Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gracze - Graczom (https://forum.arhn.eu/Forum-Gracze-Graczom)
+--- Wątek: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com (/Temat-Jak-uruchomi%C4%87-Dungeon-Keeper-1-i-Dungeon-Keeper-2-po-polsku-gog-com)



Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Dark Archon - 15-02-2014


Dungeon Keeper 1
gog.com zaoferowało swoim użytkownikom darmową kopię Dungeon Keepera i wielu graczy zastanawia się teraz skąd wytrzasnąć polską wersję językową gry.

Okazuje się, że rodzime wydanie WBUDOWANE jest w wersję gogową! Trzeba je tylko aktywować.

Aby uruchomić Dungeon Keepera Gold (edycja GOG.com) w wersji polskiej należy uruchomić program konfiguracyjny ukryty w menu Start:

START -> Dungeon Keeper Gold -> Settings
[Obrazek: 2014-02-15_1208.png]

Następnie w aplikacji wpisać "2"
[Obrazek: 2014-02-15_1210.png]

i z menu wyboru wybrać język polski wciskając przycisk 4.
[Obrazek: 2014-02-15_1211.png]

Od teraz, Dungeon Keeper 1 uruchamiał się będzie w polskiej wersji językowej! Wydanie to zawiera nawet dubbing!

Pytanie bonusowe: Jak poprawić grafikę w grze?
Wciśnij lewy Alt+R by włączyć tryb wysokiej rozdzielczości. Jeśli gra działa zbyt wolno można kontrolować tempo emulacji wciskając Ctrl+F12 by przyspieszyć i Ctrl+F11 by spowolnić grę.

------------------------------------------------

Dungeon Keeper 2
Tu zadanie jest niestety trudniejsze ponieważ wersja gog.com nie zawiera polskiego języka. Możemy doinstalować go jednak we własnym zakresie jeżeli posiadamy płytę z polską wersją gry.

Po co to robić skoro mamy oryginalną płytkę? Wersja gogowa zawiera specjalną łatkę dla nowych systemów operacyjnych, której brakuje edycjom płytowym, a która jest niemal niezbędna do ogrywania DK2 na współczesnych komputerach.

Aby pograć w DK2 z goga po polsku:
1. Zainstaluj polską wersję DK2 z oryginalnej płyty.

2. Zaktualizuj grę do wersji 1.7 (lub 1.8) za pomocą oficjalnego patcha do polskiej wersji DK2.
Patch 1.3 -> 1.7 do wersji polskiej dostępny jest tutaj: ŁATKA 1.3 -> 1.7

3. Zainstaluj spatchowanego angielskiego DK2 z GoGa do osobnego katalogu.

4. Skopiuj foldery Data/Sound i Data/Text z polskiej wersji gry do angielskiej wersji gry.

Niestety, nie możemy udostępnić wam gotowych plików do spolszczenia Dungeon Keepera 2! Tłumaczenie chronione jest prawami autorskimi.


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Brukow - 16-02-2014

Dzięki Archon za info, szkoda tylko że nie mam kiedy pograć (cierpię na brak czasu...)


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Kacpi01_PL - 16-02-2014

Dzięki Ci! Moje życie nabrało sensu Grinning


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - KiZaczek - 17-02-2014

Happy_2 Grinning Dzięki Archon za pomoc przy spolszczeniu Grinning Happy_2


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - szezjo - 17-02-2014

Nie miałem okazji podziękować, a że założyłeś ten temat to podziękuję tutaj. Dzięki za odpisanie na mój komentarz pod Twoją recenzją odnośnie spolszczania gogowej wersji. Grinning Wszystko działa i przyznam szczerze, że po raz pierwszy - przynajmniej według mnie - polski dubbing jest lepszy niż angielski, co rzadko zdarza się tym, którzy polonizują.

Na początku nie powiem.. trochę się wkurzyłem, że potrzebuję obu wersji: polskiej i GOGowej, bowiem posiadałem tą pierwszą. Na szczęście dla wszystkich arhnowiczów za sprawą swojego amerykańskiego rządu (pamiętamy Polybiusa!) przekupiłeś GOG.com, dzięki czemu za taniochę mogłem jeszcze raz zagrać w to cudeńko.

O tym, że pierwsza część posiada polską wersję, przekonałem się dopiero instalując modyfikację KeeperFX, która pozwala między innymi grać w tę grę w FullHD, a jednocześnie nie doświadczamy pikseli, co mnie ucieszyło Grinning Choć z drugiej strony ten sam efekt uzyskuje się włączając grę w trybie wysokiej rozdzielczości. Jedyna różnica: KeeperFX zabija paski po górnej i dolnej stronie ekranu, przez co jest większe pole widzenia. I to nie reklama.. tak tylko mówię, bo nie mam nic innego do roboty :p

Tak czy inaczej, jeszcze raz drogi Arynie dzięki Grinning


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Romek Śródka - 26-11-2014

Nie działa link do łatki Childish Czy łatka dodaje jakieś polskie dźwięki i/lub teksty?
Pliku który ściąga się z serwera jest taka zawartość:
"Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 29665281 bytes) in /var/www/vhosts/arhn.eu/httpdocs/scripts/beta/download.php on line 27"


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Dark Archon - 26-11-2014

(26-11-2014, 20:18)Romek Śródka napisał(a): Nie działa link do łatki Childish Czy łatka dodaje jakieś polskie dźwięki i/lub teksty?
Pliku który ściąga się z serwera jest taka zawartość:
"Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 29665281 bytes) in /var/www/vhosts/arhn.eu/httpdocs/scripts/beta/download.php on line 27"

Hej. Link został poprawiony, teraz powinien już dawać dostęp do prawidłowego pliku. Jak wspomniano w oryginalnym poście łatka NIE DODAJE polskich dźwięków/napisów. Do spolszczenia wersji gry z gog potrzebna jest ORYGINALNA, PŁYTOWA WERSJA GRY, którą następnie należy spatchować powyższym patchem. Wtedy pliki językowe z płytowej wersji gry będą kompatybilne z wersją gry GOG.com. Smiling


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Pawlikos - 28-11-2014

Wielkie dzięki Mroczny Archon :P


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - BeastKonoha - 05-12-2014

Archon, pokolenia graczy będą Cię wychwalały pod niebiosa. Nareszcie będę mogła sprawić bratu prezent na gwiazdkę :'D


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - kubas246 - 07-03-2017

Po wielu próbach poddaje się. Przy każdej próbie instalacji aktualizacji 1.3 - 1.7 PL wyskakuje mi:
"Old File not found. However, a file of the same name was found. No update done since the file contents do not match."
Błąd wyskakuje na pliku DKII.exe. Dlaczego? Najpewniej mam wersję 1.0 a jedyna różnica między 1.0 a 1.3 to właśnie exe...

Dostać aktualizacji do 1.3 się po prostu nie da (serwer FTP EA z patchami dawno wyłączony). Czy jakaś miła osoba mogłaby wrzucić mi oryginalny exek 1.3, bo nigdzie znaleźć nie mogę? Bardzo bym chciał zagrać w wersję GoG w ojczystym języku.


RE: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com - Fox4600 - 07-06-2018

Dzieki wielkie.....