Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
[ART] Sprawa kolekcjonerki Wiedźmina 3 na Xbox One - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gracze - Graczom (https://forum.arhn.eu/Forum-Gracze-Graczom)
+--- Wątek: [ART] Sprawa kolekcjonerki Wiedźmina 3 na Xbox One (/Temat-Artyku%C5%82y-Zgoda-na-publikacj%C4%99-artyku%C5%82u-na-g%C5%82%C3%B3wnej-Sprawa-kolekcjonerki-Wied%C5%BAmina-3-na-Xbox-One)



Sprawa kolekcjonerki Wiedźmina 3 na Xbox One - Kaspar26 - 16-08-2014

Od niedawna po internecie krąży wieść że edycja kolekcjonerska Wiedźmina 3 na Xbox One zostanie wzbogacona o dwie talie kart i mapę. Niby nic, dwa małe dodatki(w porównaniu do reszty, chociażby figurki) a jednak wywołały burzę. Dlaczego? Nasze kochane CD Project Red sprzedało się! Micro$oft ich przekupił! Herezja! Zawiedli nas!

... i tak dalej. Patrzę i nie wierzę. Postanowiłem więc to sprostować.

1. Głównym argumentem hejterów jest informacja jakoby twórcy Wiedźmina mówili o równości platform itd.
Owszem,to prawda. Ale nie do końca. Cytuje:

"Traktujemy wszystkich graczy jednakowo. Nie dostarczymy zawartości na wyłączność żadnej z platform, ani nie opóźnimy premiery gry na którejś z nich, bo ktoś nam za to zapłacił. Byłoby to sprzeczne z wyznawanymi przez nas wartościami. Nie zrobimy tego. Co natomiast przygotowaliśmy w kwestii współpracy w zakresie marketingu, zobaczycie na E3"

Najprawdopodobniej Marcinowi Iwińskiemu chodziło o zawartość CYFROWĄ. Nic nie ma o edycjach specjalnych.

2. To już było przedtem wspomniane. Na konferencji CD PROJEKT RED i GOG.com powiedziane zostało że:

"Pokazana została oficjalna okładka gry. Wszystkie wydania będą takie same jeśli chodzi o zawartość samej gry, różnice będą tylko w FIZYCZNYCH dodatkach"

3. Nie obwiniajcie CD Project Red. Jeśli już na kogoś hejcić to na wydawce. Ci pierwsi jedynie tworzą grę, nie decydują o kolekcjonerce.

4. Tak to działa. Microsoft ich reklamuje więc i dostaje inne rzeczy. Tak jest wszędzie, nawet z Wiedźminem. Kto narzeka że inne edycje są na GOGu i Steamie? Najładniej powiedział to przedtem wspomniany współzałożyciel CD Projektu:

"Nie zrozumcie mnie źle, ja rozumiem, że te dodatkowe elementy mogą być pożądane przez Wiedźmina fanów grających w gry na innych platformach. Jednak, jako że nie oferują żadnych ekskluzywnych DLC na platformy lub dla sprzedawców, ani innych form zróżnicowania rozgrywki, my poszukujemy sposobów wspierania naszych partnerów [chodzi o Microsoft w tym przypadku – dopisał protagonista]. Naszym zadaniem jest również dostarczanie specjalnych przedmiotów do przedsprzedaży dla niektórych sprzedawców na całym świecie, w tym komiksów, plakatów, steel booków lub medalionów. Zabawne, nie zauważyliśmy żadnych komentarzy na temat specjalności poszczególnych pre-orderów.

Jaki jest powód? Dlaczego to robimy? Potrzebujemy wsparcia partnerów, aby nasza gra była widoczna na całym świecie. Powinno to, mam nadzieję, przełożyć się na lepszą sprzedaż, co w konsekwencji pozwala nam robić to, co robiliśmy przez ostatnie 10 lat, czyli reinwestować pieniądze w robienie wspaniałych gier RPG, a jednocześnie trzymać się naszych wartości. "

Mam nadzieję że powiedziałem wszystko dobrze i o niczym nie zapomniałem.


RE: Sprawa kolekcjonerki Wiedźmina 3 na Xbox One - Matelord - 16-08-2014

Dobrze gada, polać mu! Nie ma też co hejtować M$, bo $ony takie same numery wywijał kupując ekskluzywną zawartość do innych gier.


RE: Sprawa kolekcjonerki Wiedźmina 3 na Xbox One - Gramofon - 16-08-2014

W sumie ok. Nie mam jakiegoś wielkiego hejtu na Redów. Jednak taka polityka mi się nie podoba. Microsoft zaliczył już wtopę z Tomb Raiderem i myślę, że te "przemyślane" akcje marketingowe bardziej zaszkodzą Xbox'owi niż pomogą.
Natomiast jeśli chodzi o Wieśka, to takie faworyzowanie jednej platformy jest trochę smutne. Dali ekskluzywne dodatki do wersji na XBO? Ok! Ale wg mnie powinni dać coś innego do pozostałych edycji. Mam na myśli coś takiego jak wydania Soul Calibur.
Nie zmienia to faktu, że i tak kupię Wiedźmina. Przypuszczam natomiast, że wielu ludzi wypnie się na Xboxa po Gamesconie.


RE: Sprawa kolekcjonerki Wiedźmina 3 na Xbox One - NecroMac - 28-08-2014

MS pewnie chciał zrobić z Wiesiem to samo co z Tomb raiderem, bądź żądał Xbone exclusive DLC czy coś. Trzeba chwalić Redsów że nie dali się omamić i twardo wynegocjowali najmniej szkodliwą opcje


RE: Sprawa kolekcjonerki Wiedźmina 3 na Xbox One - Gramofon - 28-08-2014

Bardziej mi się wydaję, że chcieli wysępić cokolwiek i Redzi się zlitowali. Zobacz jak usilnie próbowali się promować Wieśkiem, tzn ile razy pokazywali go na swoich konferencjach jako grę, która wychodzi na Xbox One oraz wszystko inne :P