Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
PS4 - Share Play - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Sony (https://forum.arhn.eu/Forum-Sony)
+---- Dział: PlayStation 4 (https://forum.arhn.eu/Forum-PlayStation-4)
+---- Wątek: PS4 - Share Play (/Temat-PS4-Share-Play)



PS4 - Share Play - Carrioner - 09-11-2014

Tak sobie pomyśałem...

Spodobała mi się ta funkcja - możliwość przekazania kontrolera osobie na innym krańcu świata i patrzenia jak on gra za ciebie Smiling

Od czasu do czasu lubię sobie postreamować czy to za pomocą "share" w PS4 czy też przez OBS. W momencie streamowania przez OBS fajnie jest przekazać kontroler swojemu widzowi :P

No, ale pojawia się też maleńki problem. PS4 nie jest backward compatible ;/
Miło by było dać pograć znajomemu w swojego Harvest Moon'a na PSX dla przykładu. Ja sam aktualnie mam tylko 2 kupione gry na PS4 czyli Battlefield 4 i Diablo III mimo, że konsole mam od premiery w Polsce.


Jak myślicie Sony da możliwość grania na PS4 w gry ze starszych generacji po którymś paczu? Czy raczej nie ma co się nastawiać bo to nigdy nie nastąpi? Nawet nie mówię o grach z PS3 raczej o grach z PS One / PSX.

Jakby PS4 było backward compatible to czy byście częściej korzystali z funkcji "Share Play" czy rzadziej?

Podzielcie się swoimi opiniami jak i tytułami z wcześniejszych generacji, które byście chcieli grać lub dzielić sie za pomocą tej funkcji
[attachment=364]


RE: PS4 - Share Play - Chmurowaty - 09-11-2014

Ja tylko napiszę, że nie będzie wstecznej kompatybilności stricte na PS4. Za to z PS Now będziesz mógł sobie "wypożyczyć" tytuły z konsol Playstation od jedynki, do trójki.

A Share play nie działa, albo działa chujowo. Próbowałem z dwiema osobami i nikomu nie działało, nie wiem czy to wina naszego internetu czy, zaskakująco, Sony dało dupy.


RE: PS4 - Share Play - Carrioner - 10-11-2014

(09-11-2014, 20:18)Chmurowaty napisał(a): Ja tylko napiszę, że nie będzie wstecznej kompatybilności stricte na PS4. Za to z PS Now będziesz mógł sobie "wypożyczyć" tytuły z konsol Playstation od jedynki, do trójki.

A Share play nie działa, albo działa chujowo. Próbowałem z dwiema osobami i nikomu nie działało, nie wiem czy to wina naszego internetu czy, zaskakująco, Sony dało dupy.

No na razie działa różnie np. Alien Isolation mi nie chciał iść mimo, że jak kumpel próbował z kimś inym to poszło za to ja mu mogłem przekazać pada w grze "Dust" dla przykładu.

Mi to bardziej chodzi o możliwość grania w gry z PSX/PS One na PS4 niż o PS3 na PS4 ponieważ "rozbudowuję" sobie moją bibliotekę gier właśnie z PSX'a i by było miło mieć tę możliwość.


RE: PS4 - Share Play - Dekakura - 10-11-2014

Ej naprawdę nie licz na to że pudełkowe wersje gier z psx będziesz odpalał na PS4. Nie było takiej możliwości na ps3 nie będzie też na PS4. Może za kilka lat jak przestaną produkować ps3 dadzą update z możliwością odpalania gier z PS3. Ale na gry 2 generacje i więcej wstecz nie licz.


RE: PS4 - Share Play - Chmurowaty - 10-11-2014

Um, na PS3 można do tej pory odpalać płytowe gry z jedynki. Ale to tyle.
Jak napisałem wcześniej - jedyna opcja to PS Now które jest do testowania w amerykańskim ps store. Wątpię żeby cokolwiek się w tej sprawie zmieniło, bo c'mon, w ogóle się to im nie opłaca.


RE: PS4 - Share Play - Carrioner - 10-11-2014

Już to było powiedziane, ale powtórzę dla zaznaczenia:
PS3 odtwarza gry z PSX'a bez problemu. To właśnie dlatego miło by było mieć tę możliwość i na PS4 ;/
PS Now dla mnie ssie. Nie po to gram na konsoli żeby nie mieć fizycznych kopii gier, w które gram. No... Chyba, że to jakiś tytuł, który z ciekawości chcę sprawdzić, ale PS+ mi w tym pomaga.
Podobnie PS TV... Ja rozumiem, że dla nich to na rękę, ale jak za coś płacę to wolę to mieć bo nie jestem casual player'em


RE: PS4 - Share Play - Carrioner - 12-11-2014

(09-11-2014, 20:18)Chmurowaty napisał(a): Ja tylko napiszę, że nie będzie wstecznej kompatybilności stricte na PS4. Za to z PS Now będziesz mógł sobie "wypożyczyć" tytuły z konsol Playstation od jedynki, do trójki.

A Share play nie działa, albo działa chujowo. Próbowałem z dwiema osobami i nikomu nie działało, nie wiem czy to wina naszego internetu czy, zaskakująco, Sony dało dupy.

No na razie działa różnie np. Alien Isolation mi nie chciał iść mimo, że jak kumpel próbował z kimś inym to poszło za to ja mu mogłem przekazać pada w grze "Dust" dla przykładu.

Mi to bardziej chodzi o możliwość grania w gry z PSX/PS One na PS4 niż o PS3 na PS4 ponieważ "rozbudowuję" sobie moją bibliotekę gier właśnie z PSX'a i by było miło mieć tę możliwość.


RE: PS4 - Share Play - Oscikus - 13-11-2014

Dekatura, update odpalający offline płytowe gry z PS3 nie wyjdzie nigdy. Dlaczego?
Powód jest prosty, nawet jeśli ktoś wpadłby na pomysł napisania emulatora PS3 soft ten działałby fatalnie, bo PS4 jest dużo za słabe na emulowanie skomplikowanej architektury Cella.


RE: PS4 - Share Play - Carrioner - 25-12-2014

(13-11-2014, 01:07)Oscikus napisał(a): Dekatura, update odpalający offline płytowe gry z PS3 nie wyjdzie nigdy. Dlaczego?
Powód jest prosty, nawet jeśli ktoś wpadłby na pomysł napisania emulatora PS3 soft ten działałby fatalnie, bo PS4 jest dużo za słabe na emulowanie skomplikowanej architektury Cella.

Ale mi chodzi bardziej o tytuły retro jak gry z PSX i PS2. Z tym PS4 powinno dać sobie radę ponieważ PS3 daje