Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Twierdza Krzyżowiec - jedynka vs dwójka - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: PC (https://forum.arhn.eu/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Twierdza Krzyżowiec - jedynka vs dwójka (/showthread.php?tid=9990)



Twierdza Krzyżowiec - jedynka vs dwójka - Kuryozum - 29-06-2015

Twierdza Krzyżowiec to jedna z moich najbardziej nostalgicznych gier, dlatego gdy usłyszałem o planowanym sequelu miałem nadzieję na kontynuację tego, co jedynka robiła najlepiej. Miałem nadzieję że Firefly wyciągnie wnioski po nieudanej Twierdzy 2 i 3. Niestety coś poszło nie tak. Grafika, która na screenshotach wyglądała ładnie daje po oczach prostatą modeli i rozmytymi teksturami. Komiczne groźby i zaczepki graczy komputerowych z poprzedniczki straciły swój charakter - animacje twarzy są koślawe i ułomne, nie wspominając już o samych dialogach, które nijak nie są choć w połowie tak klimatyczne jak wcześniej. Jednostki wyglądają jak szmaciane lalki, które w dodatku z opóźnieniem reagują na wydawane im polecenia.

Powrót do jedynki uświadomił mi to wszystko co napisałem powyżej o sequelu. Sprite'y 2D wyglądają znacznie lepiej niż zrobione na odwal się modele 3D, a gameplay niczym nie ustępuje swojemu następcy. Podobnie z odzywkami naszych komputerowych rywali, przy których te z dwójki się chowają.

Zapraszam innych fanów serii twierdza do dyskusji. Podzielacie moją opinię, czy się z nią nie zgadzacie?


RE: Twierdza Krzyżowiec - jedynka vs dwójka - kexus512@ - 30-06-2015

"Grafika, która na screenshotach wyglądała ładnie daje po oczach prostatą..." O-ok. Nie wiem jak, ale ok.


RE: Twierdza Krzyżowiec - jedynka vs dwójka - Kuryozum - 30-06-2015

Chodziło mi po prostu że na pierwszy rzut oka gra wyglądała śliczniej, ale kiedy zbierze się do kupy niechlujne tekstury, proste modele i drewniane animacje wychodzą na wierzch wszystkie niedoskonałości. Prosta grafika 3D wygląda(przynajmniej według mnie) gorzej niż prosta grafika 2D.


RE: Twierdza Krzyżowiec - jedynka vs dwójka - sekut1626 - 30-06-2015

musisz spokojniej pisać swoje wypowiedzi i sprawdzać po napisaniu czy wszystko jest czytelne a będzie dobrze Wielki dzej paczy

Co do Twierdzy bardziej przypadał mi pierwsza odsłona, była i jest dla mnie najbardziej grywalną częścią