Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
New Nintendo 3DS - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+--- Wątek: New Nintendo 3DS (/Temat-New-Nintendo-3DS)



New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 12-02-2015

Witam, chciałbym kupić New Nintendo 3DS lecz z produktami od Nintendo się nie stykałem. Chce wiedzieć jakie nintendo lepiej wybrać czy podstawową (N3DS) czy XL czy na początku kupić zestaw z Zeldą3D i figurką amiibo skull kida oraz czy kupić stację dokującą (o zasilacz nie pytam bo wiadomo że trzeba kupić).


RE: New Nintendo 3DS - SebastianL92 - 12-02-2015

1. Myślę, że na start lepiej kupić New Nintendo 3DS (nie XL). Jest większa od wersji standardowej, wygodnie leży w dłoni, wszystko ładnie widać i wszystko ładnie działa. Wersja XL może okazać się być za duża i nie będziesz mógł zmieniał płytek na zewnętrznej obudowie.
2.  Z tego co wiem, Skull Kid nie jest amiibo, tylko figurką kolekcjonerską, do postawienia na półce i zbierania kurzu. Póki co, tylko Super Smash Bros 3DS ma dostać wsparcie amiibo. Jaką grę wolisz na start, to już zależy od ciebie - jeśli chcesz sprawdzić multi to warto zainteresować się wspomnianym Super Smash Bros, Mario Kart 7, Kid Icarus, a jeśli lubisz zbieractwo to Animal Crossing. Dla singla Zeldy i Fire Emblem.
3. Stacja dokująca jest całkowicie zbędna.


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 12-02-2015

@SebastianL92 dzięki za poradę, a stacja mogę ale nie muszę.


RE: New Nintendo 3DS - SebastianL92 - 12-02-2015

(12-02-2015, 14:46)HenriRoi01 napisał(a): @SebastianL92 dzięki za poradę, a stacja mogę ale nie muszę.

Dokładnie tak. Jeśli nie ma jej w pudełku z konsolą, nie widzę potrzeby w dokupywaniu jej oddzielnie.


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 12-02-2015

I jeszcze jedno gdzie najlepiej kupić, gdzieś w Polsce czy na Amazonie ?


RE: New Nintendo 3DS - GobiPLX - 12-02-2015

Najlepiej w Polsce, mnie kłopotów. Drożej raczej też nie będzie.
Na stronie nintendo.pl masz nawet oficjalną listę sklepów stacjonarnych gdzie możesz się przejść i kupić na miejscu (jeśli oczywiście będzie).


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 12-02-2015

ok dziękuje za wszystkie informacje.
Trzeba będzie posprawdzać całe południowe(centralne) Śląskie Confused


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 06-03-2015

A następna rzecz to gdzie kupić najtaniej. Znalazłem Nowego 3dsa za 720zł w jakimś sklepie w Poznaniu (chyba) czy dało by się taniej gdzieś dostać?


New Nintendo 3DS (znowu) - HenriRoi01 - 16-01-2016

Cześć znowu poruszam ten temat...i mam pewien dylemat ponieważ kasę już nazbierałem i nie wiem jaką wersję kupić standardową czy XL.... ten dylemat jest spowodowany The Binding Of Isaac Rebith na N3DS i na oficjalnej stronie pisze: (cytat) System - New Nintendo 3DS XL only (koniec cytatu) czyli na N3DS XL są wszystkie gry ? a na standardowym nie ? Pomijając temat że XL jest większy i lepiej się na nim gra... czy oprócz przykładu w.w. tytułu normalny N3ds się jeszę czymś różni od N3dsxl ?? Dzięki za odpowiedź.


RE: New Nintendo 3DS - Ad-M - 16-01-2016

New 3ds i new 3ds xl nie różnią się niczym szczególnym poza rozmiarem. Na stronie gry ktoś zapomniał wstawić "and" między new 3ds i XL. Ta gra działa na każdej wersji NEW 3ds-a.
I jeszcze dodam, że w niektórych sklepach internetowych dalej jest świąteczna promocja, gdzie new 3ds + gra Super mario bros 2 są za 669zł.

edit. Amerykańska strona nie podaje zykłego new 3ds-a, bo nie wyszedł on w USA. Na Brytyjskiej stronie jest podane po prostu New 3ds https://www.nintendo.co.uk/Games/New-Nintendo-3DS-Download-Software/The-Binding-of-Isaac-Rebirth-1063203.html


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 16-01-2016

ok dzięki za odpowiedź (i 150 zł w kiszenii Smiling )


RE: New Nintendo 3DS - Peksio - 17-01-2016

Witam. Ja również przymierzam się do zakupu New 3ds'a i pomyślałem, że może zamiast zakładać nowy wątek to podczepię się tutaj. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi Smiling

Googlowałem i czytałem to na co natrafiłem ale ciągle mam parę wątpliwości, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś obeznany z tematem znalazł chwilę aby mi pomóc. Pozwolę sobie pytania wypisać z numerkami aby uniknąć chaosu :P

1. Region lock. Wyczytałem, że jest on obecny również w Nintendo New. Jak się domyślam to dzieli się on na USA, EU i Azję.

Jaki wybrać ? Powiem szczerze, że ze względu na cenę, dostępność gier i Ebay najbardziej skłaniałbym się do zakupu wersji USA z amazon.com Co o tym myślicie ?

2. Czy jeśli sprowadzę 3ds new właśnie z USA to czy będę miał jakieś problemy w Europie - Polsce ? Czy będę mógł normalnie założyć oficjalne konto z Polski ? Czy będę mógł grać bez problemu na multi ? Jak to będzie z serwerami, pingami, innymi blokadami i ograniczeniami ?

3. Czy normalna ładowarka zakupiona w Europie obsłuży 3ds'a z USA ?

Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.


RE: New Nintendo 3DS - yamny - 18-01-2016

(17-01-2016, 23:57)Peksio napisał(a): 1. Region lock. Wyczytałem, że jest on obecny również w Nintendo New. Jak się domyślam to dzieli się on na USA, EU i Azję.

Jaki wybrać ? Powiem szczerze, że ze względu na cenę, dostępność gier i Ebay najbardziej skłaniałbym się do zakupu wersji USA z amazon.com Co o tym myślicie ?

Argument "opłaca się" jest imho mocno przesadzony, chyba że mówimy o ofertach promocyjnych na eShopie. Co prawda niektóre tytuły nie są dostępne w dystrybucji pudełkowej na terenie Europy, a niektóre gry w ogóle nie są dostępne, ale tak naprawdę powinieneś przejrzeć listę tytułów wydanych tylko w Ameryce. Oferta w na starym kontynencie jest dosyć atrakcyjna, w Polsce jeszcze bardziej w kwestii cenowej. Ale jeśli nie ma szans, że któraś z pozycji, w którą chciałbyś zagrać na bank nie ujrzy światła dziennego w Europie, wtedy powinieneś przemyśleć kupno konsoli z regionem NTSC. Opcja NTSC-J jest wyśmienita o ile znasz bardzo dobrze język japoński Smiling

Cytat:2. Czy jeśli sprowadzę 3ds new właśnie z USA to czy będę miał jakieś problemy w Europie - Polsce ? Czy będę mógł normalnie założyć oficjalne konto z Polski ? Czy będę mógł grać bez problemu na multi ? Jak to będzie z serwerami, pingami, innymi blokadami i ograniczeniami ?

Z kontem i graniem z innymi użytkownikami 3DSa po "lokalu" raczej nie będzie problemu. Nie wiem za to czy istnieją problemy z połączeniem polskiej karty bankomatowej z amerykańskim kontem eShop. Tak samo nie mogę się wypowiedzieć w kwestii grania przez sieć, ale myślę, że nie powinno to stanowić większego utrapienia.

Cytat:3. Czy normalna ładowarka zakupiona w Europie obsłuży 3ds'a z USA ?

Bez problemu Smiling


RE: New Nintendo 3DS - Peksio - 18-01-2016

Rozumiem, dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź.

W sumie to sprawdziłem właśnie jak wygląda dokładniej rynek gier na 3ds'a i chyba faktycznie nie ma zbyt wielu gier których by nie było w Europie.

Najbardziej mi zależy na serii Final Fantasy i Persona a te z tego co się orientuję pojawiają w Europie max parę tygodni po premierze w USA.

Więc może wychodzi na to, że faktycznie nie ma sensu bawić się w wersję USA. Nawet w sumie cena konsolek w Polsce po odjęciu kosztów importu jest mniej więcej taka sama.

Mam też jeszcze jedno pytanko, tym razem odnośnie biblioteki gier. Jestem wielkim fanem serii Final Fantasy i Persony, więc na start na pewno będę miał parę tytułów do ogrania + trochę pobocznych od Square Enix'a i Atlusa.

Jednak przyznam się szczerze ... trochę boję się linczu ale muszę to powiedzieć ... raczej średnio interesują mnie Pokemony i Zelda. Prócz tych dwóch serii gier które wymieniłem najbardziej lubię gry akcji i ich pochodne. Czy takie gry również trafiają na 3ds'a ?

Przeglądałem już różne "topki" gier na 3ds'a ale one właśnie skupiają się na Pokemonach, Zeldach, Mario, Fajnalach i Personach. Czy jest może coś jeszcze ?

Pozdrawiam.


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 18-01-2016

@Peksio Wystarczy poszukać Winking


RE: New Nintendo 3DS - Peksio - 19-01-2016

Jasne, myślałem, że może podrzucicie mi jakieś ukryte perełki ale to na to przyjdzie czas. Zapoznałem się już jako tako (znaczy się odrobinkę) z bilbioteką gier i wychodzi na to, że chyba będę miał w co grać ^^

Czy może powinienem o czymś jeszcze pamiętać ?

Wiem, że na początku muszę zaopatrzyć się w samą konsolę, ładowarkę, jakąś grę i kartę micro sd.

Odnośnie kart micro SD mam jednak jeszcze parę wątpliwości. Jaką wielkość polecacie ? Oficjalna strona Nintendo mówi, że New 3ds obsługuje nawet 32 gb. Ludzie na internecie mówią, że mają karty nawet po 128 gb. Jednak ile w praktyce gry na 3ds'a ważą ? Jest sens kupować to 32 gb ?

@Edit: I jak istotna jest szybkość karty ? Opłaca się inwestować w te szybsze ? Będą jakieś różnice w czasie loadingów czy coś ?


RE: New Nintendo 3DS - Ad-M - 20-01-2016

Najcięższe gry na 3ds-a ważą ze 2gb, xenoblade chronicles 3d, około 4gb. Eshop nintendo nie oferuje raczej zbyt wielu promocji, więc nastaw się na gry pudełkowe.


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 04-02-2016

A teraz czas na inne pytanie. Czy folie ochronne na standardowego nowego 3dsa istnieją ? Oraz czy kupno takowych folii jest opłacalne ?


RE: New Nintendo 3DS - Ad-M - 04-02-2016

Nie wiem co rozumiesz przez opłacalność, ale takowe folie istnieją i je polecam (oryginalne hori, kupione w sklepach z produktami nintendo), chociaż ostatnio jak przeglądałem sklepy to żaden ich już nie miał.


RE: New Nintendo 3DS - HenriRoi01 - 04-02-2016

Znalazłem takie na eBayu:
http://www.ebay.pl/itm/Screen-Protect-Film-Hori-for-Standard-NEW-Nintendo-3DS-Licensed-Japan-/131327738849?hash=item1e93be43e1:g:6sAAAOSwZkJURnGD
http://www.ebay.pl/itm/Hori-Standard-Screen-Protective-Filter-for-New-3DS-JTK-4961818023550-/191796359483?hash=item2ca7f4313b:g:KikAAOSwpDdVUGsB


RE: New Nintendo 3DS - Nysmar - 04-02-2016

Są na internecie za parę zł, czy jest opłacalne te parę złotych za uchronienie ekranu od rys to chyba nie muszę odpowiadać.


RE: New Nintendo 3DS - Ad-M - 04-02-2016

ten drugi ma darmową wysyłkę, troszkę drogo bo import z Japonii, ale te miałem na myśli.


RE: New Nintendo 3DS - Nysmar - 04-02-2016

10 dolców za folię na ekran Huh Jest coś specjalnego w tych foliach hori że takie drogie?
* http://allegro.pl/folia-na-ekran-ochronna-hori-nintendo-new3ds-promo-i5942655039.html
np tu, różnica jakaś jest?