Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Offtop Wszelaki (https://forum.arhn.eu/Forum-Offtop-Wszelaki)
+--- Wątek: Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc (/Temat-Pomoc-w-wyborze-pada-i-klawiatury-do-pc)



Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - Krzychu98 - 03-01-2015

Witam.
Zamierzam kupić nową klawiaturę i pada do PC. Odnośnie pada to waham się między padem od xbox'a 360 a speedlink xeox. Co do klawiatury to myślę nad Hama uRage Exodus i Tracer Avenger. Głównie chodzi o to aby była cicha i najlepiej z podświetleniem. Na pada mam zamiar wydać około 150 zł a na klawiaturę też około tyle. Liczę na wasze opinie jeśli macie któryś z tych urządzeń, bądź inne propozycje. Z góry dziękuję. 


RE: Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - Najti - 06-01-2015

Co do pada to ja bym ci polecał pada od Xbox'a ponieważ bardzo dużo gier , zwłaszcza tych nowszych jest kompatybilne tylko i wyłącznie z tymże właśnie padem . Co do klawiatury to ci nie pomogę bo sam używam standardowej klawiatury .


RE: Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - Krzychu98 - 06-01-2015

(06-01-2015, 03:01)Najti napisał(a): Co do pada to ja bym ci polecał pada od Xbox'a ponieważ bardzo dużo gier , zwłaszcza tych nowszych jest kompatybilne tylko i wyłącznie z tymże właśnie padem . Co do klawiatury to ci nie pomogę bo sam używam standardowej klawiatury .

Dzięki. Jutro pójdę kupić pada, a przy okazji obejrzę klawiatury. Smiling


RE: Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - Ernest Lemon - 06-01-2015

@Krzychu - ja bym również polecił pada microsoftowego, bo sam korzystałem, wiem że jest dobry, no i do tego dochodzi to co Najti napisał - sporo gier ma "preferowaną" obsługę tego gamepada.

Dodałbym może dwie rady odnośnie kupna. Pierwsza - chyba bardziej niż w sklepie "zwykłym" Ci się opłaci kupić pada od XBoxa w necie - ostatnio odwiedziałem kilka "stacjonarnych" sklepów (czyli głównie zwykłe hipermarkety, ale również byłem w media markt) i cenowo różnią się bardzo, bo o kilkadziesiąt złotych (starczy powiedzieć, że jeszcze przed świętami widziałem tego pada w promocji, w cenie 150 zł w Carrefourze (chyba). Ja swojego kupowałem... Chyba w morelach. I wyszło mi taniej, nawet z wysyłką (a z tego co pamiętam, nawet jak nie masz karty płatniczej czy czegoś w ten deseń, można zapłacić przy odbiorze - mają trochę punktów "odbiorczych" w większych miastach - więc jeśli nie chcesz płacić za przesyłkę, tym bardziej Ci się ta opcja przyda).

Druga sprawa - zauważyłem, że droższe są pady w "czerwonym" pudełku (te z napisem "microsoft" u góry i wyróżnionym windowsem na przedniej części pudełka) - ja swojego kupiłem w "zielonym" (czyli oznakowanego jako pad dla konsoli XBox 360), ale wystarczyło go podłączyć do komputera, chwilę zaczekać na zainstalowanie sterowników (niczego nie musiałem pobierać) i poszedł bez problemu. Tak przynajmniej było w moim przypadku (Windows 7).


RE: Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - guy_fawkes - 06-01-2015

@UP : Pad w zielonym pudelku to wersja konsolowa, czyli bez odbiornika. Ty zapewne podłączasz swój kablem.


RE: Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - Ernest Lemon - 06-01-2015

Faktycznie, zapomniałem wspomnieć o tym, że to wersja "przewodowa", dzięki za naprostowanie. Reszta posta bez zmian Smiling (bo róznica w cenie między "czerwonym przewodowym" a "zielonym (przewodowym)" jest zauważalna).


RE: Pomoc w wyborze pada i klawiatury do pc - Krzychu98 - 09-01-2015

Dziękuje wszystkim za pomoc. Pada wczoraj odebrałem i jest to chyba mój najlepszy wybór jakiego dokonałem. Gra się rewelacyjnie. Jeszcze raz dzięki za pomoc Smiling