Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
konsola domowej roboty - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Wasza twórczość (https://forum.arhn.eu/Forum-Wasza-tw%C3%B3rczo%C5%9B%C4%87)
+--- Wątek: konsola domowej roboty (/Temat-konsola-domowej-roboty)



konsola domowej roboty - BOLOS141 - 03-09-2014

Witam, w tym wątku chciałem zaprezentować mój ostatni twór. Zaczynając od początku...
Nabyłem tablet za parę groszy, model terra 70l, miał jednak rozbitą szybkę(dotyk nie działał), więc czasami go używałem jak laptopa (po podłączeniu myszki i klawiatury przez USB). Tablet szybko mi się znudził, więc poszedł do szafy i tam poleżał trochę czasu, dopiero kilka dni temu (ostatni tydzień wakacji), gdy umierałem z nudów postanowiłem coś z nim zrobić. Pierwotnie pomysł był taki, aby z niego zrobić automat do gier. Plan ten niestety nie wypalił, ponieważ nie posiadałem potrzebnych materiałów do budowy automatu. Drugi pomysł jaki mi wpadł do głowy to konsola, do jej budowy nie potrzeba wcale tak dużo jak do automatu. Jak postanowiłem tak zrobiłem, rozebrałem tablet na części pierwsze pozbywając się przy tym digitizer i tylnej części obudowy. Jako obudowę do dyspozycji miałem starą drewnianą skrzynkę po narzędziach, więc po przygotowaniu projektu wyciąłem w niej odpowiednie dziury, a następnie obiłem materiałem. Następną czynnością było przymocowanie przycisków na górnej części konsoli, następnie przyklejenie huba USB, gniazda mini jack 3,5mm, 2 cinche, oraz gniazdo zasilania. Postanowiłem, że zasilacz do tabletu, oraz osobny zasilacz do chłodzenia będzie wbudowany w środku konsoli. Potem przyszedł czas a montowanie chłodzenia, oryginalnie w tablecie procesor był chłodzony cieniutką blaszką (jako radiator), zamiast niej zamontowałem na paście termoprzewodzącej trochę lepszy radiator i zamontować nad tym cooler. Zasilacz do tabletu też jest osobno chłodzony małym coolerem. Następnie do dużego otwory zamontowałem ramkę trzymającą ekran z tabletu, potem do niej wsadziłem ekran a na niego zamontowałem płytkę główną z wyprowadzonymi przyciskami do tych z obudowy. na koniec dałem przejściówkę z mini HDMI na HDMI. nie miałem pomysłu jak wygodnie i stabilnie zrobić zamknięcie konsoli, więc użyłem zawiasów, które automatycznie dociskając przednią część do tylnej jak sie je zamknie.

To jest mój pierwszy prototyp takiego urządzenia, więc jest tu wiele niedociągnięć, oraz błędów. Z wyglądu też nie przypomina jakiejś rasowej konsoli, ale jak nie jest ustawiony w jakimś bardzo widocznym miejscu, to daje rade. Konsola służy głównie do grania w emulowane gry z NES-a, lub Gameboy-a, oraz do oglądana filmów z pendrive. Posiadam konsole NES, oraz kieszonsolke GB i GBA, więc na co dzień gram na tamtych, w tym przypadku pobrałem Rom Contry tylko i wyłącznie w celach demonstracyjnych. Chciałbym zachęcić do dyskusji na temat mojego "Frankensteina".


RE: konsola domowej roboty - Len - 03-09-2014

Ciekawy projekt Smiling taki typowo dla zabicia czasu Smiling ale dwa wentylatorki to dość dużo, biorąc pod uwagę że dałeś radiator. No i przez to wymiary twojej "konsolki" się znacznie powiększyły. Jednakże życzę dalszych projektów Smiling z chęcią je zobaczę.


RE: konsola domowej roboty - Gramofon - 04-09-2014

Kreatywność ludzi mnie zaskakuje. Walcz o jakieś exclusive'y Grinning A tak poważnie bardzo fajny projekt i ciekawa perełka w kolekcji Smiling


RE: konsola domowej roboty - BOLOS141 - 04-09-2014

Na początku miało nie być w ogóle coolerów, ale po 5 minutach radiator się grzał. Wystąpił też problem z zasilaczem, bo też się przegrzewał, dlatego dorobiłem tam cooler. Co do wielkości, to i tak by to nie wpłynęło na nic, ponieważ budowałem konsole na bazie gotowej skrzynki na narzędzia :P. Jest tez możliwość wyłączenia coolerów (3 przełącznik od prawej). Mam tylko nadzieje, że z takim chłodzeniem się szybko to nie zepsuje ;D.


RE: konsola domowej roboty - szkodnick - 27-09-2014

spoko, dopracuj troche a ludzie zaczna sie na to rzucac jak na ps4 :P


RE: konsola domowej roboty - lukaswey - 04-10-2014

Wow świetna sprawa! Gratuluję pomysłu i wykonania.


RE: konsola domowej roboty - Kraven - 04-12-2014

Zarąbista sprawa taka konsola.
Pytanko co jest pod materiałem, bo z tego co widzę na zdjęciach jest na nią naciągnięty?


RE: konsola domowej roboty - BOLOS141 - 05-12-2014

Jeżeli chodzi o obicie, to pod materiałem jest drewniana skrzynka. Zresztą jak na razie konsola spełnia głownie role zegarka, poza tym czasami jej używam do oglądania filmów.