Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
[ART] Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gracze - Graczom (https://forum.arhn.eu/Forum-Gracze-Graczom)
+--- Wątek: [ART] Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS (/Temat-Artyku%C5%82y-Zgoda-na-publikacj%C4%99-artyku%C5%82u-na-g%C5%82%C3%B3wnej-Co-my%C5%9Bl%C4%99-o-1-New-Nintendo-3DS)



Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Nowatsky - 30-08-2014

Nintendo to bardzo specyficzna firma, zrzeszająca wielu (chyba najbardziej) oddanych fanów jak i wielu delikatnie rzecz ujmując "nieprzychylnych" polityce Ninny. Ich produkty to nietuzinkowe produkcje przecierające szlaki i wymykające się schematowi. Od lat niepodzielnie panują w sektorze gier szczególnie bliskiemu mojemu sercu - handheldach.

W dniu wczorajszym ogłosili reedycję swojej konsolki - Nintendo 3DS. Dla firmy z Kioto nie jest to niczym nowym, każda kolejna generacja urządzeń przenośnych doczekała się wielu odświeżonych wersji, poprawiających w jakiś sposób mankamenty pierwowzoru , często przede wszystkim go zmniejszając. Nie ma w tym nic złego to powszechne zagranie pośród producentów konsol. Jednakże New Nintendo 3DS (dalej jako N3DS) nie jest po prostu odświeżeniem klasycznego 3DS'a jak 3DS XL czy 2DS a czymś w rodzaju rozkroku międzygeneracyjnego. Jak zapewne wiecie konsolka otrzyma drugi analog bez potrzeby dołączania ohydnego Circle Pad Pro, szybszy procesor (który rzekomo ma poprawić szybkość pobierania oraz działania systemu), dodatkowe triggery, ulepszony efekt 3D, czytnik NFC oraz slot kart microSD (uprzednio zwykłe SD).

Jak widać powyżej nie sposób nazwać N3DS zwykłym odświeżeniem. Szybszy procesor oznacza także większą moc obliczeniową co przekłada się na bardziej wymagające gry, których klasyczna rodzina 3DS nie będzie w stanie uruchomić. Co śmieszniejsze Nintendo się nawet z tym nie kryje już w tej chwili zapowiadając konwersję Xenoblade na wyłączność N3DS. Czy tylko dla mnie ta sytuacja jest kuriozalna?

Sytuację 3DSa obserwuję póki co z dystansu-jak się okazuje słusznie. Dla mnie jako osoby, która poważnie rozważała zakup 3DSa zapowiedź N3DSa jest wręcz wymarzoną wieścią. Ale co ze wszystkimi konsumentami, którzy zaufali firmie kupując konsole z klasycznej rodziny 3DS? Nie jestem w stanie uwierzyć w to, że gigant z Kioto ponownie popełnił tak ogromny błąd. Analitycy rynku twierdzą, że spora część porażki Wii U leży w nieklarownym nazewnictwie systemu. Niezorientowani w temacie klienci postrzegają kosnolę Nintendo jako kolejną wersję Wii- jej odświeżenie. W kwestii 3DSa niemałe zamieszanie wywołało wypuszczenie na rynek 2DSa, który w podobny sposób co Wii U wprowadził w konsternację spore rzesze nieświadomych klientów. I w końcu N3DS czyli kompletny zawrót głowy i czym się to je? Rzecz jasna poruszam temat ze strony konsumenta, który niekoniecznie trzyma rękę na pulsie w kwestii nowinek technologicznych a chce po prostu dziecku sprawić przyjemność , podobną do tej której zaznał niegdyś dzięki hojnym rodzicom oraz GameBoyowi, w czasach gdy wszystko było jasne i przejrzyste. Bardzo ciekawi mnie to jak Nintendo ma zamiar oznaczać gry, które będą ekskluzywne dla N3DS. Na bocznej belce pojawi się nowy logotyp z "New" przed nazwą? Nie mam pojęcia.

Reasumując, dla mnie osobiście N3DS to konsola-marzenie, pozwoli mi w końcu zapoznać się z biblioteką gier 3DSa oraz ma pewną perspektywę rozwoju na przyszłość w postaci nieco bardziej zaawansowanych technologicznie gier wykorzystujących zarówno szybszy procesor jak i drugą gałkę analogową. Jednakże nie sposób pozostać ślepym na to jak nieuczciwym zagraniem ze strony Nintendo wobec fanów jest wypuszczenie owej konsolki. Może wymyślą nowy program Ambassador 2? Szczerze powiedziawszy nie wiem co musiałby oferować żeby przeprosić posiadaczy klasycznego 3DSa.

A co Wy myślicie o "nowej" konsolce Nintendo?


Edit: idealny komentarz w formie video do całego tego zamieszania





RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Rufus - 30-08-2014

Dla mnie ok, troszkę narzekam na posiadaną wersję 3DSa i myślałem nad zakupem XL, ale w takim razie poczekam na najnowsze dziecko ze stajni N.
Jeśli cena nie będzie z kosmosu, to zaopatrzę się w odświeżoną wersję, jeśli zaczną z ceną kombinować, jak Putin z Ukrainą, to mam nadzieję na obniżki wersji XL.
Te spekulacje mówią mi, że zawsze będę wygranym na tym posunięciu.
A polityka Nintento nie interesuje mnie, jak każda inna polityka zresztą


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Oscikus - 30-08-2014

Cena ma wynosić 150$ czyli nasze 600-650zł(150€) w Europie, czyli tyle, ile nowy 3DS dziś, więc cena jak najbardziej na plus. Już wiem co biorę sobie na urodziny w czerwcu, spodobały mi się kolorowe przyciski Torll
Tylko nie znalazłem informacji, czy dalej jest kompatybilny z DSem i troche mnie to boli, bo jakbym sprzedał obecnego 3DS to na czym grałbym w moje GTA :C

No i zastanawia mnie ten drugi "analog", przyznaję, że musiałem go szukać na zdjęciu, na pierwszy rzut oka, myślałem, że to jakiś przycisk, malutkie to i ciekaw jestem jak będzie się sprawować, ale czekam i z chęcią kupię, nawet jakby się powtórzyła historia z DSi i nową konsolą po roku


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Nowatsky - 30-08-2014

(30-08-2014, 12:33)Oscikus napisał(a): Tylko nie znalazłem informacji, czy dalej jest kompatybilny z DSem i troche mnie to boli, bo jakbym sprzedał obecnego 3DS to na czym grałbym w moje GTA :C

Z enigmatycznej wypowiedzi kogoś z Nintendo podczas sesji Q&A wynika, że wsteczna kompatybilność z DSem będzie obecna w N3DS.

http://www.zeldainformer.com/news/you-should-be-able-to-play-your-copies-of-spirit-tracks-and-phantom-hourgla#.VAGb_Pl_sg0


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - ZłotyPstryk - 30-08-2014

(30-08-2014, 12:33)Oscikus napisał(a): Tylko nie znalazłem informacji, czy dalej jest kompatybilny z DSem i troche mnie to boli, bo jakbym sprzedał obecnego 3DS to na czym grałbym w moje GTA :C

Z tego co wyczytałem na Kotaku, to nintendo potwierdziło kompatybilność wsteczną z grami DSowymi.


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - LocoSantiago - 30-08-2014

Mam wrażenie że Nintendo chce zacząć się ścigać z innymi producentami o to która konsola ma najlepsze bebechy, która wyświetla najładniejszą grafikę- trochę mi się to nie podoba, bo Nintendo zawsze miało swoją ciekawą politykę a i tak dla mnie liczą się gry a nie wydajność konsoli itd. Winking. Nie podobają mi się przyciski na handheldzie, bo wyglądają trochę jak te z X'a- mało oryginalnie. Z drugiej strony cieszę się że wychodzi kolejna, ciekawa konsola, która ma szansę przez długi czas utrzymać się na rynku. Nigdy nie miałem konsoli Nintendo, w te wakacje chciałem kupić sobie 3DSa XL, bo PS Vita mi się nie podoba- trochę przereklamowana, dla mnie ma mało ciekawych gier i jest trochę za duża. Nintendo też ma swoje wady przez które (na szczęście) wstrzymałem się z zakupem. Tymi wadami między innymi był dość słaby ekran. Cieszę się że wychodzi kolejny DS, który (mam nadzieję) naprawi wady swoich poprzedników.


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Nowatsky - 30-08-2014

(30-08-2014, 15:00)LocoSantiago napisał(a): Mam wrażenie że Nintendo chce zacząć się ścigać z innymi producentami o to która konsola ma najlepsze bebechy, która wyświetla najładniejszą grafikę- trochę mi się to nie podoba, bo Nintendo zawsze miało swoją ciekawą politykę a i tak dla mnie liczą się gry a nie wydajność konsoli itd. Winking. Nie podobają mi się przyciski na handheldzie, bo wyglądają trochę jak te z X'a- mało oryginalnie. Z drugiej strony cieszę się że wychodzi kolejna, ciekawa konsola, która ma szansę przez długi czas utrzymać się na rynku. Nigdy nie miałem konsoli Nintendo, w te wakacje chciałem kupić sobie 3DSa XL, bo PS Vita mi się nie podoba- trochę przereklamowana, dla mnie ma mało ciekawych gier i jest trochę za duża. Nintendo też ma swoje wady przez które (na szczęście) wstrzymałem się z zakupem. Tymi wadami między innymi był dość słaby ekran. Cieszę się że wychodzi kolejny DS, który (mam nadzieję) naprawi wady swoich poprzedników.

Uważam, że nie masz racji. Po pierwszej powinieneś odrobić lekcję historii, ponieważ kolory na przyciskach to nawiązanie do klasycznego pada ze SNESa. A po drugie zapewniam Cie, że Nintendo wypuszczając N3DS z ulepszoną specyfikacją nie staje w technologicznym wyścigu z PS Vitą czy smartfonami. Gry najprawdopodobniej nadal graficznie będą ustępowały wyżej wymienionym.


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - LocoSantiago - 30-08-2014

(30-08-2014, 16:46)Nowatsky napisał(a):
(30-08-2014, 15:00)LocoSantiago napisał(a): Mam wrażenie że Nintendo chce zacząć się ścigać z innymi producentami o to która konsola ma najlepsze bebechy, która wyświetla najładniejszą grafikę- trochę mi się to nie podoba, bo Nintendo zawsze miało swoją ciekawą politykę a i tak dla mnie liczą się gry a nie wydajność konsoli itd. Winking. Nie podobają mi się przyciski na handheldzie, bo wyglądają trochę jak te z X'a- mało oryginalnie. Z drugiej strony cieszę się że wychodzi kolejna, ciekawa konsola, która ma szansę przez długi czas utrzymać się na rynku. Nigdy nie miałem konsoli Nintendo, w te wakacje chciałem kupić sobie 3DSa XL, bo PS Vita mi się nie podoba- trochę przereklamowana, dla mnie ma mało ciekawych gier i jest trochę za duża. Nintendo też ma swoje wady przez które (na szczęście) wstrzymałem się z zakupem. Tymi wadami między innymi był dość słaby ekran. Cieszę się że wychodzi kolejny DS, który (mam nadzieję) naprawi wady swoich poprzedników.

Uważam, że nie masz racji. Po pierwszej powinieneś odrobić lekcję historii, ponieważ kolory na przyciskach to nawiązanie do klasycznego pada ze SNESa. A po drugie zapewniam Cie, że Nintendo wypuszczając N3DS z ulepszoną specyfikacją nie staje w technologicznym wyścigu z PS Vitą czy smartfonami. Gry najprawdopodobniej nadal graficznie będą ustępowały wyżej wymienionym.

Faktycznie, te kolory nawiązują do pada od SNESa Smiling. Przepraszam, mój błąd. Co do tego technologicznego wyścigu, nie wiadomo, mam nadzieję że Nintendo nie będzie się w to pchało, a handheld będzie na poziomie tak jak jego poprzednicy, a przynajmniej mam taką nadzieję.


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Oscikus - 30-08-2014

@nowatsky, @pstryk, dzięki, to o ile cena 150$ za "malucha" się potwierdzi to biorę Heart
Ciekawe, czy w nextgen3DS zostawią kompatybilność z DSem, w sumie jeśli jak w każdym handheldzie od N będzie możliwość grania w gry z poprzedniej generacji, to czemu nie z DS, skoro emulator już mają :3ds:

No i ciekawe, czy Nintendo weźmie przykład z konkurencji i zacznie robić HD (3D?) Remastered, chętnie pograłbym w unowocześnione Advance Wars czy Metroidy z GBA w 3D. Choć więcej gier z Wii (Twilight Princess? Heart) na N3DS i tak sprawi, że będę zachwycony.
#BrawoNintendo


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Nowatsky - 30-08-2014

(30-08-2014, 20:29)LocoSantiago napisał(a): (...)Co do tego technologicznego wyścigu, nie wiadomo, mam nadzieję że Nintendo nie będzie się w to pchało, a handheld będzie na poziomie tak jak jego poprzednicy, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Myślę, że to akurat N3DSowi nie grozi, Nintendo ma swoją ścieżkę i chwała im za to. Byleby zapewnili odpowiednie wsparcie solidnymi grami swojemu handheldowi.

@Oscikus Myślę , że szybciej doczekamy się remastera Majora's Mask , ta odsłona Zeldy stoi na technologicznym poziomie bliskim Ocarina of Time. Twilight Princess nawet z lepszą specyfikacją sprzętu moim skromnym zdaniem jest poza zasięgiem N3DSa ale bardzo chciałbym się mylić! Swoją drogą chyba najwyższy czas, aby Big N ruszyło kwestię Metroida na 3DSie!


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - farmaceuta - 30-08-2014

Czy tylko mi się tak wydaje, czy Nintendo co roku wypuszcza kolejny model 3DSa? Ciekawe ile ich w sumie będzie, bo jak pamiętam to DSy w sumie były 4.


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - LocoSantiago - 30-08-2014

(30-08-2014, 21:04)farmaceuta napisał(a): Czy tylko mi się tak wydaje, czy Nintendo co roku wypuszcza kolejny model 3DSa? Ciekawe ile ich w sumie będzie, bo jak pamiętam to DSy w sumie były 4.

Faktycznie, dość często wydają nowego DS'a Grinning. Przynajmniej tak jest z 3DSem.


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Oscikus - 30-08-2014

@Nowatsky, myślisz, ze 3DS nie uciągnąłby odpowiednio ograniczonych gier z Gamecube? Z Wii faktycznie, zbytnio się rozmarzyłem.

No i właśnie, Metroid... Nintendo zapomniało o Samus? :C
I tak będę miał nadzieję, że N3DS po to powstał, żeby wyszedł Metroid Prime bez upośledzonego obracania się ekranem dotykowym. Choć i zwykłą platformówką nie pogardzę Smiling


RE: Co myślę o... #1 - New Nintendo 3DS - Nowatsky - 30-08-2014

@Oscikus szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Myślę, że warto poczekać na rozwój spraw, zapewne Xenoblade nie będzie jedynym tytułem towarzyszącym premierze N3DS, być może Big N szykuje konkretną bombę.
Co do Metroida to również nie obraziłbym się za odpowiednio dopasioną odsłonę w 2D. Natomiast wracając do sedna sprawy to strasznie żałuję, że konsolka nie pojawi się w Europie w okolicy premiery Super Smash Bros, myślę że takie combo nieźle przyczyniłoby się do wzrostu słupków ale cóż pozostaje oczekiwać, bo zapewne N3DS tak jak klasyczna wersja posiada region locka więc zakupy w play-asia odpadają...