Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: PC (https://forum.arhn.eu/Forum-PC)
+--- Wątek: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry (/Temat-Trine-2-absurdalny-pokaz-slajd%C3%B3w-po-10-minutach-gry)



Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - kaczek93 - 20-02-2014

Witam.
Mam następujący problem.
Gram na lapku:
MSI CX 61:
i3-3110M - 2,40 GHZ X2 (Dual Core)
4 GB RAM
GT 640M 2GB

Grałem na nim w sporo nowszych tytułów o wiele większych wymaganiach niż indyk jakim jest Trine 2.
Otóż problem wygląda następująco:
Odpalam grę, bez względu na detale bo nawet na bardzo wysokich chodzi płynnie.
Minie jakieś 15 minut i płynna rozgrywka zaczyna powoli "rwać", aż w końcu zamienia się w coś co przypomina pokaz slajdów.
Co dziwne, jeśli wyłączę i włączę grę, to w tym samym miejscu gdzie wcześniej klatkowało, jest zupełnie płynnie. Jednak po kilku minutach cyrk zacznie się od nowa.

Problemem z zawalonym dyskiem nie mam. Robię regularną defragmentację, a komputer był ostatnio gruntownie skanowany itp.

Ktoś ma jakieś sugestie?


RE: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - kexus512@ - 20-02-2014

Trudno powiedzieć.Jaki system?Na początek ctrl+alt+del i zwiększ priorytet ok?


RE: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - kaczek93 - 20-02-2014

Siódemka.


RE: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - yamny - 20-02-2014

Czy problem występuje przy innych grach? Jeśli masz poza Geforcem zintegrowaną grafikę intela, to czy gra włącza się korzystając z karty NVIDII? Czy żaden z podzespołów się nie przegrzewa?


RE: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - kaczek93 - 21-02-2014

Właśnie do tej pory byłem przekonany, że inne gry chodzą OK.
Odpaliłem Arkham Origins i okazało się, że gra "rwie" w identyczny sposób co Trine 2. Wcześniej wszystko było w porządku.
Mam ustawione globalne użycie karty Nvidii.
Jak najlepiej sprawdzić, czy się nie przegrzewa?


RE: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - yamny - 21-02-2014

Temperaturę możesz sprawdzić, przykładowo, dzięki CPUID Hardware Monitor.


RE: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - kaczek93 - 21-02-2014

Ok, uchwyciłem moment, gdy gra zaczęła już wyraźnie rwać.
Zminimalizowałem ją i zrobiłem zrzut.
[Obrazek: 15oik5v.jpg]


RE: Trine 2 - absurdalny pokaz slajdów po 10 minutach gry - kaczek93 - 01-03-2014

Sprawę rozwiązałem już jakiś czas temu.
Dla potomnych: trzeba czyścić laptopa Smiling

Laptop nie był przeczyszczany od nowości, czyli około półtora roku.
Okazało się, że był w środku tak zakurzony, że radiator nie nadążał chłodzić przez co zwalniał pracę procesora, aby ten mniej się grzał.
Jako że mam jeszcze gwarancję, nie otwierałem go, a pożyczyłem od znajomego elektryczną pompkę do materacy i przedmuchałem wszystkie otwory.
Podziałało.
Zdążyłem już ukończyć Trine 2 i przez całą grę nie miałem najmniejszej ścinki.
Podczas grania w cokolwiek, temperatura dochodzi co najwyżej do 65 stopni (to praktycznie 20 stopni mniej!).
W życiu bym nie przypuszczał, że zalegający w środku kurz jest w stanie tak spowolnić pracę procesora.

Pozdrawiam Smiling