Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Gdzie kupić Game Capture HD (Elgato)? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Gadżety (https://forum.arhn.eu/Forum-Gad%C5%BCety)
+--- Wątek: Gdzie kupić Game Capture HD (Elgato)? (/Temat-Gdzie-kupi%C4%87-Game-Capture-HD-Elgato)



Gdzie kupić Game Capture HD (Elgato)? - szezjo - 28-04-2015

AKTUALNY POST JEST PONIŻEJ, a ten nie jest Childish

Witam... forum to, a dokładniej jego społeczność, pomogła mi nieraz w wyborze sprzętu do kupna: pady Gamecubowe, telewizor do retrokonsol oraz instrumenty do RB3 - gdzie, co i jak doradzono mi właśnie tu, za co jeszcze raz serdeczne dzięki. Pomyślałem więc, że o pomoc znów poproszę Was. Mianowicie - chcę zakupić grabber. Kasa spokojnie czeka, a ja się zastanawiam, co lepiej wziąć: Elgato Game Capture HD czy Live Gamer Portable, a może pojawi się jakiś inny kandydat.

Interesuje mnie nagrywanie z komputera przez HDMI, konsoli PlayStation 3, PlayStation 2, oryginalnego XBOXa, a także Wii - w tym licząc gry z Virtual Console obsługujące rozdzielczość 720x240 (najbardziej chce się skupić na konsolach SD, natomiast wsparcie PS3 i PC byłoby po prostu dodatkiem używanym raz na jakiś czas). W przyszłości planuję też uzbierać na nextgena, więc chciałbym być przygotowany do nagrywania też z takiego sprzętu. Jak na razie LGP wygrywa u mnie ciutkę dzięki trybowi PC-Free, jednak chciałbym usłyszeć opinie osób, które być może posiadają ten sprzęt lub widzieli go w akcji. Która z nich oferuje lepszą jakość i czy na pewno wszystkie interesujące mnie platformy są obsługiwane przez te urządzenia. A może ktoś poleci inny sprzęt lub tańszą alternatywę.

Z drugiej strony myślę nad kupnem tańszego sprzętu, który nie obsługiwałby rozdzielczości Full HD, ale oferowałby całkiem dobrą jakość - tak na początek. Niestety tutaj nie potrafiłem znaleźć przykładu, więc jeśli znacie jakiś sprzęt tego typu, także prosiłbym o podanie go Smiling

Jak się można domyślić po moich kandydatach, jestem w stanie wyłożyć 600-700 zł, choć nie obraziłbym się, gdyby któryś grabber był tańszy Winking

Poza tym - czy wie ktoś może, czy istnieje możliwość rozdzielenia obrazu AV np. z PS2 czy Wii na dwa telewizory. Po prostu nagrywając gameplay przez Elgato czy LGP nie chciałbym używać monitora podłączonego do nagrywarki przez HDMI, tylko cały czas grać na telewizorze CRT. Jeśli jest takie cusik dostępne dość tanio, prosiłbym o namiary.

Za wszystkie info - wielkie podziękowania Smiling

PS: Nie interesuje mnie nagrywarka DVD. Mam już jedną u siebie i takie rozwiązanie mnie niestety nie rajcuje. Nie chciałbym też kupować urządzenia w stylu EasyCapa, rozmyślałem natomiast na początek propozycję AverMedii - DVD EzMaker 7, ale to jak już mówiłem - gdyby rozwiązania w stylu Elgato czy LGP miały jakieś wady.


RE: Wybór grabbera do konsoli - szezjo - 03-05-2015

OK! Bez feedbacku potrzebne informacje znalazłem. Wiem, jak rozdzielić obraz, no i jestem pewien, że raczej będę się skłaniał do kupna Elgato. Tu mam jedno pytanie - czy ktoś poleci jakiś sklep (może być internetowy, najlepiej polski), gdzie Game Capture HD (nie HD60) można kupić? Smiling

Za pomoc serdeczne dzięki Grinning