Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
[PC] Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Ustawki (https://forum.arhn.eu/Forum-Ustawki)
+--- Wątek: [PC] Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania (/Temat-PC-Turniej-Starcraft-2-Nagrody-do-wygrania)



Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 05-02-2014

Wyszukałem 2-3 wątki dot. Starcrafta 2, ale wnioskując po nich jeszcze nie odbyła się nigdy żadna rozgrywka w zakresie serwisu arhn.eu . Dlatego przygotowałem turniej, by zrobić raz a konkretnie.

[Obrazek: KXuvMxO.jpg]

Kiedy? Jak?
Sam turniej odbędzie się 15-16 lutego. Wybrałem przedział dwóch dni, ponieważ nie wiem jak dużo uczestników będzie chętnych. Będą to "mecze" 1vs1, a długość takiego jest przeciętnie od 30 minut do nawet 2 godzin. Dokładny harmonogram i kto z kim będzie po zakończeniu zapisów, ale wstępnie mówię, że prawdopodobnie zacznie się 15 lutego o godzinie 18:00.

Jak się zgłosić?
Zgłaszać się można pisząc post o przykładowej treści:
1. luklew
2. Dorczęzo
3. twój_nick
O godzinie 20:00 dnia 12 lutego zamykam listę zgłoszeń!

W jaką wersje SC2 gramy/Nie mam SC2! POMUSZ!™
Będziemy grać w wersję bez dodatku czyli Wings of Liberty. Wybrałem dokładnie tę wersję ponieważ dzięki ostatniej aktualizacji posiadacze Starcraft II Starter mogą grać przez internet. SC 2 Starter i pełna wersja Wings of Liberty są ze sobą kompatybilne (dziękuję użytkownikowi Wielkimati za sprawdzenie Party! ).
Wersja Starter jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony battle.net .

Jestem słaby. Warto bym się zgłaszał?
Całość prowadzona będzie w rodzinnej atmosferze™. Celem jest wspólna zabawa z resztą graczy. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w Starcrafta, to zgłoś się, ogarnij podstawy gry w międzyczasie i spodziewaj się, że po drugiej stronie trafisz też na osobę, która gra pierwszy raz.

Nagroda za I miejsce
Osoba która wygra turniej dostanie nową, oryginalnie zafoliowaną kopie gry Starcraft 1 wraz z dodatkiem Brood War.

[Obrazek: ipVsxsw.jpg]


Pozostałe sprawy organizacyjne
Możemy również rozważyć, żeby podczas turnieju zgromadzić się na TeamSpeaku w celu zwiększenia interakcji.
Jako organizator niestety nie powinienem brać udziału, jednak w przypadku zgłoszenia się niepatrzystej liczby osób, będę rozgrywał mecze z osobami, które nie mają pary.

Liczę zatem na liczne zgłoszenia, zwłaszcza, że gra nie ma olbrzymich wymagań Smiling

Zgłoszenia:
1. Wielkimati
2. dzej
3. Viatoro
4. ktosiu100
5. koko5239
6. Pathmage
7. Wojtex28
8. RAF
LISTA ZAMKNIĘTA!

TURNIEJ ZAKOŃCZONY!

Wyniki poszczególnych meczy:
[Obrazek: dU7XSwN.jpg]

Rozgrywka była prześwietna, w niesamowitej atmosferze, niecodziennymi emocjami i wzniosłymi chwilami! Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i stawienie się w turnieju!
Mam nadzieję, że wszyscy bawiliście się równie dobrze!
Zwycięzca: Viatoro
Serdeczne gratulacje, proszę o kontakt na PW Smiling




RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Wielkimati - 05-02-2014

Luklew, kocham Cię. Fap #nohomo
1. luklew
2. Wielkimati / Jestem słaby. :<


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - dzej - 05-02-2014

Zgłaszam się. Heart

1. luklew
2. Wielkimati
3. dzej


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Viatoro - 05-02-2014

Z tego co wiem, to Starter działa na wersji Heart of the Sworm (a przynajmniej tak twierdzi pomoc Blizzarda).


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 05-02-2014

Niby masz racje, ale piszą też:
Cytat:Czy użytkownicy kont Starter mogą grać z innymi graczami posiadającymi pełną wersję gry?
Gracze posiadający pełną wersję gry StarCraft II mogą dołączyć do gier dowolnych na mapach demonstracyjnych by grać mecze z użytkownikami StarCraft II: Starter. Mapy dostępne dla kont Starter są oznaczone specjalnym symbolem na ekranie wyboru mapy.

Zatem nie wiem, może da się grać mając obojętnie którego Starcrafta.


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Viatoro - 05-02-2014

To, co piszesz, znaczyłoby, że nie mogą grać w ogóle z graczami z płatnej wersji, a mogą. To akurat jest pewne. I widziałem jak grali w wersję HotS, może najprościej ściągnąć i sprawdzić? Żeby nie było zdziwienia, że nie ma wersji WoL Startera. Winking

(05-02-2014, 17:13)luklew napisał(a): Niby masz racje, ale piszą też:
Cytat:Czy użytkownicy kont Starter mogą grać z innymi graczami posiadającymi pełną wersję gry?
Gracze posiadający pełną wersję gry StarCraft II mogą dołączyć do gier dowolnych na mapach demonstracyjnych by grać mecze z użytkownikami StarCraft II: Starter. Mapy dostępne dla kont Starter są oznaczone specjalnym symbolem na ekranie wyboru mapy.

Zatem nie wiem, może da się grać mając obojętnie którego Starcrafta.



RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 05-02-2014

Miałem na myśli, że być może razem z graczami SC2 Starter mogą grać gracze zarówno WoL jak i HotS. Napisz do mnie jeśli masz możliwość to sprawdzić ze mną, czyli jeśli posiadasz pełną wersje chociażby WoL.


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Wielkimati - 05-02-2014

ja posiadam pełną wersję WoL i mogę sprawdzić w każdym momencie praktycznie. 360 Has No Game


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 05-02-2014

Sprawdziliśmy z Wielkimatim i spokojnie można grać SC 2 Starter i SC 2 WoL Smiling Posiadacze HotS również nie będą mieli problemu, bo będą mogli po prostu odpalić wersje WoL (chociaż nie wiem jak to teraz Blizzard zrobił, ale wątpie by zablokował możliwość grania WoL z HotS).

Czyli wszystko jest super Party!


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Viatoro - 05-02-2014

Najwyżej odpadnę po 1. grze.
1. luklew
2. Wielkimati
3. dzej
4. Viatoro


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - ktosiu100 - 06-02-2014

1. luklew
2. Wielkimati
3. dzej
4. Viatoro
5. ktosiu100

Grałem trochę z kumplem mecze 2v2 i grało się fajnie. 1v1 niezbyt mi się podobało ale myślę, że mimo mojego braku skilla, będzie fajnie dzięki rodzinnej atmosferze Winking


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 09-02-2014

Zgłaszać się, zgłaszać! Przedłużam zapisy do środy Party!


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - kokoshkv - 10-02-2014

1. luklew
2. Wielkimati
3. dzej
4. Viatoro
5. ktosiu100
6. koko5239

Jeśli brak mikrofonu nie jest dużym problemem, chętnie się zgłaszam. Swoją drogą pytanie, każdy będzie grał z każdym, czy jak?


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Pathmage - 10-02-2014

1. luklew
2. Wielkimati
3. dzej
4. Viatoro
5. ktosiu100
6. koko5239
7. Pathmage

Czas rozruszać palce Winking


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 10-02-2014

Cytat:Swoją drogą pytanie, każdy będzie grał z każdym, czy jak?

Pierwotnym pomysłem był turniej w postaci drzewa 1vs1. Myślę że to będzie najbardziej sprawiedliwe by wyłonić najlepszego starcraftowicza na arhneu!


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Viatoro - 10-02-2014

Double elimination i bo3 czy jakoś inaczej?


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 10-02-2014

Cytat:Double elimination i bo3 czy jakoś inaczej?

1. Gracz_1
2. Gracz_2
3. Gracz_3
4. Gracz_4
I losowo dobrani Gracz_1 z Gracz_2 grają i w tym samym czasie Gracz_3 z Gracz_4. Potem wygrywa Gracz_2 i Gracz_3 -> oni grają ze sobą.
Jestem otwarty na lepsze propozycje.

EDIT:
Viatoro mi powiedział mi trochę na temat turniejów. Spodobała mi się opcja Single Elimination BO3. Polega na systemie opisanym powyżej, z tym, że każdy gra do 2 zwycięstw.
Jak coś to jeszcze napiszę co jak kto i z kim.


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Wojtex28 - 11-02-2014

1. luklew
2. Wielkimati
3. dzej
4. Viatoro
5. ktosiu100
6. koko5239
7. Pathmage
8. Wojtex28

Bardzo chętnie zagram, chociaż to będzie mój prawie pierwszy raz Torll


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - RAF - 12-02-2014

1. luklew
2. Wielkimati
3. dzej
4. Viatoro
5. ktosiu100
6. koko5239
7. Pathmage
8. Wojtex28
9. RAF

Też chętnie zagram. Tylko żeby było jeszcze łatwo.


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 12-02-2014

Tym samym zamykam listę! Cieszę się RAF, że jeszcze się załapałeś! Smiling
Tak jak wspomniałem, proponuję rozpoczęcie o 18:00 w sobotę, tak, by zdążyć na pewno skończyć turniej w jeden dzień. Jeśli ktoś bardzo nie może i chciałby przesunąć np. o godzinkę do przodu, to niech pisze. Rozważę to.

Gramy schematem Single Elimination BO3. Oznacza to, że dzielę was na 4 pary, gdzie każdy rozgrywa mecz do dwóch zwycięstw. Wygrani potem znów są dobierani w pary i znów grają do dwóch zwycięstw i tak samo wygląda finałowy mecz.

Żeby było jasne: Wyjście z gry traktowane jest jako przegrana. Jeśli już ktoś widzi, że nie ma szans wygrać, a został mu jeden budynek, którym nic nie zrobi, to proponuję kończyć grę, by nie marnować czasu.

Jako, że zgłosiło się równo 8 osób, to sam nie biorę udziału w turnieju, chyba, że jakaś z osób zrezygnuje/nie przyjdzie.

Proponuję byśmy wszyscy zgromadzili się parę minut przed 18:00 na IRCu ( Gruby nerd. ) na kanale #arhneu na serwerze FreeNode.
Oto link: http://webchat.freenode.net/?channels=arhneu
Tam również zdecydujemy czy będziemy korzystać z TeamSpeaka czy nie.
Jeśli macie inny pomysł, to jestem oczywiście otwarty. To pierwszy jaki przyszedł mi do głowy.

Pierwsze mecze będą (osoby dobrane losowo Winking ):
1. RAF vs. Viatoro
2. Wielkimati vs. Pathmage
3. Wojtex28 vs. dzej
4. koko5239 vs. ktosiu100

Oczywiście osoby które odpadną dość szybko, to żeby się nie nudziły, będą mogły pograć sobie ze mną (lub z innym przegranym) do momentu aż reszta skończy grać Smiling

Zalecam zacząć trenować już dzisiaj! Torll

Zgłaszajcie śmiało swoje uwagi w sprawie organizacji. Po to zrobiłem 3 dni przerwy, żeby móc właśnie dopiąć wszystko na ostatni guzik.


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - luklew - 15-02-2014

Turniej zakończony! Party!
Gratuluję Viatoro wygranej!

Krótka relacja ode mnie: Turniej przebiegał w bardzo miłej i charakterystycznej dla ludzi z arhn.eu atmosferze! Dokładnie tego, czego oczekiwałem! Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy bawili się również świetnie i miło spędzili czas. Czas turnieju wyniósł trzy i pół godziny.
Jeszcze raz: Dzięki wszystkim za przybycie, mam nadzieję, że następnym razem więcej ludzi weźmie udział! I to bez gadania "aaa, nie dam rady!", bo wcale takiego wysokiego poziomu nie było! Nie pogniewam się jak ktoś jednak pokona Viatoro Kissing

To tyle słów epilogu. Odświeżyłem pierwszy post (znajdziecie szczegóły przebiegu turnieju).


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Viatoro - 16-02-2014

Świetna rozgrywka, świetna zabawa, ale przede wszystkim dziękuję partnerce dzeja, że go odciągnęła od komputera i dostałem możliwość dalszej gry. Laughing


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Pathmage - 16-02-2014

A mogłem przejśc do finału walkowerem Grempy Cat (He had fun once. And it was awful.)


RE: Turniej Starcraft 2 + Nagrody do wygrania - Pawlo03 - 07-03-2014

Mam pytanie. Czy takie turnieje się jeszcze powtórzą? Nagrody przecież nie musi być, a to zawsze jakaś fajna integracja. Z drugiej strony może dałoby radę załatwić z adminami np. acziwmenta na stronie za wygranie turnieju albo coś Winking