08-07-2013, 15:40
Cytat:Ewentualnie możesz pomyśleć nad procesorem z serii Phenom II.Phenom II to już jednak dziadek, który dawno nie jest wspierany, dlatego uważam, że nie powinno się go brać pod uwagę w składaniu nowego kompa.
Cytat:Ja osobiście brał bym coś od nvidi np Gigabyte GV-N550D5-1GI a jak masz gry które wykorzystują physx to tym bardziej brał bym nvidie. Może jakaś płyta główna z nowszym chipsetem z serii 8xx albo 9xx.PhysX to marketingowy pic na wodę, obsługuje go mała ilość gier, do płynnego działania w nowszych produkcjach potrzebuje dość mocnej, a co za tym idzie droższej karty oraz efekty, które nam zapewnia są tak naprawdę zdębne. Podczas rozgrywki nawet w niektórych przypadkach pozostaną niezauważalne. Nie chcę tutaj też wyjść na jakiegoś fanboya bo jestem posiadaczem karty ze staji "zielonych" i nie mówię, że są złe, ale Radeony mimo wszystko w niższej cenie oferują niemalże to samo co GeForce'y i dla samego PhysX nie warto przepłacać.
Autorze podaj jakiś budżet bo osobiście skłaniałbym się ku zmianie procesora na coś od Intela, jednak tutaj ważne jest by wiedzieć ile możesz na komputer przeznaczyć.
"When a woman says something cute, a man just can’t trust it"