Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Z Głównej... (https://forum.arhn.eu/Forum-Z-G%C5%82%C3%B3wnej)
+--- Wątek: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu (/Temat-Podyskutujmy-o-przysz%C5%82o%C5%9Bci-arhn-eu)

Strony: 1 2 3 4


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Dark Archon - 04-07-2014

Naszą opoką są użytkownicy, którzy nieprzerwanie od ponad czterech lat ufają naszym treściom tworząc gigantyczną społeczność serwisu. To dzięki Wam w ekspresowym tempie staliśmy się jednym z największych hobbystycznych serwisów o grach wideo w kraju. Dlatego to Was prosimy dziś o zabranie głosu w sprawie kierunku w jakim rozwijamy serwis.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - kom1110 - 04-07-2014

Jest zdecydowanie za mało pigułek względem system error oraz brakuje unboxingów starszych gier bo kiedyś takie robiliście np.Unboxing Starcraft2


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Gurgie - 04-07-2014

Ok, to co na pewno się przyda:

1) dzejarcade - zrobić kilka prostych arcadeowatych gier - gracze za dinary kupowaliby żetony i za nie graliby w arhnowym arcade. W zależności od wyniku mogliby wymieniać swoje punkty na achievementy itp.
2) ArhnToons! Kreskówki Arhn.eu, może być też Arhn Puppet Show - zrobić kampanię na kickstarterze, uzbierać 2000$, wykupić kukiełki i tworzyć nowy show.
3) Więcej niearchona. Zgadać się z jeszcze większą liczbą internetowych twórców którzy nagrywaliby materiały na kanał.
4) Nerdowski odłam arhn.eu o popkulturze - komiksy, kreskówki, książki oraz filmy.


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - golab19952 - 04-07-2014

1. Recenzje. Filmowe i pisane. Bardzo cieszy mnie to, że są często o grach, na które większość polaków nie zwróci uwagi w normalnych okolicznościach, na przykład takie Tomodachi. Recenzje jak najbardziej na +
2. Strona. Nie mówiąc o zmienionym layoucie (który w sumie jest ładny), bardzo spodobał mi się odtwarzacz wideo na stronie. Filmy wyglądają lepiej, i wczytują się o wiele szybciej niż na YouTube. Drugi +
3. Pomysł z użyciem Patreona. Buraki mogą mówić co chcą, dla mnie świetny pomysł, może kiedyś reklam nie będzie ^^
4. Jedno, co nie podoba mi się, to zaniedbanie ARHN.edu, to była naprawdę ciekawa rzecz, ale cóż... mogło być gorzej.
5. Gothic nadal leży w sugestiobocie Torll

Podsumowując, moim zdaniem jest bardzo dobrze, i aż boli mnie to, że nie mam często warunków, by się częściej udzielać w społeczności.
Pozdrawiam Smiling


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Rufus - 04-07-2014

Moim zdaniem, o ile kanał YT jest jak najbardziej w porządku i można tam znalezć rzeczy których próżno szukać gdzie indziej, (choć zobaczyłbym chętnie jakieś recenzje starszych/mniej docenionych pozycji z konsolek kieszonkowych poprzednich generacji, ale to JA) tak już samo forum wygląda jak by było dodane na siłę, tak naprawdę to na dzień dzisiejszy starczyły by 2 rzeczy: temat "świeże zdobycze" i shout. A szkoda, tylko że to nie leży w kwestii Rednacza, tylko w naszej, użytkowników.
Także jeśli o mnie chodzi, to ja bym chętnie widział tematy na forum związane z grami, w których można by wymieniać poglądy na temat danej pozycji. Tę rolę teraz pełni oczywiście shout, ale to jednak nie to samo. Jeśli to temat o ogólnej przyszłości forum, a co za tym społeczności, to ten apel myślę jest ok.
Zaś co do tego, co może dla mnie zrobić Archon, to ja poproszę więcej kieszonsolek, najlepiej tych, jak wspomniałem, poprzednich generacji, bo tego najnormalniej w świecie jest mało na polskim YT


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - szezjo - 04-07-2014

Gdzie są Retrodziałki, pytam się Winking
Poza tym życzyć tylko, żeby wszystko szło tak dalej, jak teraz i żeby arhn.eu się cały czas rozwijało, bo chyba tylko to będzie wartościowe. Byle żeby nie partolić, a będzie dobrze Grinning

PS: Co to jest za dział "Ogrywamy" na szkicu z 2012 roku? I niech wróci stare logo Torll


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Arcel - 04-07-2014

Kiedyś proponowałeś materiał/cykl materiałów o grach na PS Vita, który miał udowodnić, że jest w co grać na tej platformie. Może mógłbyś to zrealizować? No chyba że ilość materiału nie pozwala Torll


EDIT:
chodziło mi konkretnie o to https://www.facebook.com/arhn.eu/posts/531447140242554 :neverforget:


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Pyszuch - 04-07-2014

Mówiłem już o tej sprawie niejednokrotnie. Naprawcie przycisk "Zmodyfikuj komentarz" w zakładce "Moja kolekcja". Jest on w ogóle nie aktywny. Próbowałem z różnych urządzeń nawet mobilnych i rezultat ten sam - nic.

Myślę, że powinniście nawiązać współpracę (wiem, łatwo się mówi) z osobami, które zajmują się pewną tematyką grową i tylko tym. Dla przykładu jakiś fan serii "Diabolo" otworzy kanał o owej grze i będzie robił z niej kontent, to jest to dodatkowa atrakcja i na pewno przyciągnie fanów Diablo to serwisu. Dać temu autorowi taką "cegiełkę" jak Ichabodowi i już :P

Uzupełnić bazę gier, bo czasami nie mogłem znaleźć nawet tych popularnych niszowych tytułów.

Zróbcie może jakiś nabór (?) na nowych publicystów serwisu. Chodzi mi o to, że stwórzcie jakiś konkurs, żeby napisać felieton, artykuł, recenzję czy coś innego. Z nadesłanych wybierzcie te waszym zdaniem najlepsze i po kilku etapach wybierzcie nowych redaktorów. Winking Myślę, ba jestem przekonany, że w serwisie arhn.eu znajduję się wiele osób, które marzą wręcz o takiej szansie. Nabór na redaktorów zwiększy obroty waszego serwisu, bo będzie więcej kontentu. Do tego właśnie zmierzałem :P

To wszystko co napisałem nie zmienia faktu, że w moich oczach i w oczach pozostałych użytkowników, jesteście najlepszym wortalem w Polsce z tak rodzinnym klimatem Winking Wiem, że moje uwagi/spostrzeżenia/propozycję są dość ciężkie do zrealizowania, ale napisać mogę, why not. Winking


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Dhante - 04-07-2014

A ja osobiście domagam się powrotu Grema Winking Najbardziej podchodziły mi jego materiały.


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - nerax123 - 04-07-2014

Ja bardzo bym was prosił o wskrzeszenie arhn.edu który zapowiadał się super a umarł zapewne z powodu każdemu z nas znanego czyli brak czasu. Było by miło, co jeszcze co do samej strony zastrzeżeń nie mam.


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Kropcia - 04-07-2014

Gurgie, o ile Puppet Show i ArhnToons to, moim zdaniem, kiepski pomysł, to Więcej nieArchona jest czymś, co chyba wiele osób by widziało.
Archon, odwalasz kapitalną robotę i chwała Ci za te materiały, które przygotowujesz. Chciałabym też czasem zobaczyć w akcji Neko, Grema, Doriana, Johnnego czy innego członka redakcji. Zdaję sobie sprawę, że każde z nich ma swoje obowiązki. Ale można byłoby zrobić coś takiego, że w jednym miesiącu ląduje na kanale filmik Neko i/ lub Grema, w innym powstaje Filmik Doriana i/lub Johnnego itd.
Dorian ostatnio bawi się w lajwy, chwała mu za to. Chociaż osobiście uważam, że niektóre mógłby robić z pozycji swojego prywatnego Twitcha, bo w chwili obecnej zaczyna się go po prostu robić za dużo.

Pyszuch, jeśli chodzi o nabory to też jest niegłupi pomysł, chociaż z doświadczenia wiem, że nie każdy lubi mieć nad sobą przysłowiowy bacik w postaci stałych redaktorów.
Myślę, że lepiej byłoby jakby zwykli "szarzy" (nie redakcyjni) użytkownicy sami zaczęli pisać teksty i wysyłać. A nóż łyżka widelec okażą się tak dobre, że trafią na pierwszą stronę. W tym momencie autorzy tekstów z pierwszej strony (lub nawet tych, którzy przygotowali opis gry lub wrzucili screeny i zostały one zaakceptowane) mieliby satysfakcję ze swojego udziału w rozwoju serwisu. W moim przypadku to na pewno działa Smiling

O właśnie, zapomniałam, ARHN.EDU- przydałby się powrót serii Smiling


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Dark Archon - 04-07-2014

(04-07-2014, 20:04)Gurgie napisał(a): 1) dzejarcade - zrobić kilka prostych arcadeowatych gier - gracze za dinary kupowaliby żetony i za nie graliby w arhnowym arcade. W zależności od wyniku mogliby wymieniać swoje punkty na achievementy itp.
2) ArhnToons! Kreskówki Arhn.eu, może być też Arhn Puppet Show - zrobić kampanię na kickstarterze, uzbierać 2000$, wykupić kukiełki i tworzyć nowy show.
Poker Face

(04-07-2014, 20:02)kom1110 napisał(a): Jest zdecydowanie za mało pigułek
(04-07-2014, 20:18)golab19952 napisał(a): 4. Jedno, co nie podoba mi się, to zaniedbanie ARHN.edu, to była naprawdę ciekawa rzecz, ale cóż... mogło być gorzej.
(04-07-2014, 20:27)szezjo napisał(a): Gdzie są Retrodziałki, pytam się Winking

Soon

(04-07-2014, 20:27)szezjo napisał(a): PS: Co to jest za dział "Ogrywamy" na szkicu z 2012 roku?

Ogrywamy na tamtym layu to małe piwo. Co TO JEST?!?!

[Obrazek: 2014-07-04_1843.png]

(04-07-2014, 20:38)Dhante napisał(a): A ja osobiście domagam się powrotu Grema Winking Najbardziej podchodziły mi jego materiały.

Grem nigdzie sobie nie poszedł. Po prostu nie narzeka ostatnio na nadmiar czasu.


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Halosha - 04-07-2014

Więcej materiałów dotyczących PS Vity, wskrzeszenie arhn.edu, co z filmami z robienia automatu do gier?


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Rufus - 04-07-2014

"Myślę, że lepiej byłoby jakby zwykli "szarzy" (nie redakcyjni) użytkownicy sami zaczęli pisać teksty i wysyłać"

A teraz nie mogą? mogą
Tematów zakładać nie mogą? mogą
Co z tego, jak nie ma odzewu, tekstów nikt nie czyta, w tematach nikt nie odpowiada
Czyja to wina? Twoja
...moja i wszystkich użytkowników


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Kulaty - 04-07-2014

Moim zdaniem na stronie powinno znaleźć się więcej unboxingów. Szkoda, że z tego zrezygnowaliście.

Bardzo fajny jest ten pomysł z wirtualnym muzem gier. Jakby te konsolki, które posiadacie zostały wrzucone do katalogu z możliwością oglądania ich pod każdym kątem, byłby to jeden z niewielu zakątków internetu, w którym można się dowiedzieć czegoś ciekawego.

Fajnie było by zobaczyć gościnnie jakichś innych recenzentów i ludzi z branży. Niekoniecznie jakichś bezmyślnych zagrajmerów, ale takiego Quaza, czy Brodatego - czemu by nie? Nie chodzi tutaj nawet o jakieś całe materiały, ale takie krótkie gościnne występy.

Ale przede wszystkim przydało by się przydzielić Ichabodowi dział kucyków. Powinien mieć cały swój zakątek na ARHN.EU, gdzie zajmował by się kucykami i grami/filmami z nimi w roli głównej.


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Kropcia - 04-07-2014

Rufus, nie mówię, że nie mogą. Mogą, tylko z jakiegoś powodu tego nie robią. Nikogo przymuszać nie będę.
Oczywiście zgadzam się, że jest wręcz znikomy odzew. I to jest, tak jak mówisz, nasza wspólna wina, ale można to zmienić. Tylko trzeba chcieć.


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Hokto - 04-07-2014

Jak dla mnie obecna forma serwisu jest jak najbardziej OK.
Z rzeczy które chciałbym poprawić:
1. Znajdźcie (namówcie obecnego) kogoś kto by wziąłby się za kręcenie recenzji. Recenzje Archona są genialne ale one jest tylko jeden! Więcej mocy przerobowych równa się więcej materiałów oczywiście niech będą one redagowane przez kogoś kompetentnego żeby jakość pozostała na wysokim poziomie.
2. Odkąd ICHABOD wziął się za bloga jestem w siódmym niebie, nerdowskie materiały o filmach i komiksach sprawiają że zaglądam na arhn.eu codziennie, gdyby jeszcze Wujek Mrówa dołączył do ekipy arhonów na stałe nic więcej do szczęścia nie było by mi potrzebne.
3. Newsy w świecie growym codziennie dzieje się coś ciekawego niestety u was mówi się o tym dość późno, jednak przypilnowanie tego tematu w mojej opinii przyciągnęło by sporo nowych użytkowników którzy zamiast błąkać się po CDaction i gry-online w pierwszej kolejności zaglądali by tu.
4. Fajne były by też jakieś zabawne komiksy ale to nie jest tak istotne Smiling


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Kicaken - 04-07-2014

A też udziele głosu:
Podoba mnie się system kolekcji, baza gier jak również wiele wiele funkcji, które są na forum.
Wszystkie funkcje w mniejszym lub większym stopniu wykorzystuje, za co bardzo dziękuje Archonowi, że ma czas by to wszystko robić.
Do materiałów video nie mam o co przyczepić, bo zawsze wychodzą świetnie Smiling


Z pewnością widziałbym:
-Wybór trybu dziennego/nocnego (layout) na forum/stronie.
-Aplikacja na Androida/Windows Phone - tu chciałbym zaznaczyć, że będę starał się napisać coś swojego (lecz to jedynie coś podobnego jak rozszerzenia RSS)
-Przebudować trochę wyświetlanie bazy gier, najbardziej zależy mi na odpowiednim rozmieszczeniu Opisu gry/screenów i innych rzeczy.
- Promocje i Wyprzedaże przebudować, aby mogły się wyświetlać albo w Pasku (przy zaznaczonej opcji w profilu) jak i dodatkowe osoby do pomocy, aby tym zarządzały.


To tyle z mojej strony, na pewno coś jeszcze dopiszę


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Rufus - 04-07-2014

Kropcia oczywiście, że chęci to tutaj jest słowo klucz.
Tylko jednak z tą naszą winą to trochę mnie poniosło chyba, teraz (gdy mnie już meczyk nie rozprasza) to sobie myślę, że to jednak taki znak czasu.
Po prostu mamy więcej na tę chwilę konsumentów niż producentów


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - ThePS3veteran - 04-07-2014

Według mnie Kanał powinien się skupiać na Retro-Grach, ponieważ jest naprawdę mało kanałów (A przynajmniej ja mało zauważyłem) dotyczących tego typu gier. Dobra kłamię. Jest WIEEEEELLE takich kanałów dotyczących "Retro-Gier", lecz 3/4 z nich nie robi tego ani profesjonalnie, ani dobrze, lecz wy jednak macie to "coś" co zachęciło mnie do oglądania i śledzenia arhn.eu. Choć jest dużo filmów mówiących o Historii Mortala żadna mi się nie spodobała tak bardzo jak ta od arhn.eu (Głównie za sprawą Ciekawostek i Sekretów). Dlatego więc jestem za wskrzeszeniem W Pigułce np. Historia Final Fantasy lub Tekkena (Z wielką ilością ciekawostek i informacji tak jak w Mortalu). Gdy zobaczyłem wasz pierwszy film, myślałem że wasz kanał to coś na wzór: Machinima lub IGN, lecz szybko się dowiedziałem (pozytywnie) czym tak naprawdę jest wasza "działalność", i wolałbym żeby ona była taka sama za 3-4 lata, tyle że będzie ona "ulepszona".
Takie jest moje zdanie :3


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Kicaken - 04-07-2014

O, panel z newsami to też byłby spoko pomysł, coś jak liveblog(?) obok shouta - marzenie.


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Varx19 - 04-07-2014

Ja to bym się zadowolił gdyby było więcej "w pigułce". Jestem też ciekawy co się stało z "podglądem". Żaden film z tej serii nie pojawił się od końca maja, fajnie byłoby móc wciąż to oglądać. Grinning


RE: Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - Micvhu - 04-07-2014

Też się wypowiem, a co; tak więc zacznijmy:

- do serwisu przyciągnęły mnie w głównej mierze unboxing'i, których teraz troszkę brakuje (Crix odpakowuje troszku nowości więc czemu by jego rozpakowań na główną nie dawać PC Has No Game ),
- pigułki, pigułki i jeszcze raz pigułki, powiem nawet szczerze iż wolałbym je zamiast System Error,
- przydała by się prosta aplikacja na WP/iOS/AND z możliwością wglądu w Kolekcję, Shoutbox etc.,
- ciemny layout,
- Dinary za SMS'a, niby się nie opłaca ale są użytkownicy, którzy maja problem z odpowiednim rozgospodarownaiem pieniędzy na telefonie (nawet o tym gadaliśmy za TeamSpeak'u),
- może więcej newsów growych na stronie głównej niczym Polygamia

A co mi się podoba?

- Nintendo, robicie to chyba jako jedyny serwis w Polsce,
- Forum i jego rodzinna atmosfera™,
- Gruniopiątki dzięki którym ktoś mnie kojarzy Deal With It ,
- Różnorodność materiałów,

Jak coś sobie przypomnę to edytuje tego posta Winking


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - szezjo - 04-07-2014

Ok.. już sobie przypomniałem o Waszych "ogrywankach" i szczerze powiedziawszy także bym się cieszył z ich powrotu. I mile widziany byłby let's play - jestem w trakcie oglądania LP z Dungeon Keepera 2 i chociaż nie jesteś mistrzem w zagrajmerstwie to materiał fajnie się ogląda. Poza tym - wtf? Pantie shots? ;_; I jest szansa na retrodziałki.. hurra!

A.. i jeszcze więcej materiałów z "Płakałem, jak grałem" jednak nie na tyle byśmy musieli czytać liveblog z psychiatryka Winking


Podyskutujmy o przyszłości arhn.eu - majkel2001 - 04-07-2014

Wiecie co ? Zaraz dostanę kupę hejtów, ale co tam. Proponuję "System Error" rzadziej. Wraz z częstszym "System Error" uleciał gdzieś jego dawny klimat oraz jego jakość