Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
dzik jest dziki, dzik jest zły... - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Napisz coś o sobie! (https://forum.arhn.eu/Forum-Napisz-co%C5%9B-o-sobie)
+--- Wątek: dzik jest dziki, dzik jest zły... (/Temat-dzik-jest-dziki-dzik-jest-z%C5%82y)



dzik jest dziki, dzik jest zły... - dzik - 23-03-2014

i tak dalej. Smiling

Witam was. Na stronie jestem zarejestrowany już dłuższy czas, ale że jestem bardziej typem obserwatora, nie miałem jakoś chyba odwagi się przywitać.

Interesuje się polską motoryzacją oraz sprzętem retro (Zatrzymałem się na poziomie Settlers 2 oraz Transport Tycoon Deluxe i za cholere nie chce iść dalej Smiling )

Staram się ciągle uzupełniać wiedzę, jednak często brak czasu i chęci trochę to utrudnia. Smiling

W miarę możliwości staram się kolekcjonować sprzęt jak tylko się trafi jakaś okazja.
Moja kolekcja konsol składa się na dzień dzisiejszy z:
- NES (stan mierny, duże otarcia, obudowa pożółknięta, zostanie naprawiona i polakierowana)
- GB Classic (stan idealny, po renowacji i wybielaniu)
- GBC (stan dobry, kolor niebieski, liczne otarcia lecz ekran w stanie idealnym, nastepny w kolejce do renowacji)
- iQue GBA SP v2 (najnowszy nabytek, stan mierny, wyświetlacz 5+, niestety obudowa jest lakierowana wiec oczyszczanie nic nie pomoże)
- PSP street (stan bdb, 1 właściciel, czarna)
- NDS Lite (stan dbd, wyświetlacze w stanie idealnym - dostały od razu folie ochronne, obudowa bdb-, pełen komplet - dokumenty, pudełko itd)

Poluje teraz na SNES lecz ceny mnie delikatnie mówiąc przerażają Smiling

Sprzęt staram się doprowadzić (jeżeli to możliwe) do stanu oryginalnego. Pierwszy pod młotek poszedł GB Classic. Obudowa została oczyszczona z brudu oraz wybielona. Jak znajdę chwile to wrzucę parę zdjęć.

No cóż to chyba na teraz tyle z mojego nudnego przywitania Smiling
Pozdrawiam Was wszystkich.


RE: dzik jest dziki, dzik jest zły... - HackBoy - 23-03-2014

Witamy w gronie aktywnych użytkowników forum i zapraszamy do udzielania się.
PS. Czym wybielasz i regenerujesz konsole?


RE: dzik jest dziki, dzik jest zły... - dzik - 23-03-2014

Najłatwiejszy do wyczyszczenia jest plastik szary i biały. Czyli np obudowa nesa czy gb classica (szary) Używam ciepłej wody, płynu do mycia naszyń i myje. Smiling do wybielenia używam nadtlenku wodoru i dobrej pogody Smiling

Konsola jest rozbierana na części pierwsze, wyczyszczona alkoholem, ewentualnie podlutowana (GB Classic miał oderwany przewód od głośnika), obudowa zażywa orzeźwiającej kąpieli słonecznej. Składanie i gotowy sprzęt do opakowania foliowego.


RE: dzik jest dziki, dzik jest zły... - HackBoy - 23-03-2014

Nadtlenek wodoru? Psyduck Mind Blown
W czystej postaci, czy woda utleniona?


RE: dzik jest dziki, dzik jest zły... - dzik - 23-03-2014

Dokładnie to w postaci kremu o stężeniu 12% - Oxydant dorwany w hurtowni fryzjerskiej. Cena niska ~5zł za 100ml. Jednak wymaga cierpliwości i dobrej pogody. Dlatego zastanawiam się nad kupnem roztworu 60% wraz z aktywatorem. Pozwoli to na zanurzenie całej obudowy w "wannie" oraz równomierne wybielenie (słoneczko nie świeci od spodu :x). Aktywator zrobi już swoje Smiling