Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jaka Zelda? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+--- Wątek: Jaka Zelda? (/Temat-Jaka-Zelda)



Jaka Zelda? - Hixovick - 30-09-2014

Witam.
chciałbym bliżej zapoznać się z serią The Legend of Zelda, ale nie wiem od czego zacząć. Jak na razie to przeszedłem tylko TLoZ: Link's Awakining DX na moim GBC. Zastanawia mnie Wind Waker + Ocarina of Time Master Quest (martwie mnie w nazwie Master Wuest, czytałem, że to wersja utrudniona. Czy na płycie znajdę normalną) na GameCube'a. W Wind Waker'a grałem u kolegi na Wii U (wersję w HD) i strasznie mi się spodobała. A zwłaszcza melodie Wind Waker'a wpadły mi w ucho i do tej pory nie chcą wyjść. Do dyspozycji ma Wii, GBC i 3DS'a.
Widziałem w Wii Shop Channel parę Zeld. Mam pad od Gacka, więc VC nie będzie dla mnie problemem.
Pozdrawiam.


RE: Jaka Zelda? - StormS - 30-09-2014

Zelda to Zelda, nie ma w sumie znaczenia za którą się weźmiesz, gameplay w każdej na zbliżonym poziomie.

Na GC była kombinacje WW+OoT+MQ i jeszcze jakieś, bez znaczenia w sumie. Master Quest jest trudniejszy ale nie aż tak tragicznie. Raz przeszedłem i dałem radę. Więcej razy nie grałem bo mi to strasznie miesza w głowie, i potem w standardowej wersji gry szukam złotych pająków tam gdzie były w MQ. Smiling

Na Wii masz Twilight Princess (jest też wersja na GC ale droższa od wersji Wii) oraz Skyward Sword (wymaga Montion +).
GBC - Oracle of Seasons/Oracle of Ages obie są dostępne na VC w 3DS, Minish Cap
3DS - Link between worlds


RE: Jaka Zelda? - Obi - 13-10-2014

Osobiście polecam jakąś z totalnych starszych cześci, mam na myśli głównie jedną - A Link to The Past, lub jej remake na 3DS Smiling Gra mojego dzieciństwa Heart


RE: Jaka Zelda? - Rufus - 13-10-2014

Jeśli podobał ci się WW, to może sprawdz Phantom hourglass, pójdzie ci na 3ds, a gierka miodna, pomimo wad


RE: Jaka Zelda? - Snorlax Benio - 13-10-2014

(13-10-2014, 17:27)Obi napisał(a): Osobiście polecam jakąś z totalnych starszych cześci, mam na myśli głównie jedną - A Link to The Past, lub jej remake na 3DS Smiling Gra mojego dzieciństwa Heart

Akurat a Link to The Past nie ma na 3DSie, w przeciwieństwie do pierwszych dwóch Zeld na NESa, Link's Awakening DX i serii Oracle (dostępnych w E-shopie od 16 do 24 zł za sztukę) czy Ocariny lub A Link Between Worlds


Minish Cap jest na GBAdvance i WiiU. WW bierz w ciemno, czy to na GaCka czy na WiiU.

Ze swojej strony poleciłbym Ci każdą z wyżej wymienionych (+ PH polecone przez Rufusa) poza TP i SS na Wii (ale to tylko moje zdanie). W NESowe IMO lepiej za I razem grać z opisem bo można się łatwo pogubić.


RE: Jaka Zelda? - Armis - 14-10-2014

(13-10-2014, 22:12)Benio022 napisał(a): W NESowe IMO lepiej za I razem grać z opisem bo można się łatwo pogubić.
Nie zaczynałbym od NESowych a raczej od tych w miarę nowszych z uwzględnieniem chronologi (fabuła będzie w "miarę" spójna) czyli SS(Wii) -> MC(GBA) -> OoT(N64 lub GC (wg. mnie lepiej na dużej konsoli)) -> WW(GC lub Wii) -> PH(DS) -> SP(DS).

Jeśli interesuje Cie bardziej mroczny klimat to SS(Wii) -> MC(GBA) -> FS(GBA)[Gra multiplayer] -> OoT -> MM (N64 lub GC) -> TP(GC(polecam) lub Wii) -> FS+(GC)[polecam w wersji multiplayer]


RE: Jaka Zelda? - lukaswey - 14-10-2014

Ocarina ftw




No dobra trochę rozwine wypowiedź. Ogólnie nie ma słabej Zeldy, subiektywnie wg mnie najlepsza jest Ocarina, szczególnie jej reedycja na 3ds, gra wciąga jak bagno, potrafi wryc się w pamięć i ogólnie jest jedną z najlepiej ocenianych gier wszech czasów. Najsłabsza z drugiej strony jest M Mask, chociaż jest to tylko moja opinia, po prostu nie lubię gier na czas. Czego byś nie kupił nie będziesz żałować.


RE: Jaka Zelda? - BOLOS141 - 14-10-2014

Ja polecam rozpocząć przygodę z zeldą na NES-a, potem jakąś część na GBC(the legend of zelda oracle of ages, the legend of zelda oracle of seasons). Następnie GBA (polecam minish cap).


RE: Jaka Zelda? - StormS - 14-10-2014

Na przekór uważam właśnie MM z N64 za lepszą, bardziej dopracowaną od Ocariny grę, plusy za klimat. Czas tam nie jest aż taką przeszkodą jest go całkiem sporo, co innego system zapamiętywania gry. Wystarczy awaria prądu i żegnajcie 2h gry. :P


RE: Jaka Zelda? - facepalm - 14-10-2014

Polecam kupić kolekcjonerską(właściwie preorder) edycje Zeldy Wind Waker, w której jest MQ i normalna okaryna. IMO Właśnie od tej ostatniej powinno się zacząć przygodę z Trójwymiarowymi Zeldami, które dość mocno różnią się od wersji z widokiem "z góry". Jeśli ci się nie spodoba, zawsze masz bardzo odmienną Wind Waker do ogrania zanim zrazisz się do serii. Z dwuwymiarowym Link beetwen worlds na 3DSa podobno jest najlepsza.


RE: Jaka Zelda? - Hixovick - 19-10-2014

Dzięki. Teraz w Nintendo Winter Promotion 2014 wybrałem ALBW. Szukam OoT na GC w jakiejś sensownej cenie. Zauważyłem też w Wii shop Channel MM w VC i się nad nią zastanawiam. Jedna osoba twierdzi, że MM jest słabe, druga własnie, że dobre. Czytając recenzję tej Zeldy chyba wybiorę ją nastepną ze względu na mroczny klimat. Dzięki wszystkim za wypowiedź (:


RE: Jaka Zelda? - facepalm - 19-10-2014

Polecałbym ogranie Majora Mask po okarynie, bo jest to jej bezpośredni sequel, ale decyzja należy do ciebie, zresztą, wielu uważa że to TloZ: MM jest najlepszą częścią ogólnie i również najlepszy start, więc to nie jest zły pomysł.