Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Oldschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Oldschool)
+--- Dział: Konsole Kieszonkowe (https://forum.arhn.eu/Forum-Konsole-Kieszonkowe)
+--- Wątek: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? (/Temat-GameBoy-Advance-Jakie-gry-warto-ogra%C4%87)



GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - szymoneusz - 29-06-2015

Witam zamierzam kupić GBA ale chce dowiedzieć się jakie gry warto ograć na tej platformie??

Na liście mam:
- Obowiązkowo Pokemon fire red i Ruby
- Medal OF Honor Underground
- Zelda: The Minish
- Super Mario World 2
- Super Mario Bros 3
- Tomb Raider Legend

Piszcie propozycje Smiling


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - GobiPLX - 29-06-2015

Przede wszystkim Advance Wars (1 i 2). Wyśmienita strategia turowa. Najlepsza na GBA i jedna z lepszych w ogóle. Druga część to po prostu ulepszona 1, z większą ilością bajerów.

Warto dodać do tych gier Mario Kart Super Circuit. Ścigałka pseudo 3D, lecz mimo to niezwykle grywalna. Jak masz z kim grać to obsługuje multiplayer do 4 osób, nawet jeśli posiadacie tylko 1 cartridga z grą.

Jeśli nie masz SNES'a to możesz zagrać w The Legend of Zelda - A Link to the past. Tłumaczyć nie trzeba. I jeśli tak jak wyżej masz z kim grać, to razem z tą grą, dołączona jest druga: The Legend of Zelda - Four Swords. Multiplayerowa Zelda na propsie.

Z takich gier, nie wymagających myślenia, ani wczuwania się - nadające się do popykania w autobusie, czy na nudnym wykładzie to oczywiście Tetris (możesz znaleźć różne wydania) i Dr.Mario (a to jest chyba tylko na starego GameBoy'a, ale duży cart chyba nie będzie ci przeszkadzał)


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - szymoneusz - 29-06-2015

Ok Dzięki Smiling Czekam na dalsze odpowiedzi.


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - tomzacz - 30-06-2015

MoH Underground to słaba gra.


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - XTamaPotter - 30-06-2015

Golden Sun jest fajne. I jeszcze Pokemon Pinball, zarówno starsza wersja, jak i Ruby & Sapphire.


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - szymoneusz - 30-06-2015

Dzięki, Czekam na dalsze odpowiedzi Winking


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - Rufus - 30-06-2015

jak nie ograsz castlevani, obojętnie której, to po co ci gba? Trollface

i polecę ci jeszcze (bo tanio nóweczki chodzą) Dynasty warriors, żadna rewelacja ale fajna odmóżdżająco/wkurzająca pozycja, jeśli wiesz co mam na myśli


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - szymoneusz - 30-06-2015

(30-06-2015, 16:39)Rufus napisał(a): jak nie ograsz castlevani, obojętnie której, to po co ci gba? Trollface

i polecę ci jeszcze (bo tanio nóweczki chodzą) Dynasty warriors, żadna rewelacja ale fajna odmóżdżająco/wkurzająca pozycja, jeśli wiesz co mam na myśli

hah rozpatrze jak będe posiadać GBA

Czekam na dalsze odpowiedzi Winking


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - michal123654 - 01-07-2015

Fajne jest też Banjo-Kazooie: Grunty's Revenge. Gorsze od gry na N64, ale nadal bardzo przyjemna platfomówka 3d.


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - MartiusR - 04-07-2015

(pomijam gry, które zostały już wspomniane, choć nadmienię, że również mocno polecam serię AW)

Avatar zobowiązuje Smiling Ja zatem polecę Sonic Advance. Ortodoksyjni fani Sonica nie lubią za bardzo tej serii, ale mi się spodobała. Jedynka może i jest relatywnie łatwa (nie licząc dwóch-trzech ostatnich etapów), ale i tak to solidnie wykonana platformówka. Dwójka jest w gruncie rzeczy też niczego sobie, ale strasznie irytuje mnie w niej jedna rzecz - zapis stanu gry (nie wiedzieć czemu w jedynce następuje po każdej planszy, w dwójce po każdym "etapie", składającym się z dwóch plansz i poziomu z bossem).

I mi się spodobał Sonic Battle, co prawda system walki jest dość prosty, ale i tak fajnie się w to gra (polecam dawkowanie w umiarkowanych ilościach, bo zbyt duża liczba starć pod rząd może skutkować znużeniem).

Klonoa ma niesłychanie pozytywne opinie, ale niestety jeszcze nie grałem - wygląda na to, że w przyszłym tygodniu będę miał ku temu sposobność, więc jak tylko zagram, podzielę się wrażeniami.


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - NitroXPL - 09-07-2015

Z pozycji 3D to:
007 Nightfire - bardzo fajny FPS w 3D. Aż się dziwię, że takie coś się zmieściło w tak małym kartridżu.
NFS: Most Wanted - chyba nie muszę tłumaczyć :-)
2D:
Wszystko co ludzie powyżej napisali plus:
Lord of The Rings: Two Towers - hack'n'slash w stylu Diablo.


RE: GameBoy Advance Jakie gry warto ograć?? - Fedox9 - 09-07-2015

Wario minigames (jakoś tak, znajdziesz) jest bardzo spoko.