Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Gry PBF - sugestie, pomysły - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gry PBF (https://forum.arhn.eu/Forum-Gry-PBF)
+--- Wątek: Gry PBF - sugestie, pomysły (/Temat-Gry-PBF-sugestie-pomys%C5%82y)

Strony: 1 2


Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 09-09-2012

W tym temacie można pisać sugestie do już istniejących gier lub dawać pomysły na kolejne!


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - dzej - 10-09-2012

Przedmioty jednorazowego użytku. Coś co można by oferować za podjęcie konkretnej akcji.Np : Ty zagłosujesz na tego, a ja ci dam ten przedmiot. Ty mnie dzisiaj obronisz a ja ci dam to. Dlatego też mogła by być klasa bogacza. (z przedmiotami). A przedmioty mogą działać na zasadzie: rozstrzyganie remisów, +1 głos na kogoś, sprawdzenie czyjejś roli , oraz inne ingerencje Smiling Jak pomysł się podoba to mogę rozwinąć Smiling


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 15-09-2012

Ja jestem za dzeju! Przygotuj projekt i gramy :P

Ponadto dodaje ankiete, prosiłbym zainteresowanych o głos oraz ogólnie o opinie co do działu/pierwszej gry.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Avril - 15-09-2012

Ja już pisałem do Ciebie Stivi, że przeprowadzę następną grę w klimacie Sci-Fi. Troszkę zmodyfikuję role i może coś dodam od siebie.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 16-09-2012

To śmiało możesz się zacząć przygotowywać, w mordercy zostały może 3 dni gry :P


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Avril - 16-09-2012

Się gotuję Grinning


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - dzej - 16-09-2012

Ok, to ja wskoczę z jaką gotową propozycją podczas trwania gry avrila. Póki co seszyn hard.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Avril - 19-09-2012

Dobra skoro skończył się Morderca#1 to ja dziś dokończę kminienie swojego Mordercy 2.0 i wrzucę instrukcje. Nie będą mega różne, ale będzie kilka zmian.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Nolfaverll - 20-09-2012

Avril napisał(a):a) Faza dnia
- Faza rozpoczyna się między godziną 6:00 a 12:00 czasu polskiego, a kończy się wraz z ogłoszeniem nocy

Może wyjdzie na to, że będzie to wyglądało na narzekanie świeżaka, jednak proponowałbym rozszerzenie tej fazy, z wszelakich powodów - przypuszczam, że o wiele więcej osób będzie się angażowało, dzięki czemu gra spełni, jeśli nie przejdzie, oczekiwań. Nawet zwykłe rozszerzenie do godziny 18 niezwykle pomoże graczom - a to na rozważania nt. mordercy bądź po prostu na udzielenie się. Równie dobrze, by wyrównać szanse - faza nocy również mogłaby zostać rozszerzona.

Proponowałbym coś w ten deseń:
Dzień - 6:00 - 18:00, może nawet 20:00
Noc - 18/20:00 - 6:00

Wydaje mi się, że dzięki czemuś takiemu nieco więcej zapisanych będzie się udzielać, gdyż po prostu będą mogli mieć na to nieco więcej czasu. Sam doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że mogę mieć problemy z odpisaniem w fazie dnia, mimo moich szczerych chęci.

@down:
O, faktycznie. Mój błąd, czytanie ze zrozumieniem się kłania ^^" Nie było tematu :P


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - dzej - 21-09-2012

Przeczytaj jeszcze raz. rozpoczęcie dnia jest między 6 a 12, a nie cały dzień tyle trwa ;]


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 30-09-2012

Dzeju to prowadzisz teraz następną edycję? Albo ktoś inny chętny? Bo nie wiem czy mam sam się przygotować.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 22-12-2012

Dział trochę umarł - a szkoda, bo całkiem fajnie się grało. Jakieś pomysły i sugestie w co byście chcieli pograć?


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Wielkimati - 22-12-2012

Może jakieś pokemony?


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Theriuss - 22-12-2012

Sam Jesteś Pokemon, jakieś Fantastico ala' Elder Scrools?


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 22-12-2012

Więcej konkretów Torll


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Wielkimati - 22-12-2012

No, PBF Skyrim. Parę tematów odnośnie lokacji, klimat, karty postaci itp. itd.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 22-12-2012

Coś takiego u nas słabo wypali, przynajmniej na obecną chwilę. Na tą chwilę trzeba nam rozgrywek typu morderca - jeden temat, ciekawa mechanika, dużo tekstu.

Jak nadejdzie pora to zrobimy true erpidżi.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Wielkimati - 22-12-2012

A jakie są warunki by taki czas młota i sierpa nadszedł, bracie zakonny? Czyż nie mamy na chwilę obecną zespołu na naszym skromnym, forum, która chętnie by pograła w takie rpg?


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Theriuss - 22-12-2012

Macie moją moją (kurzą) Łapę, i całe gimnazjum.

Pograłbym Fap


( Morderca? Spójrz chociażby na PBFa Gurgiego, ludziom to się już znudziło. )


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - n1kolay - 02-04-2013

Witam. Dzisiaj odkryłem, że są tego typu rozrywki, przestudiowałem całego Morderce 3, świetna zabawa, dla ogarniętych. Jestem za tym, żeby wznowić 4 edycję, w trochę innym klimacie. Czasy średniowiecza, panuje zaraza, grupa uciekinierów ukrywa się w starym zamczysku(lochy, wielkie ciemne sale, ogólnie klimat zgrozy) Temat do przemyślenia. Pozdrawiam


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Javel - 11-04-2013

Chętnie bym zagrał n1ikolay. Tylko powiedzcie mi: czemu godziny faz musza być w takich złych momentach?


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Stivi - 11-04-2013

To są godziny zmian faz, nie godziny faz.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Javel - 11-04-2013

Oł, dzięki.


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - BigRedChick - 22-04-2014

Cóż, widzę, że temat już dawno ucichnął. A szkoda. Mam pytanko: robimy jakiegoś PBF'a? Nie koniecznei morderce. Musimy tylko zgrać jakąś ekipę. Macie jakieś pomysły na lokacje i rodzaj gry?


RE: Gry PBF - sugestie, pomysły - Manga Ryu - 22-04-2014

Ja bym proponował, żebyś wymyślił jakąś fajną fabułę i moglibyśmy napisać tzw. grupowca. Każdy dodaje od siebie kawałek opowiadania. Nie jesteśmy wtedy tylko swoją postacią, ale współtworzymy cały świat i w momencie pisania, możemy prowadzić fabułę w taki sposób, jak tylko nam się podoba. Dawno, dawno temu na pewnym forum Pokemon formuła super się sprawdzała.

Jeszcze przed moim odejściem myślałem, żeby tutaj coś takiego zrobić, ale odkładałem to i odkładałem (miałem kilka akapitów wstepu, a chciałem dać taki dość pokaźny) aż w końcu zapomniałem. Mam ochotę do tego wrócić, ale gdybyś Ty coś takiego zrobił, to nie byłoby problemu: ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Wystarczyłoby wybrać setting gry i z grubsza określić ile chcemy osób i możnaby "grać".