepiej, ok


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - ichabod - 18-01-2014

Cytat:Chwila... Ichabod, mówisz 300-400? Obstawiałeś cenę czy faktycznie taką widziałeś?
Sam kupiłem swego czasu za 350 zł w idealnym stanie Smiling

Cytat:Do tej pory nie wiem jak coś może być jednocześnie rozmyte(nieostre) i rozpikselizowane
Może powodem jest to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem Smiling

Cytat:Nie jestem w temacie, podlinkujesz(o ile było to nagrywane?)
Nie nagrywaliśmy, ale byłem wtedy przy tym, a potem na gramytatywnie porównywaliśmy jak wygląda Zelda, Poki albo NSMB na 3DS i 3DS XL i zawsze było to z korzyścią dla zwykłego 3DS, różnica jest bardzo widoczna.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - farmaceuta - 18-01-2014

Archon wspominał o tym, że gry na ekranie XL wyglądają na przestarzałe. Z drugiej strony, gry z DSa na XL nie są rozciągane do rozdzielczości zwykłego 3DSa. Nie zapominaj o 2DS, który nie ma efektu 3D, ale trzyma się go nadzwyczaj dobrze. Neko kiedyś porównała sposób trzymania 2DSa i PSP. To tak jakbyś trzymał PSP, ale żeby obsługiwać przyciski, nie musisz mieć zgiętych kciuków, przez co korzystanie z konsoli jest dużo wygodniejsze.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - nosferathoo - 18-01-2014

ichabod: może powodem jest to, że nie potrafisz wyjaśnić Smiling. Ewentualnie nie wiesz co oznacza słowo "rozmyte".
Ja mam opinie osoby która posiada obydwa 3dsy i nie zauważyła żadnego "rozmycia". Trzymałem w łapie obie konsole i też nic nie widziałem. 3dsxl jest większy i dla mnie wygodniejszy, mimo że nie mam wielkich łap.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - SmellySocks - 18-01-2014

Czy "rozciągnięte" to będzie dobre słowo?


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - WeridoPL - 18-01-2014

(18-01-2014, 01:33)farmaceuta napisał(a): Archon wspominał o tym, że gry na ekranie XL wyglądają na przestarzałe. Z drugiej strony, gry z DSa na XL nie są rozciągane do rozdzielczości zwykłego 3DSa. Nie zapominaj o 2DS, który nie ma efektu 3D, ale trzyma się go nadzwyczaj dobrze. Neko kiedyś porównała sposób trzymania 2DSa i PSP. To tak jakbyś trzymał PSP, ale żeby obsługiwać przyciski, nie musisz mieć zgiętych kciuków, przez co korzystanie z konsoli jest dużo wygodniejsze.

Mówisz, że to faktycznie jest opcja? Wg. mnie jest lekko... odstraszająca - konstrukcją. Wygląda conajmniej dziwnie, a myślę również, aby zobaczyć jak 3D z prawdziwego zdarzenia działa w DOBRYCH grach Smiling

@Ichabod - Pytanie, gdzie? kiedy? używana? Obecne ceny na allegro mówią zupełnie co innego, niż Twoja wypowiedź. Poza tym, myślisz że można wytagrować taką cenę w lokalnym sklepie z grami na konsole? :P


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - farmaceuta - 18-01-2014

Jak się porówna między obydwoma modelami 3DS to różnicy nie widać, ale jak się porówna między zwykłym 3DS a DS, widać różnicę. O ile mi się dobrze zdaje, podobnie wyglądała różnica między modelami DSi i DSi XL. Na ekranie tej drugiej gry wyglądały lekko gorzej, bo nie były tworzone pod tą rozdzielczość. Tak samo jest z odpalaniem gry na PSX na starym telewizorze i nowym.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - nosferathoo - 18-01-2014

ichabod w recenzji The Legend of Zelda: A Link Between Worlds wspomniał że współczuje posiadaczom 2DS bo gra dużo straci i podpisuje się pod tym dwiema łapami. Tak samo sprawa wygląda z Super Mario 3D Land i np. w ogrywanej właśnie przeze mnie Castlevanii również coś czasami przeleci przed ekranem i daje to fajny efekt.
farmaceuta: co ma rozdzielczość do fizycznego rozmiaru ekranu?


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - farmaceuta - 18-01-2014

(18-01-2014, 01:50)WeridoPL napisał(a): Mówisz, że to faktycznie jest opcja? Wg. mnie jest lekko... odstraszająca - konstrukcją. Wygląda conajmniej dziwnie, a myślę również, aby zobaczyć jak 3D z prawdziwego zdarzenia działa w DOBRYCH grach Smiling

Na przykład Pokemony w trybie 3D się krztuszą. A gry w których przydaje się 3D jest jedynie kilka, choć wszyscy mi mówili, że jedynie w Super Mario 3D Land, ten tryb się przydaje, reszcie gier jest nie potrzebny, a część użytkowników ten tryb strasznie męczy.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - ichabod - 18-01-2014

WeirdoPL - a widzisz, najwyraźniej po ostatnich premierach (poki, zelda) cena poszła w górę, bo kiedy jak kupowałem (okolice premiery luigiego), można było dostać nawet taniej, ludzie chyba sprzedawali bo nie mieli w co grać :P Moja była używana, ale w praktyce nie było widać żadnych śladów


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - farmaceuta - 18-01-2014

(18-01-2014, 01:57)nosferathoo napisał(a): farmaceuta: co ma rozdzielczość do fizycznego rozmiaru ekranu?

Czasem całkiem sporo, choć jest to efekt czysto kosmetyczny, np. gry na Game Boy Micro, wyglądają lepiej niż na GBA SP.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - WeridoPL - 18-01-2014

(18-01-2014, 02:00)ichabod napisał(a): WeirdoPL - a widzisz, najwyraźniej po ostatnich premierach (poki, zelda) cena poszła w górę, bo kiedy jak kupowałem (okolice premiery luigiego), można było dostać nawet taniej, ludzie chyba sprzedawali bo nie mieli w co grać :P Moja była używana, ale w praktyce nie było widać żadnych śladów

Heh, masz sporo racji, coś musiało mnie przyciągnąć do tej konsolki - MHU, planowane MH4, Seria Ace Attorney i przede wszystkim możliwość nadrobienia, a raczej zaczęcia serii Mario i Zelda(czekam aż ktoś mnie nazwie bluźniercą :P). A skoro już tu jesteś, powiedz co jest nie tak z przeglądarką 3DSa i czy w ogóle 3DS bardzo polega na dostępie do internetu(jak dużo funkcji ukróciłbym sobie, nie miając go), proszę Smiling


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - nosferathoo - 18-01-2014

(18-01-2014, 01:55)farmaceuta napisał(a): Na ekranie tej drugiej gry wyglądały lekko gorzej, bo nie były tworzone pod tą rozdzielczość.
3DS XL ma dokładnie tą samą rozdzielczość co zwykły 3DS, więc tak - były tworzone pod tą rozdzielczość Smiling.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - ichabod - 18-01-2014

Tak jak pisze nosfer - ta sama rozdzielczość, ale ekran większy. Dlatego gry na XL wydają mi się znacznie mniej ostre niż na zwykłym 3DS. To powiedziawszy, z drugiej strony wydaje mi się, że o ile nie będziesz miał porównania, to aż tak nie będzie Ci to przeszkadzać.

Przeglądarka na 3DS jest po prostu nieużywalna. Niewygodna jak diabli, działa wolno, ma problem z poprawnym wyświetlaniem stron i tak dalej. W ostateczności niby działa, ale nie polecam. Co do 3DSa i internetu - potrzebny jest głównie do aktualizacji, ściągania rzeczy z eShopu czy jakichś funckji sieciowych w grach (np. Pokach)


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - farmaceuta - 18-01-2014

Możliwe, ze się z tym pomyliłem, dzięki za poprawienie. Chodziło mi ogólnie o to co powiedział ichabod.


RE: Kilka ogólnych pytań o 3DSie - nosferathoo - 18-01-2014

przeglądarka w 3DS nie radzi sobie zbyt dobrze ze stronami i potrafi się po prostu zawiesić albo zamrozić wczytywanie strony (czy to z powodu braku pamięci czy czegoś innego).
A internet jeszcze przyda Ci się do Miiverse'a, który niedawno trafił też na 3DS.