Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Nowa Strona Główna - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Księga Życzeń i Zażaleń (https://forum.arhn.eu/Forum-Ksi%C4%99ga-%C5%BBycze%C5%84-i-Za%C5%BCale%C5%84)
+--- Wątek: Nowa Strona Główna (/Temat-Nowa-Strona-G%C5%82%C3%B3wna--817)



Nowa Strona Główna - Dark Archon - 31-01-2012

Ruszyła wersja testowa nowej strony głównej. Stara była ok, ale jej problemem był brak "rzeczowości". Mieściło się na niej mało treści, artykuły ginęły między morzem wideo i ciężko było nam dodawać nową funkcjonalność.

Nowa strona główna operuje na "kafelkach", bardzo wygodnie przegląda się ja na tabletach i pozwala nam zmieścić na jednym ekranie zarówno materiały wideo, artykuły, jak i teksty nadesłane przez użytkowników.

Potrzeba jej jeszcze trochę szlifu i sporo nowych miniatur, ale liczy się, że wreszcie można znowu przeglądać nasze zasoby Smiling

Zachęcam do komentowania i sugerowania poprawek.

Z czasem dodamy do niej również funkcjonalność javascript+ajax, aby jeszcze bardziej usprawnić czas ładowania oraz zaimplementować kolejne suprawnienia Smiling


RE: Nowa Strona Główna - Pikun - 31-01-2012

Na razie jedyne co mogę o niej powiedzieć to to, że jest troszkę... nieczytelna? Pewnie kwestia przyzwyczajenia, i tak jak mówisz, potrzeba jej "szlifu". Zdecydowanie wygodnie będzie mi ją przeglądać na telefonie, bo jest całkiem fajnie "zwarta", ale na razie czeka mnie przyzwyczajanie.


RE: Nowa Strona Główna - Korpeczka231 - 07-02-2012

Dołączyłem niedawno więc nie widziałem starej strony głównej, ale co do tej to faktycznie kwestia przyzwyczajenia. Oddzielenie video od artykułów i artykułów użytkowników to naprawdę doskonały pomysł. Cute_Winking


RE: Nowa Strona Główna - xxxxyyyy - 25-02-2012

Czy będą jakieś Cycki na stronie głównej jeśli nie no cóż słabo. A tak zupełnie serio to strona jest przepakowana treścią co daje trochę nieciekawy efekt. Zmniejszyć ramki porobić ładne zakładki i będzie git. Coś takiego jak na pewne stronie o emulacji ;p


RE: Nowa Strona Główna - Dark Archon - 25-02-2012

Zareklamuj, nie banujemy za sensowne linki. Z przyjemnością rzucę okiem na "pewną stronę o emulacji" i poszukam inspiracji Smiling


RE: Nowa Strona Główna - xxxxyyyy - 25-02-2012

Ta strona to http://www.emudreams.pl/ Mimo że strona trochę przymarła to jednak taki układ treści jest znacznie czytelniejszy. Mamy sobie dwie kolumny na aktualne treści ale w formie obrazka kategorii oraz nagłowka bez zbednych opisów. Dzięki temu nie zajmują one pół ekranu, zwłaszcza jeżeli interesują nas tylko wybrane platformy nie musimy przedzierać się przez spam. Moim zdaniem minimalizm w internecie nie zawsze=zło. Ale wybór jak zawsze należy do Waszej wyskości ;p


RE: Nowa Strona Główna - Dark Archon - 25-02-2012

Tylko nie Wasza wysokość, preferuję tytuł "Najzaranniejszy Cesarzu".

W każdym razie, faktycznie, ja bardzo lubie minimalizm. Problem w tym, że za każdym razem gdy ja się do tego zabieram to to wygląda jak kupa kupy Winking

RyJek sprokurował dla nas oryginalną wersję layoutu, za co jestem mu bardzo wdzięczny i staramy się powoli go poprawiać i zmieniać aż wreszcie znajdziemy rozwiązanie, które zadowoli większość. W każdym razie, przekażę tego posta Ryjkowi i zobaczymy co da się zrobić Smiling


RE: Nowa Strona Główna - xxxxyyyy - 25-02-2012

No wolałbym jednak godność Waszej Wysokości gdyż cesarz to moje alter ego w świecie psn ;p Przekaż mu zatem jeszcze że kluczem do sukcesu będą duże,ogromne,falujące,sterczące,soczyste cyce ;p Być może kojarzysz serwis mypegasus jeśli nie to spieszę z pomocą. Dopóki nie było cycków było tam bardzo pusto, gdy objąłem stanowisko dostarczania "świeżego mięcha" na stronę odrazu podskoczył licznik odwiedzin. (dla jasności, nie jestem cyber alfonsem ;p )


RE: Nowa Strona Główna - Dorczenzo - 25-02-2012

http://dl.arhn.eu/misc/dorian/arhn_new/arhn1.htm

Nowy projekt strony głównej wykonany przeze mnie. Sory za jakość niektórych grafik - to tylko szablon poglądowy Smiling

Napiszcie proszę co sądzicie o tym layoucie, co byście zmienili/poprawili, jakie macie pomysły, które można by było zastosować. Każdy pomysł zostanie rozważony i być może zastosowany Smiling Zachęcam do dyskusji, pomóżcie nam zbudować nowy, lepszy portal!



RE: Nowa Strona Główna - Eksterminator - 26-02-2012

O! Interfejs Metro, jak w Windows 8, lecz wydaje mi się, że obecna wersja strony jest czytelna :-) Nie wiem tylko, jak wyglądałaby podstrona, gdzie osadzone byłyby artykuły :-)


RE: Nowa Strona Główna - Dorczenzo - 26-02-2012

Na górze będą 3 kategorie:
- najnowsze
- najpopularniejsze
- alfabetycznie

Artykuły (i odpowiednio filmy) będą również w formie cegiełek, powiedzmy 8 lub 10 na stronę. Zrobię jutro projekt to wrzucę Smiling


RE: Nowa Strona Główna - xxxxyyyy - 26-02-2012

Głowy nie urwało. Minimalizm nie oznacza 4 kratek wielkość tira ( no chyba że byłby tam Cycki ;p )
Zmniejszyć te kratki, mordo książki rozumiem że raczej nie wywalicie więc proponowałbym dać ją na sam dół (najlepiej pod stopkę). To chyba narazie tyle. Czekamy na kolejne buildy tego dzieła Smiling


RE: Nowa Strona Główna - Dorczenzo - 26-02-2012

Też rozważałem zmniejszenie rozmiaru tych "cegiełek" i zrobię to w następnej wersji projektu Winking Facebook i Twitter akurat fajnie się tam komponują, chyba że macie pomysł na coś innego? Chodzi o to, żeby było długie tak aby zostało miejsce tylko na "Forum" lub "Kontakt".


RE: Nowa Strona Główna - xxxxyyyy - 26-02-2012

Coś długiego zawsze się znajdzie ;p Twit rozumiem że ma mniejszą bądź większą przydatność ale fb to moim zdaniem spam i wogóle nie rozumiem dlaczego wszyscy się tak tym jarają. No i tak kolorystyka. Może pora na jakąś radykalną zmianę barw. Wspominałem już o cyckach? ;p


RE: Nowa Strona Główna - Dorczenzo - 26-02-2012

Jeszcze raz napiszesz o cyckach to ja napiszę o % na Twoim profilu Grinning Przyjąłem tą sugestię więc wyluzuj :p

Myślałem jeszcze o YT ale chyba nie ma sensu go dawać z racji tego, iż wszystkie materiały znajdują się właśnie tam. Czekam na propozycje Smiling


RE: Nowa Strona Główna - xxxxyyyy - 26-02-2012

Po co odrazu te nerwy ;p Nie, yt nie ma co pchać na siłę chocby z powodów które podałeś powyżej. Wogóle lepiej zrezygnować z tych migaczy/przewijaczy. Nie ma to jak statyczny obraz z odpowiednio wyeksponowanym tytułem. Można też wspomóc się jakąś statystyką. Najchętniej odwiedzane kategorie uwidocznić a resztę zminimalizować żeby nie spamowała. Nie musi to być stały podział a cykliczna zmiana podyktowana przez zachcianki userów.


RE: Nowa Strona Główna - Sarge - 16-04-2012

[url]http://i.imgur.com/bjSr1.jpg[/url]
 10%

Do tego dorobię jeszcze obramówki + kilka innych rzeczy. Podgląd na TS'a pochodzi z mojego serwer'a.

Nowa wersja graficzna forum:
 0%



RE: Nowa Strona Główna - Dark Archon - 16-04-2012

To może ja wrzucę ten mockup nad którym pracowałem.
[Obrazek: 2012-04-14_1908.png]
Główne cele: odciążyć górę strony, zwiększyć przejrzystość.
Nie jest gotowy, ani nawet bliski efektu końcowego, ale zmniejsza elementy mieszcząc ich na stronie więcej, a jednocześnie nie robi się tak strasznie ciasno.


RE: Nowa Strona Główna - Dorczenzo - 16-04-2012

Sarge, narzekamy na słabą popularność artykułów ale jeśli je wywalimy to będzie jeszcze gorzej Winking Fajnie, że zacząłeś myśleć nad wyglądem strony głównej, dzięki ;* Jeśli chodzi o forum to wg mnie wygląda bardzo w porządku. Jedynie nagłówek będzie można zmienić na ten z przyszłej głównej. U Archona fajny jest zmniejszony "kokpit". "Nowe" logo to mój pomysł więc w razie czego nie bijcie Archona Trollface, po prostu stwierdziłem, że w tym wypadku prościej=lepiej.


RE: Nowa Strona Główna - Sarge - 16-04-2012

Ja myślałem nad usunięciem SB w pojedynczej kolumnie i wstawieniem go tylko na forum, ale wyżej. Ten poput też jest ok. Popularne na forum też można jakoś pozmieniać, np. Pokazać ty ostatnie tematy w których pojawił się post + ikonka że przeczytane/nie (coś jak tutaj - Link).

Forum i główną się trochę przemaluje i pozmienia kilka ikonek (tematy + fb/twit). Chciałem się tylko dowiedzieć jak wam się podoba ten układ.

Coś mi mogło umknąć w tej rozkminie. W razie czego, dopiszę resztę później. Where is my achieviement?