Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
10-01-2012, 20:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2012, 20:34 przez sebixonpl.)
Post: #1
Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Witajcie! Nadszedł czas na kolejne części poradnika. Informuję od razu, że nie robię nowej postaci na potrzeby tego poradnika, gram moją, zrobioną jakiś czas temu i świeżo dopracowaną. Jedyną różnicą jest mapa. Ponownie screeny przychodzą z opóźnieniem, muszę je zrobić, wrzucić na internet itd., a chcę, żebyście mieli nowy odcinej jak najszybciej Smiling
Zapraszam do lektury!

V – Korupcja
Po pokonaniu Eye of Cthulhu mamy w końcu stuprocentowy dostęp do korupcji. Teraz u pani Driady, która przyjdzie do nas po pokonaniu bossa mamy możliwość kupienia Pulfication Powder, czyli proszku oczyszczenia, który, jak głosi opis, usuwa korupcję.[Obrazek: 2meteoryt.png]

Na wyprawę polecam zaopatrzyć się w Grappling Hook, który wykonujemy z 3x Iron Chain (tworzone ze sztabek żelaza) oraz hook’a. Ten drugi jest dość rzadkim lootem ze szkieletów, lecz bez niego prawie niemożliwe staje się poruszanie po zniszczeniu. Jedynym przedmiotem, który może nas uratować, jeśli nie chce nam się szukać haka po szkieletach, jest Cloud in a Bottle. Dzięki niemu możemy wykonać podwójny skok, który podczas spadania zatrzymuje nas. Grappling Hook’a używa się za pomocą „e” (domyślnie), co powoduje wystrzelenie liny z hakiem w stronę kursora i przyciągnięcie nas do klocka, którego się złapiemy. (dla mniej rozumnych… nie trzeba wkładać Grappla – Grappling hook’a do akcesoriów, należy go trzymać w ekwipunku. Piszę to, żeby ktoś nie mówił, że nie może włożyć haka do akcesoriówWinking). Chmurki używa się po prostu poprzez naciśnięcie skoku w powietrzu. Ja używam innej wersji grappling hooka, czyli dual hook. nie pytać się jak zdobyć, będzie poradnik.

Gdy mamy już nasz hak lub chmurkę (znajduje się ją w złotych skrzynkach pod ziemią) oraz proszek możemy udać się na tereny zepsutego biomu. Pierwszą rzeczą która zapewne rzuci się w oczy poza fioletową trawą, dziwnymi grzybkami, których wykorzystaniem zajmiemy się później oraz kleszczopodobnymi latającymi potworami będą wielkie dziury w ziemi. To właśnie nimi się zajmujemy. Należy uważać podczas wchodzenia do nich, gdyż ściany nie są równe. Użytkownikom haka polecam co chwila łapać się ścian, a jeśli znaleźliście chmurkę to najlepiej co jakiś czas stawać na skalnych występach.
[Obrazek: 2corruption.png]
Nasz cel jest na dnie. Są nim Shadow Orbs. jest to świecąca kula, ukryta pod EbonStonem, którego nie możemy na razie przebić. Jeśli na naszym świecie zagościł Demolonist możemy użyć bomb lub dynamitu, lecz taniej jest użyć naszego proszku, czyli kliknąć LPM i Ebonstone zamienia się w zwykły stone.
[Obrazek: 3uywaniepp.png]
Teraz możemy dostać się do kuli i rozbić ją młotkiem. Wypada z niej za pierwszym razem Musket oraz pociski do niego. Jest to prawdopodobnie nasza pierwsza broń palna, więc teraz w domu znajdzie schronienie Arms Dealer, u którego kupujemy amunicję i broń palną.
[Obrazek: 4rozbicie1.png]
Za drugim i trzecim razem jest szansa na wydropienie:
Orb of light – kula, która świeci, zużywa 40 many.
Ball ‘O Hurt – nasz pierwszy „cep”, czyli broń, którą trzymamy za łańcuch. W momencie naciśnięcia LPM wyrzucamy kulę, która rani innych i powraca do nas po puszczeniu przycisku lub gdy się oddalimy.
Vilethorn – magiczna broń miotająca pnącze. Niezbyt mocna, lecz działa przez ściany.
Band of starpower – żadki drop, akcesorium, które podnosi max. manę o 20.
Orba rozbijamy tylko dwa razy, ponieważ po trzecim pojawia się kolejny Boss – Eater of Worlds – następny odcinek Winking.
Na bossa lepiej się przygotować, więc na teraz to koniec rozbijania.
[Obrazek: 5rozbicie2.png]
Po rozbiciu Orba w najbliższą noc może pojawić się meteoryt. Jest na to 50% szans.
[Obrazek: 6meteoryt.png]

VI – Eater Of Worlds

Teraz zajmiemy się następnym bossem, czyli Eater of Worlds. Aby w miarę łatwo dać mu radę, powinniśmy przygotować sobie stanowisko do bitwy. Powinny być to platwormy, najlepiej kilka poziomów, oddalonych od siebie o 6 kratek (maksymalny skok), i długie na ok. 50. musi być ona na terenie zniszczenia, ponieważ gdy odejdziemy z niego boss ucieknie.
[Obrazek: 1platwormy.png]

Dobrą bronią będzie złoty łuk i strzały (Najlepiej unholly - przebijające, w skrzynkach i crafting z worm tooth (devourer- robak na korupcji), Jester - też w skrzynkach (większe obrażenia niż unholly, ale znikają po kilkunastu klockach), lub od biedy ogniste).

Sprawdza się też musket, lecz potrzebne są dobre pociski, takie jak meteorit, lecz nie mamy pewności, czy takowy się pojawi, a poza tym jest go ciężko wydobyć bez akcesoriów dostępnych po pokonaniu eatera.

Jeśli jednak mamy to szczęście, że spadnie meteoryt i jest bardzo duży możemy się pokusić o próbę stworzenia Space Gun'a, czyli magicznego pistoletu, do którego craftingu potrzebujemy jednak kilku fallen starów oraz wkładu złota(5 gold coins, aby kupić Flintlock Pistol, oraz 30 meteorit bars. Aby jednak móc go używać w miarę skutecznie potrzebna jest zbroja z meteorytu (tak, cały set), ponieważ ma ona bonus do darmowego używania space gun'a.

Gdy już będziemy mieć platformę oraz broń i amunicję możemy zejść ponownie na dno korupcji i zniszczyć trzeciego orba. Pojawi się komunikat "Eater of Worlds has Awoken".
[Obrazek: 2przywoanie.png]
Teraz pozostaje nam uciekać na górę , przy czym pomocny okazuje się grappling hook, czyli nie ważne jest to, z czym tu przyszliśmy za pierwszym razem, teraz i tak potrzebny jest hak. Możemy też skakać i stawiać klocki pod sobą, jednak jest to wolniejsze, oraz jest duże ryzyka, że zostaniemy zrzuceni. Po dostaniu się na platformę zaczynamy ostrzał.
[Obrazek: 3atak.png]
Sama walka nie jest zbyt skomplikowana, lecz można podzielić ją na dwie fazy:
  1. Na początku boss ma wiele segmentów, wszystkie z pełnym życiem. Zaczynamy ostrzeliwać go, przez co osłabiamy część z nich.
  2. W pewnym momencie boss rozpada się na dwie części. Teraz trudniej jest nie otrzymać obrażeń, lecz wiemy, że średnio wszystkie części bossa mają już mało życia.

Jeśli widzimy, że została już tylko głowa i ogon czekamy, aż będą w łatwo dostępnym miejscu, czyli nie nad przepaścią i strzelamy.
[Obrazek: 4zabicie.png]

Każdy segment podczas śmierci wyrzuca rudę demonitu i/lub Shadow Scale. Jest ona używana do tworzenia Kilofa, Młota i zbroi z demonitu. Naszy pierwszym celem jest kilof, ponieważ może on rozbić Ebonstone, obsydian i Hellstone - Piekielna ruda. Jednak wcześniej powinniśmy zabić bossa jeszcze kilka razy, aby zrobić zbroję. Jest ona dość dobra, głównie dzięki bonusom związanym z szybkością ataku i poruszania się.
[Obrazek: 5kilof.png]

VII - Meteoryt

Podczas rozbijania Shadow Orbs, przed walką z Eater of Worlds lub tuż po niej zapewne zauważyliśmy dziwny komunikat, który głosił, że meteoryt wylądował. Zanim jednak zajmiemy się znalezieniem meteorytu powinniśmy zejść na chwilę do kopalni i za pomocą nowego kilofu wykopać co najmniej 20 sztuk obsydianu, który tworzy się przez połączenie wody i lawy. Stosunkowo wcześnie dobrze jest zrobić małą fabrykę obsydianu, Poradnik na pewno znajdziecie na forum, wystarczy poszukać Smiling. Teraz przy kowadle tworzymy Obsidian Skull, dzięki której nie będziemy otrzymywać obrażeń od ognistych bloków, do których należy meteoryt. Teraz powinniśmy pobiegać po mapie w lewo i prawo (oczywiście jeśli meteoryt się pojawił), a prędzej czy później zobaczymy skupisko dziwnych bloków oraz Nowych przeciwników, Meteor Head

[Obrazek: 1meteoryt.png]


Może się zdarzyć, że nie mamy jeszcze obsidian skull, więc w takim przypadku powinniśmy budować platformę, wykopywać meteoryt pod nami i obniżyć platformę o 1.

[Obrazek: 2meteoryt.png]


W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że meteoryt uderzy w rzeczy typu dziura na Korupcji lub Floating Island, przez co ilość klocków nie będzie tak duża.

Przed Meteor Heads najlepiej bronić się po prostu machając kilofem. Są one wolne, lecz zadają dość duże obrażenia. Jeśli potrzebujemy drobną ilość gotówki możemy także posiedzieć przy meteorycie i pozabijać Heady, każdy wyrzuca ok. 3 silver coins, co bez buffów i Blood Moon'a daje nam ok. 1 Gold coin na 15 minut (A przynajmniej dawało w jednej z poprzednich wersji, jeśli coś pomyliłem proszę mnie poprawić).

Z meteorytu możemy zrobić:
  • Zbroję - daje 3-4-3 DEF, czyli w sumie 10 + Set Bonus- Space Gun nie zużywa many. Ponadto każda część ma +5 do ataków magicznych. Kosztuje w sumie 300 MeteorOre
  • SpaceGun - Pistolet używający manę, niezbyt mocny, lecz sprawdza się z MeteorSet np. na Eye of Cthulhu. Łącznie 190 MeteorOre.
  • StarCannon - Broń z najdroższą, na poziomie, na jakim jesteśmy, amunicją, czyli Fallen Stars. Nie polecam używania jej aż do czasu osiągnięcia max. Many, lecz gdy dojdziemy do punktu, w którym stacki Fallen starów zaczną walać się po skrzyniach dobrze jest mieć ją w zanadrzu. Koszt to 100 MeteoritOre Oraz 35 Gold Coin-Cena MiniShark'a
  • Meteor Hamaxe - Połączenie młotka i siekiery, użyteczne, jeśli mamy zapasik meteorytu - 140 MeteoritOre. Lepiej jest też stworzyć ten, niż droższy- Molten.
  • Phaseblade - Miecz świetlny, Dobry na początku, Później można go ulepszyć, lecz nie ma to większego sensu z racji tego, że będziemy mieć dostęp do znacznie lepszych broni, więc ponownie - Robimy, gdy mamy zapas meteorytu - 80MeteoritOre i 10 Gem'ów - kryształów na zbyciu.
  • Meteor Shot - Pociski z umiejętnością odbicia się od ścian, Bardzo użyteczne w połączeniu z Phoenix Blaster oraz stosunkowo tanie - Jedna ruda to ok. 6 pocisków, Craftownae są w sposób - 25 Musket Bullet + 1 MeteoriteBar


Tak, Tak, tylko dwa screeny, wiem, ale taki poradnik. Może kiedyś dodam zdjęcia z craftingu z wiki Smiling

To na razie tyle, sugestie pisać w komentarzach.
PS. Byłem (i w zasadie nadal jestem, ale mniej) chory, dlatego brak poradników... Następny może dzisiaj wieczorem lub jutro po południu(Skeletorn), screeny jutro.
Ps#2 Zaopatrzyłem się w modyfikację, która pozwala na kilka addonów, jak nieskończone HP, Oddech czy przechodzenie przez ściany... do informacji Smiling


Odpowiedz
26-01-2012, 18:25,
Post: #2
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
kiedy następny poradnik ?
Odpowiedz
27-01-2012, 01:15,
Post: #3
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
@up
Następna część będzie po dodaniu screenów do tej, ale mam małe problemy z wrzuceniem ich na neta. Trochę się zniechęciłem do roboty, a poza tym miałem ferie i lenistwo mi się udzieliło. W następnym tygodniu znów szkoła, ale zwykle wtedy mam większą ochotę do pracy niż w weekend czy ferie Smiling. Następny może dodam w tym tygodniu, ale nie obiecuję chęci. Pozdrawiam.

W ogóle to miło, że ktoś zostawił komentarz, zawsze to +10 do motywacji.
Odpowiedz
27-01-2012, 12:34,
Post: #4
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Jeśli tak, to jeszcze jeden komentarzSmiling. Fajne poradniki.
Odpowiedz
27-01-2012, 17:24,
Post: #5
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Potwierdzam bez głosu ale very very super.

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
27-01-2012, 22:14,
Post: #6
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
dla mnie to najlepsze poradniki dla początkujących
Odpowiedz
27-01-2012, 23:37,
Post: #7
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
No dla mnie w drugi rzędzie.

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
27-01-2012, 23:39,
Post: #8
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
a jaki w pierwszym ? i tak będę czytać ten
Odpowiedz
28-01-2012, 13:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2012, 13:28 przez Pebi.)
Post: #9
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Taki z yt user dodo mcjmz czy jakoś tak.

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
28-01-2012, 13:53,
Post: #10
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
aaaaa tego oglądam ale ten też fajny
Odpowiedz
28-01-2012, 15:32,
Post: #11
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Dodo też oglądam. ten poradnik, jak się rozrośnie też ma być taki, jak jego, tylko pisany. jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś np. o NPC to może obejrzeć film, ale w poradniku pisanym informacje są bardziej szczegółowe. Poza tym nie trzeba czytać wszystkiego, tylko część, a większa część społeczeństwa to wzrokowcy. Też jestem wzrokowcem i mimo tego, że lubię obejrzeć film, to wolę coś przeczytać. Pozdrawiam.
PS. Poradnika nie będzie więcej przed końcem moich ferii, czyli w poniedziałek powinny przyjść screeny z tej części i następna. później w wolnym czasie będę starał się wrzucać jak najwięcej, żeby nadrobić stracony czas.
Odpowiedz
28-01-2012, 15:43,
Post: #12
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Ale nie powiem że jesteś zły nikt nie ma prawa to powiedzieć po tych poradnikach.

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
02-02-2012, 19:23,
Post: #13
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
to kiedy następny ??
Odpowiedz
02-02-2012, 21:25,
Post: #14
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Ja też czekam!!??

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
03-02-2012, 19:03,
Post: #15
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
nie ma screenów ani kolejnej części
CO SIĘ Z TOBĄ DZIEJE ?
Odpowiedz
03-02-2012, 20:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2012, 22:02 przez sebixonpl.)
Post: #16
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Sorry... nie wiedzieć czego nauczyciele uwzięli się na pierwszy tydzień po feriach... nie wiem, czy wy też tak macie. Poza tym mam też zajęcia dodatkowe, zwykle nie w piątek, ale tak wyszło. Już robię screeny, następną część napiszę z komórki. Powinna być dzisiaj.

@edit
Są tylko dwa screeny, bo paint mi się... hmm... zepsuł?, i na górze każdego następnego screena był kawałek pierwszego. będę musiał zrobić je jeszcze raz, ale to będzie jutro. dzisiaj dodam poradnik o EoW, a screeny do obu jutro Smiling wracam do Tworzenia poradników w tempie poprzednim. Nie wiem czy uda mi się dawać jeden dziennie, ale w weekend raczej tak, w tygodniu średnio jeden dzień poradnik, następny screeny do niego.
Odpowiedz
03-02-2012, 22:07,
Post: #17
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Nadal to piszesz? Zrób z tego 1 część. Ogólnie bardzo ładnie.

Czy To Boli Czy Nie Boli Volda Zawsze Coś Spie*doli
Jak spatoli, jak spatoli to mu Tabo wypie*doli.
Volde boli Volde boli ale to nie z jego woli.
Główka bloki główka boli (tu podsyłać mi propozycke fast)




Odpowiedz
04-02-2012, 11:49,
Post: #18
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
No tak też można.

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
04-02-2012, 15:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2012, 16:17 przez sebixonpl.)
Post: #19
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Screeny już lecą na neta, poradnik zacznę pisać, jak tylko dolecą, czyli będzie za godzinę, max dwie. screeny postaram się dodać od razu.
@edit:
Małe pytanko: czy mam dodawać screeny w spoilerach? nie będzie to rozsadzało forum i może być wygodniejsze. Napiszczie tu, a ja ewentualnie zmienię w poprzedniej części też.
Odpowiedz
04-02-2012, 16:21,
Post: #20
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Dobry pomysł.

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
04-02-2012, 19:15,
Post: #21
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
no i gdzie ta trzecia część
Odpowiedz
04-02-2012, 20:11,
Post: #22
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Daj mu trochę czasu to nie jest chop siup.

pozdrawiam 666evilMarioSunglasses
Fajne daj like czyli reputacja.
[size=xx-small]
I lubię placki!?:huhAngry/size]
Odpowiedz
04-02-2012, 20:26,
Post: #23
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Wiem ale miała już dawno być.
Odpowiedz
04-02-2012, 20:26,
Post: #24
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
Tu nie ma trzeciej części... ale następny poradnik jest. Nie robię tego na zasadzie każda część w innym poście. Robię nowy tylko wtedy, gdy kończy mi się limit obrazków na post. Limitem jest 30, więc w tym poście będzie jeszcze jedna lub dwie części.
Odpowiedz
04-02-2012, 23:06,
Post: #25
RE: Terraria krok po kroku PORADNIK cz.2
aha to ok
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Shout: -
Ładowanie...


Kontakt | arhn.eu | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS