Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Symbole w Bazie Danych - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Księga Życzeń i Zażaleń (https://forum.arhn.eu/Forum-Ksi%C4%99ga-%C5%BBycze%C5%84-i-Za%C5%BCale%C5%84)
+--- Wątek: Symbole w Bazie Danych (/Temat-Symbole-w-Bazie-Danych)



Symbole w Bazie Danych - Dark Archon - 19-05-2014

Na bazie pomysłu Teia chciałbym wprowadzić do naszej bazy danych system ikon, które symbolizowałyby obsługiwane przez daną grę opcje.

Chciałbym zebrać w tym temacie propozycje takich ikon, którymi można by oznaczać dany tytuł.

Dla przykładu:
"Gra obsługuje lokalny tryb wieloosobowy"
"Gra obsługuję grę sieciową"
"Gra zawiera płatne DLC"
"Gra Free-To-Play"
"Gra nie posiada obsługi trofeów" (dla wczesnych gier PS3)
"Gra obsługuje tryb 3D"
"Gra wspiera Oculus Rift"
"Gra wymaga Kinecta" i "Gra obsługuje Kinecta"
I tak dalej. Smiling

Im więcej sensownych propozycji uda nam się zebrać, tym pełniejsza będzie nasza baza Smiling


RE: Symbole w Bazie Danych - Kicaken - 19-05-2014

Moje szybkie propozycje:

"Obsługa Cross-play"
"Oznaczenia Pegi?"
"Wymagany Dysk Twardy" (X360) [Afery typu MGS:GZ]
"Cloud Save(??)"

Będę edytował wpis


RE: Symbole w Bazie Danych - farmaceuta - 19-05-2014

mogły by być jeszcze
"Save Points"
bo to jest jedynym z utrudnienień w jPRG


RE: Symbole w Bazie Danych - bleub - 19-05-2014

Może jakaś adnotacja co do dostępności dodatkowych kontrolerów? Mam tu na myśli wszelakie gry muzyczne z bongosami, samochodówki z kierownicami etcetera.


RE: Symbole w Bazie Danych - facepalm - 19-05-2014

"Gra wspiera multitap"
Może cyferki z liczbą graczy?


RE: Symbole w Bazie Danych - Johnny - 19-05-2014

Samo wskazanie lokalnego mutiplayera nie wystarczy. Bywają gry pozwalające rozgrywać kampanię w co-opie na split-screenie, inne mają split-screen w specjalnych trybach kompetytywnych dla wielu osób, jeszcze inne w ogóle nie mają split-screenu, a jeszcze inne pozwalają i na co-opa, i na walkę między sobą Smiling Do tego warto by było zaznaczyć ile osób może się bawić przy jednej konsoli.

A oprócz tego jakaś ikonka na "Gra po LAN-ie" by się przydała chyba.


RE: Symbole w Bazie Danych - Stivi - 19-05-2014

Na pierwszą myśl przychodzi mi to:

Ogólnie
- Informacja o obsłudze jakichkolwiek akcesoriów (instrumenty, multitapy, bongosy, mikrofony, ps eye, kinect)
- Rodzaj multiplayera (kooperacja, rywalizacja itp.)
- Obsługuje split-screen
- Obsługuje hot seat
- Czy obsługuje sieciowy multiplayer dla kilku osób (tzn czy z jednej konsoli można grać w kilka osób na trybie sieciowym)
- Czy gra ma wydanie kolekcjonerskie
- Czy gra została wydana cyfrowo

Sony:
- Czy ma platynę?
- Obsługa Cross-save
- Obsługa Cross-buy


RE: Symbole w Bazie Danych - szezjo - 19-05-2014

Odnośnie gier na PC można byłoby jeszcze np. dodać informacje na temat dostępności gry w dystrybucji cyfrowej - Steam, GOG, Desura, Origin, by zainteresowany gracz mógł wejść w daną grę w bazie danych, zobaczyć, gdzie dostępna jest dana gra, a następnie mieć na oku, czy czasami nie będzie w jakimś "storze" wyprzedaży.

Tak czy inaczej, mógłbym pomóc w zbieraniu takich informacji Smiling

EDIT: Choć nie zrobiłbym double-posta, to jednak i tak wolę zrobić tu edita. Pomocne by były informacje, czy np:
- gra z XBOXa kompatybilna jest na konsoli Xbox 360
- gra z PSXa kompatybilna jest z kartami pamięci lub posiada system haseł (lub to i to)
- gra z NESa nie posiada systemu zapisu/posiada system haseł/posiada system zapisu

Tak jak wspomniałem wcześniej, jestem jak najbardziej chętny w pomocy, czy to podając linki do niektórych, użyteczych stron, czy też samodzielnie zbierając informacje, jeżeli takowa nie będzie dostępna gdzieś w Internecie Smiling Ciekawi mnie bowiem ten projekt i chciałbym dołożyć do niego cegiełkę Winking

EDIT2: Kolejne kategorie:
- gra z GB wspiera dodatkowe funkcje dla Super Game Boy
- gra z N64 wspiera akcesoria (Rumble Pak, Memory Pak)
- gra z Gamecube wspiera połączenie z GBA/Wii wspiera połączenie z DS


RE: Symbole w Bazie Danych - Micvhu - 19-05-2014

Tak jak Kicaken wspomniał nt. wymagań co do dysku twardego w X360 to może wymaganie karty pamięcie w Vicie (z tego co wiem część gier wymaga, część nie). A może by tak: Gra Indie?


RE: Symbole w Bazie Danych - Storkeus - 21-05-2014

To ja jeszcze może zaproponuję oznaczenie mówiące, że gra posiada tylko tryb online.


RE: Symbole w Bazie Danych - kwadracik - 01-06-2014

"Gra posiada przepustkę sieciową"


RE: Symbole w Bazie Danych - ktosiu100 - 11-06-2014

"Gra dostępna jest w formie płatnego abonamentu"


RE: Symbole w Bazie Danych - Tei - 06-07-2014

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy już jakieś kroki zostały podjęte w tej sprawie, czy dalej jest w fazie planowania ?

Pozdrawiam,
Tei.

====
EDIT
====

Witam ponownie.

Tutaj przykład jak mogła by wyglądać baza danych: http://i.imgur.com/ertvkKn.png
Poproszę o komentarze co zmienić, dodać lub usunąć.

Pozdrawiam, 
Tei


RE: Symbole w Bazie Danych - Kondor - 05-03-2015

No więc tak: fajny plan, ale mam pare uwag:
-to tylko początkowy plan, jest więc mało konsol, ale ogólnie przydałoby się dużo więcej, oraz więcej akcesoriów, jak gitarki czy ConGun itd.
-w punktach kinect i move nie podoba mi się podział. "Wspierany" i "Wymagany" to dobry pomysł, ale "Brak" nie jest potrzebny. W ten sposób trzeba by oznaczyć pare setek gier, że nie wspierają wyżej wymienionych urządzeń. Ale po co? Lepiej gdy urządzenie nie jest wspierane, nie dawać żadnego znaczka.
-w przypadku kooperacji fajnie byłoby napisać, czy są to jakieś dodatkowe misje (patrz: Splinter Cell Blacklist), czy też można przejść całą gre razem (Dead Space 3), czy też może jakieś minigierki. No i czasami tryb kooperacji jest możliwy w trybie podzielonego ekranu, więc trzeba by to jakoś inaczej podzielić (bo na planie oddzielnie jest tryb kooperacji i tryb podzielonego ekranu).
-w przypadku starszych gier, dobrze byłoby napisać, czy w danym tytule działa jeszcze tryb multiplayer przez internet.

Jak na początkowy plan bardzo dobrze Smiling


RE: Symbole w Bazie Danych - Tei - 06-03-2015

Dzięki za odpowiedź.

(05-03-2015, 20:29)Kondor napisał(a): No więc tak: fajny plan, ale mam pare uwag:
-to tylko początkowy plan, jest więc mało konsol, ale ogólnie przydałoby się dużo więcej, oraz więcej akcesoriów, jak gitarki czy ConGun itd.

Poprosiłbym o ich wypisanie, niestety nie znam wszystkich konsol i ich akcesoriów.

Do pozostałych punktów postarałem się dostosować: http://i.imgur.com/iRQTtZL.png
Poproszę o uwagi Smiling

Pozdrawiam,
Tei