Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jaka konsolka? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+--- Wątek: Jaka konsolka? (/Temat-Jaka-konsolka)



Jaka konsolka? - one_worm - 04-05-2015

Witam!
Jestem bez jakiejkolwiek konsoli, zatwardziały gracz PC :p W końcu jednak, postanowiłem zrealizować marzenie z dzieciństwa i zakupić konsole. Z racji, że do grania w domu mam kompa, a czasem nawet podróżuje to od razu pomyślałem o konsoli przenośnej. Szybki "risercz" i nintendo chyba jednak przemawia do mnie bardziej jak kaleSony. No i tutaj zaczyna się problem
1. Nie mam konsoli jakiejkolwiek, za którym modelem się rozglądać? Na co zwrócić uwagę?
2. Jaki koszt przewidzieć? 600 złotych?
3. Dają jakąś grę do konsoli czy jednak nastawić się, że kupuje się "gołą konsolę"
4. Gdzie kupić najlepiej gry? Jakieś empiki? Media markty/experty czy internety?
5. Czy jest możliwe dorwanie z konsolki z odświeżoną wersją poków silver?
Nowy jestem i wątek osobny zakładam bo nie wiem nawet do końca o co pytać :P Konsolę chciałbym kupić tak powiedzmy w przeciągu jakichś 2 tygodni, to wolę wcześniej zapytać co i jak Smiling


RE: Jaka konsolka? - Boski - 04-05-2015

1. Nintendo 3ds/xl, new 3dsa raczej nie dostaniesz za 600zl ale to nic.
2. Starczy, chyba ze chcesz new 3ds
3.zestaw za 600zl bedzie zawieral gre
4.przewaznie internet
5.nie jestem pewny szczerze ale WYDAJE MI SIE ze tak


RE: Jaka konsolka? - ZłotyPstryk - 04-05-2015

1. i 2. New 3DS jest raczej trochę droższy niż przewidujesz, ale jeżeli nie kusi Cię granie w ekskluzywne na tę konsolę gry, to 3DS w zupełności wystarczy. Potrafi odtwarzać gry 3DSowe i starsze, DSowe
3. Raczej nastaw się na gołą konsolę
4. Polecam sklep konsoleigry.pl
5. Jest możliwe dorwanie również samej gry, jednak jeżeli chcesz dorwać komplet razem z pokewalkerem, to musisz przewidywać koszt sporo powyżej 200zł.


RE: Jaka konsolka? - facepalm - 04-05-2015

Witamy na forum Smiling
1. Zależy Ci na nowej czy używanej konsoli? Tak czy inaczej polecam zwykłego 3DSa(każdy 3DS odtwarza też gry ze zwykłego DSa, więc masz jakby 2 konsole w jednej.), przy odrobinie wysiłku dorwiesz go w cenie 200-350(w tej górnej granicy możesz wyrwać nówkę). Chyba że masz duże dłonie i/lub zależy Ci na dużym ekranie, wtedy polecam Nintendo 3DS XL, takiego dostaniesz nówkę w okolicach 600, nie orientuję się w jej używkach. Nie polecam kupowania N3DSa bo jest znacznie droższy i nie ma zbyt wielu(jeszcze?) ekskluzywnych gier.
Jeśli nie przeszkadza Ci grafika i brak wielu funkcji 3DSa, to możesz kupić też NDS Lite za cenę tak niską jak 50-100zł, który nie odtwarza gier z 3DSa, odtwarza za to gry z konsoli z największą biblioteką - Game Boy Advance, jednak w tym przypadku musisz nastawić się na niemal tylko i wyłącznie używane gry,  konsoli też nie dostaniesz nowej. Sądzę jednak że może to być lepszy start w gry nintendo, nie ryzykujesz dużo kasy w coś co może Ci się nie spodobać.
2. Odpowiedziałem w poprzednim punkcie.
3. Za wspomniane 350 możesz znaleźć 3DSa z grą, na używanego DS Lite z grą 100 powinno wystarczyć(zależy oczywiście jaka gra).
4. Zdecydowanie Internet. Używane oczywiście na allegro a nowe w brytyjskim amazonie(amazon.co.uk), z polskich sklepów polecam hdmarket.pl, konsoleigry.pl, love-game.pl
5. Pokemony SS wyszły na zwykłego DSa, więc na pewno nie dostaniesz ich w zestawie z 3DSem, mają już trochę czasu więc nie dostaniesz też już raczej w zestawie z DSem, pozostaje kupienie oddzielnie. Sama gra jest już trochę kosztuje, ale nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem jej(oczywiście używanej, nowa kosztuje spoooro).


RE: Jaka konsolka? - one_worm - 04-05-2015

Dobra, zbaraniałem. New 3DS oraz 3DS to różne modele? Bo istotnie- znalazłem dwie różne konsole na tym sklepie co mówisz @Pstryk5 - Taka goła, wedle nich to koszt 750 pln. Widziałem też ładowarkę- standardowo rozumiem, że nie ma ładowarki od Archona, ale...właśnie- jak się to ładuje bez ładowarki? Bo trochę to głupie - brak ładowarki i brak możliwości ładowania inaczej?

@up
Gdybym szukał używanej konsoli to na co najbardziej zwracać uwagę? Co najczęściej się psuje?

I interesuje nie konsola, która po prostu będzie działała bez problemów i będzie posiadała nowsze gry Winking Nie musi ich być nie wiaqdomo ile, ale kurcze, mimo wszystko jednak postawiłbym na odświeżone wersje starych hitów.

oraz
http://allegro.pl/konsola-nintendo-3ds-xl-black-karta-4gb-i5278560352.html
Czy tego typu ogłoszenia "są w normie"? Czy to okazja jakaś i raczej nie nastawiać się na to, że będzie to częsta możliwość do kupienia?

Gdzie można kupić używane gry poza seriwsami aukcyjnymi? (W sensie- są jakieś serwisy dedykowane pod używki, gdzie można kupić gry? Czy też jednak używki to tylko portale aukcyjne?)


RE: Jaka konsolka? - YoYo - 04-05-2015

Ja od siebie dodam, że jeszcze w 2013 kupiłem powystawowego 3DSa Classic za 420 zł, także myślę że ta oferta wyżej jest całkiem prawdopodobna.

Co do gier to ja kupowałem używki na Allegro. Poza serwisami aukcyjnymi jeszcze się ze sklepem z używkami nie spotkałem.


RE: Jaka konsolka? - tomzacz - 05-05-2015

A może kup dwie konsole, a mianowicie GBA SP i 3DS? Zagrasz w wszystkie gierki z Gameboya, Gameboya Color, GBA, DS i większość gier z 3DS. Smiling
Resztę powiedzieli już inni. Smiling


RE: Jaka konsolka? - one_worm - 05-05-2015

nie jestem maniakiem, więc jedna wystarczy Winking Nadal mam pytanie odnośnie ładowania- niezbędna jest ładowarka, której nie ma w zestawie i trzeba kupić oddzielnie, czy jest możliwość ładowania inaczej tej konsoli np. za pomocą kabla usb jak telefon typu android?


RE: Jaka konsolka? - YoYo - 05-05-2015

Jest opcja ładowania przez USB, ale to i tak się sprowadza do kupna osobnej ładowarki, bowiem 3DSy mają inne wejście ładowania niż telefony typu android.

Z drugiej jednak strony coraz więcej sprzedawców do swoich zestawów załącza ładowarki, ja na przykład taki właśnie zestaw zakupiłem.


RE: Jaka konsolka? - one_worm - 05-05-2015

Dobra, prawie wszystko wiem Grinning Jak rozumiem (A wolę się upewnić) gry można kupić fizycznie oraz jako digital-code do pobrania? Jeśli tak, to grę pobieram na kompa i przerzucam na konsolę czy też jednak trzeba obsługiwać całość z poziomu konsoli?


RE: Jaka konsolka? - Boski - 05-05-2015

Raczej, całość z poziomu konsoli, chyba że chodzi Ci o piracenie to już z pc, ale piractwo jest tu zakazane i ogólnie złe. Gry są w wersjach cyfrowych jak i pudełkowych (fizycznych)


RE: Jaka konsolka? - one_worm - 05-05-2015

nie chodziło mi o piracenie, a właśnie o wersję cyfrową Winking Uważam, że nie ma sensu bawić się w piractwo, szczególnie, że planuję posiadać bogatą kolekcję kilku gier góra Grinning Teraz ostatnie pytanie jeszcze - są/istnieją rodzime sklepy, gdzie można zakupić cyfrowe wersje?
Edit: Chodzi mi raczej o sklep, z własną stroną, bo jedyne co znajduję to głównie archiwum allegro.


RE: Jaka konsolka? - YoYo - 06-05-2015

Wszystko odbywa się z poziomu konsoli - istnieje taka aplikacja jak Nintendo eShop, w którym wyszukujesz sobie gry i na którą to po konfiguracji przelewasz sobie tyle pieniędzy, ile potrzebujesz ze swojego konta (tutaj niestety nie mogę być dokładniejszy, bo wolę jednak wersje pudełkowe). Co prawda ja od siebie nie polecam kupowania tych większych premier cyfrowo: ceny potrafią być większe niż za preorder, zaś pobieranie gier to czasami katorga. Ale za to często trafiają się bardzo fajne przeceny Grinning