Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Szamańskie "To the Legend" - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Fora Gier (https://forum.arhn.eu/Forum-Fora-Gier)
+--- Dział: Hearthstone (https://forum.arhn.eu/Forum-Hearthstone)
+---- Dział: Nasze Talie (https://forum.arhn.eu/Forum-Nasze-Talie)
+---- Wątek: Szamańskie "To the Legend" (/Temat-Szama%C5%84skie-To-the-Legend)



Szamańskie "To the Legend" - van Radwan - 22-05-2014

Siemano.

Tym razem pokażę Wam jeden z lepszych decków, który nie jest napakowany legendarami wzdłuż i wszerz.


[Obrazek: Hearthstone_Screenshot_5.22.2014.15.17.43.png]


Talia jest połączeniem dwóch innych, autorstwa znanego youtubera Hearthstone'a Trumpa (złożył go jeszcze w zamkniętej becie, lecz karty nie różnią się od tych z teraźniejszości) i polskiego streamera Mkrr3. Ten drugi, dzięki niej, doszedł nie dość, że do legendarnej rangi, to dodatkowo zdobył w niej czternaste miejsce w rankingu europejskim.

Lista nie jest kompletna. Brakuje w niej legendy Bloodmage Thalnos. Nie jest ona jednak aż tak ważna i kluczowa, dlatego na własne zapotrzebowanie zastąpiłem ją The Black Knightem, czyli odpowiedzią na wszystkie imba prowokacje, szczególnie ze strony Malfuriona, Uthera. Oczywiście, jeśli nie posiada się również tego drugiego, można spokojnie zastąpić go mobem za dwie many 2/2 z obrażeniami zaklęć +1 (to samo, co Bloodmage Thalnos, tyle, że bez agonii z dobieraniem karty).

Mimo, iż występuje w talii tylko jedna legenda (a jeśli się takowych nie ma, to żadna), deck nie należy do najtańszych, ponieważ większość kart występujących w nim to rary, które niestety nie mają w większości przypadków swoich zamienników. Do tego istnieje tutaj jeden epic w postaci Doomhammera, który jest jednym z rdzeni tej składanki. Mimo to, jeśli masz na zbyciu paręset arcane dusta, warto zainwestować w wykraftowanie paru z tych kart.

Rozgrywka opiera się na przeciążeniach, więc trzeba bacznie planować swoje kolejne ruchy, patrząc nawet o dwie, trzy tury do przodu. Jak widać po krzywej many, w trzeciej turze można spokojnie zagrywać karty z przeciążeniem. Najlepiej do tego nadaje się Feral Spirit, przywołujący nam dwa wilki 2/3 z prowokacją. Nie opłaca się za to rzucać przeciążających kart w czwartej, piątej turze, gdyż to wyklucza nas z zastosowania naszych najsilniejszych mobów jak Fire Elementale. Jako mega finisher służy wcześniej wspomniany Doomhammer, doładowany podwójnie Rockbiter Weapon, dzięki czemu jesteśmy w stanie zadać w jednej turze z samej broni szesnaście damage(!) Mocną stroną są także Unbound Elementale, które dostają bufa +1/+1 za każdym razem, gdy zagramy kartę z przeciążeniem. Pełnią podwójną rolę - albo służą jako imba mob, albo mają na celu pozbycie się czarów/mobów przeciwnika, w celu jak najszybszego pozbycia się go.
Nie powinno być także problemu z legend deckami/rush shockami, a to dzięki wyciszeniu za jeden many, Hexom, czy też w przypadku aggro talii - Lightning Storm.

Deck daje wiele możliwości i jest uniwersalny na większość oponentów. Można z nim znaleźć odpowiedzi na wszystkie rodzaje kart. Zdecydowanie polecam.