Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kanar - KrK 2023
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
GRAĆ GRAĆ GRAĆ. JUŻ WYSTARTOWAŁO

Rok 2023. Krakowskie MPK rozbudowało mocno komunikacje tramwajową w latach 2014-2021. Powstało więcej przejazdów tramwajowych podziemnych. Jednakże popadli w wielkie kłopoty finansowe i tunele nie są oświetlane a kanarzy...

Kanar: KrK 2023

Mistrz gry: Gurgie - Prywatna wiadomość
NPC: Ichabod - jeździ tym samym środkiem komunikacji od paru lat.
1. Fabuła gry
Na nieokreślonym przystanku pewna grupa nieszczęśliwców wsiadła do tramwaju jadącego na Dworzec Główny Tunel. W środku okazało się że kasowniki są... Zaklejone! Tylko czekać aż kanar kogoś sprawdzi...

UWAGA!
Każdy z graczy może w swoich postach dopisywać własne historie dotyczące lokacji, fabuły czy też swojej postaci.

2. Cel gry
Gracze:
Wyeliminowanie kanara.

Kanar:
Wywalenie wszystkich bez biletu.

3. Zasady gry
- Podawanie publicznie informacji o roli którą się odgrywa jest zabronione(kara -> ostrzeżenie/ban),
- Gracze poza tramwajem nie mogą pisać postów(kara -> ostrzeżenie/ban),
- Łamanie zasad określonych w roli gracza jest zabronione(kara -> ostrzeżenie/ban),
- Wykonywanie akcji przez graczy z rolami odbywa się za pomocą PW do mistrza gry,
- Posty graczy mogą dotyczyć jedynie aktualnej rozgrywki,
- Mistrz gry za pomocą adnotacji może w postach przekazywać informacje służące usprawnieniu przebiegu gry(uwagi, komentarze, upomnienia),
- Osoba nieaktywna przez więcej niż 3 fazy zewnętrzne zostanie nazwana przez współpasażerów bucem i wywalona z pojazdu natychmiastowo.
- Mistrz gry decyduje o wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie,
- Podczas trwania gry możliwe są zmiany w zasadach jej przebiegu(zezwolenie na jakąś zabronioną akcję itp),
- Obowiązują zasady ogólne Forum Arhn.eu.

4. Przebieg gry
Gra podzielona jest na dwie fazy, a kilku graczy ma przydzielone role specjalne!

a) Faza zewnętrzna
- Dzieje się kiedy tramwaj wyjeżdża z tunelu
- Początek/koniec fazy ogłaszany jest przez mistrza gry,
- W tej fazie jadący tramwajem mogą porozumiewać się ze sobą,
- Podczas rozmów gracze mogą rzucać podejrzenia, snuć domysły - które ograniczone są jedynie waszą wyobraźnią i realiami w których odbywa się zabawa,
- Na końcu tej fazy jedna z osób zostaje wywalona z tramwaju jako domniemany kanar,
- Domniemany kanar wybierany jest za pomocą głosowania
  • Głosowanie odbywa się w temacie, obok innych rozmów,
  • Każdy głos MUSI być poparty argumentami,
  • Nick gracza na którego głosujemy zapisujemy kolorem czerwonym
  • Jeśli chcemy zmienić głos, zapisujemy tą informację kolorem niebieskim
  • Jeśli chcemy zrezygnować z oskarżania kogokolwiek, zapisujemy tą informację kolorem zielonym
  • Możliwe jest wstrzymanie się od głosu, należy to zapisać kolorem zielonym
  • Podczas remisu w głosach mistrz gry może zarządzić przedłużenie fazy zewnętrznej lub odstąpić od wywalenia gracza

Kod:
[color=red]czerwonym[/color]
[color=#00BFFF]niebieskim[/color]
[color=#32CD32]zielonym[/color]

b) Faza tunelowa
- Tramwaj wjeżdża w tunel
- Początek/koniec fazy ogłaszany jest przez mistrza gry,
- W tej fazie mieszkańcy NIE mogą porozumiewać się ze sobą,
- Wszyscy gracze posiadający role w tej fazie wysyłają PW do mistrza gry z informacją o wykonywanej akcji,
- Po końcu tej fazy(wyjechaniu z tunelu) kanar może wywalić któregoś z graczy.

c) Role
ZDRADZENIE swojej roli innym graczom będzie karane. O rolach informować będzie mistrz gry po śmierci danego gracza.

ZDRADZENIE bezpośrednio informacji uzyskanych po wykonaniu akcji będzie karane. Takie informacje można jedynie przekazywać pośrednio poprzez domysły/spekulacje/oskarżenia - tak jak to robią inni gracze.

Role zostaną rozdzielone przez mistrza gry przed rozpoczęciem gry, a po zakończeniu zapisów.

Akcje specjalne wykonywane są za pomocą PW do mistrza gry!

x2 Kanar - wyrzuca jedną osobę przez okno podczas fazy tunelowej.
Pracownik MPK - W jego interesie jest utrzymanie w tramwaju kanarów. Może 2 razy w fazie zewnętrznej poprosić(na PW) kierowcę o zagłosowanie na konkretną osobę.
Blokers - Kiedy się przejeżdża przez tunel, może uderzyć jednego z graczy w nos(do użycia max. 3 razy). Taki gracz jest ogłuszony i nie można na niego głosować kiedy jest się na zewnątrz. W przypadku trafienia kanara gracz zaczyna z nim się bić - po chwili zostają obaj wywaleni przez kierowce.
Siostrzenica właściciela MPK - w przypadku zostania wskazaną przez kanara wskazuje dwóch graczy - jeżeli są wśród nich kanarzy/pracownicy MPK, tracą oni swoją pracę i zmieniają się w zwykłych graczy. Zakazane jest chwalenie się swoją sytuacją kanarom/pracownikom po utracie pracy pod groźbą śmierci ze strony kierowcy.
Babcia - jeżeli wyrzuci się ją w wyniku głosowania, to bierze jednego z graczy do pomocy przy wychodzeniu - ten gracz już nie wraca
x2 Posiadacz nie tych biletów czasowych - dostaje 5 biletów do rozdania(na początku dowolnej fazy tunelowej). Nie może ich na sobie użyć bo są ulgowe a on nie jest uprawniony. Bilet jest targany przez kanara(wraz z resztą posiadanych przez niego biletów) w tej samej turze w której kanar spróbuje gracza wywalić. Gracze którzy otrzymali bilet są o tym informowani(wymagane jest zachowanie tego w tajemnicy - pochwalenie się otrzymaniem biletu oznacza wywalenie przez kanara).
Astmatyk - wybiera sobie opiekuna. Opiekuna nie można wywalić z autobusu w żaden sposób. Dostaje zawału jak ktokolwiek napisze jego nick na czerwono i umiera. Wtedy wybrana osoba traci ochronę.

MPK niestety nie pofatygowało się żeby poinformować kanarów oraz resztę pracowników o ich współpracownikach. Kanarzy mogą zatem głosować na siebie wzajemnie przypadkiem

Grę wygrywają gracze jak uda się im wyeliminować wszystkie kanary z tramwaju
MPK wygrywa jak liczba pozostałych graczy <= liczba kanarów + liczba pracowników MPK

5. Lista graczy
1. Stivi - Posiadacz nie tych biletów czasowych - ogłuszony przez dresa, stał się celem kanara. Został wyniesiony z pojazdu przez Couda.
2. Dark Archon
3. Kacpei - syn szefa MPK - rozpłakał się i wyszedł z tramwaju
4. Ichabod - gracz - grzecznie wysiadł razem z Nolfem. Zapowiedział swój powrót.
5. Knopers - gracz - wypadł przez szturchane przez niego drzwi
6. Supaplex
7. farmaceuta
8.Sa(n)chees - Blokers -wykopany z buta przez Dark Archona bo stwarzał publiczne zagrożenie
9. Nolf - Pracownik MPK - wysiadł po przekrzykiwaniu się z kanarem.
10. ExGamer
11. Berorn
12. Coud - gracz. Podirytowany, postanowił dobrowolnie wysiąść z pojazdu, pomagając w wychodzeniu Stiviemu.
13. Tremirenes! - Astmatyk - umarł od oskarżenia Johnnego.
14. Johnny - posiadacz nie tych biletów - medytujący, został wyrzucony z pojazdu przez kanara.
15. ŚmierdząceSkarpety
Cytat:Jest DWÓCH kanarów
DWIE osoby z biletami.
Grę wygrają gracze jak nie zostanie żaden kanar. Grę wygrają kanarzy jak zostanie ich razem z pracownikiem MPK tyle samo, lub więcej niż graczy.

Zajezdnia

Jest lato. Godzina 6:10, 8 Września 2023. Dziesięć lat temu, miejscowość Żywiec na śląsku zbankrutowała. Wszystkie zakłady pracy zostały zamknięte. Burmistrz Krakowa, Andrzej Mleczko wykupił wtedy tą miejscowość. Stała się wtedy administracyjnie częścią tego Miasta. Zbudowali nawet linie tramwajową łączącą oba miasta!
Jesteśmy teraz w zajezdni tramwajowej znajdującej się w Żywieckim Zabłociu. 23 osoby wsiadają do tramwaju jadącego na Kraków, dworzec główny Tunel. !

!!!!!

- Proszę pana, jak skasować bilet?
- Coś nie tak z kasownikiem!
- I no speak polish. I no speak.
- E... E e e!! Panie kierowco, kasownik zaklejony!

Gasną światła w tramwaju oraz w zajezdni(jest kryta).

- To jest normalnie niemożliwością!

Zajezdnia. Nie można rozmawiać i głosować. Wszyscy gracze z rolami pozwalającymi podjąć akcje w tunelu ją mogą teraz wykonać(wysyłanie wiadomości na PW), poza kanarami. Kanary jeszcze nic nie robią.
Faza zewnętrzna

To co się działo na zajezdni było straszne. Kilku kanarów wepchało się do tramwaju i zaczęło dosłownie każdą jedną osobę obmacywać. Były krzyki, płacz i plucie turystom z Włoch prosto w twarz. W końcu do pomocy przyszli dobre chłopaki z żywca - zaczęli się z Kanarami bić - zbijali im okulary, targali za włosy - cuda niewidy! Widząc to zamieszanie, kierowca się przestraszył. Tramwaj wystartował domykając drzwi będąc jeszcze w ruchu. Wiele osób wypadło. Została piętnastka.

Pytanie tylko - kto jest kto? Czy można się czuć bezpiecznie podczas tej podróży? Bilety większość kupiła, ale nie idzie jak ich skasować odkąd kasowniki są w niedyspozycji. Znając swoją sytuacje pasażerowie postanowili wziąć sprawy we własne ręce...
Na moje oko to Johnny jest kanarem. Popatrzcie jak mu się oczy błyszczą. Pewnie myśli o premii jaką zgarnie na wypłacie za tych z nas których złapie. Ja bym na niego uważał. Widzicie ten uśmieszek? On wie którzy z nas są na jego celowniku i dla tego się cieszy że nas oskubie z pieniędzy.
Alesenaebaem... gdzie ja jestem. Ah tramwaj... no to średnio trafiłem. Ej ty jak sie nazywasz? Knopers? Wyglądasz jak kanar.
Oczy mi się błyszczą, bo się jak zwykle nie wyspałem. Do późna robiłem mojego Poloneza (cudeńko, sam go restauruję od pięciu lat, w zeszłą niedzielę wymieniałem gaźnik i dzisiaj miałem go po raz pierwszy wziąć na tak długą przejażdżkę do pracy) ale niestety rozładował się akumulator i muszę się tłuc komunikacją. Też mi się to nie podoba, tak jak zapewne wam wszystkim.

Ta sprawa z kasownikami strasznie śmierdzi spiskiem. Pamiętacie jeszcze tę sprawę z autobusami w Gdańsku w 2016? Ludzie dosłownie zaczęli wyrzucać się przez okno. Nie chciałbym tego tutaj, bo w końcu też chcę dojechać do pracy. Dlatego też zwróciłbym uwagę na farmaceutę. Jeżeli jest pierwszy do wytykania innych, to coś tu jest nie tak. Nawet jeżeli nie jest kanarem, to jest podejrzany.
Wracając z Poznania do Krakowa wczoraj, pociąg spóźnił się o prawie 1,5 h. Skutkowało to tym, że nic oprócz tramwaju nie jechało... Najbliższy autobus za 4h... Hmm co mnie podkusiło, żeby wejść to nie wiem, ale mam nadzieję wysiądę na stacji końcowej cały i zdrów. Na moje oko to farmaceuta bo za szybko oskarżył johnnego.
Ja poprę Stiviego z jego głosem na Knopersa, bo oprócz tego że wygląda jak kanar, widzicie jego zbite okulary? Widziałem jak kanarom dresiarze porozbijali okulary, zanim ich kanarzy wywalili. A co do tego że pierwszy wskazuję, to zawsze ktoś musi być tym pierwszym Johny. Po prostu wzbudziłeś moje podejrzenia. To wszystko.
Co tak krzyczycie? Ma ktoś coś do picia? Strasznie boli mnie głowa...
Knopers wygladał dziwnie... Rozgladał się w lewo w prawo. Nie ufał nikomu. On jest moim typem.

Może będzie miła rozmowa.


Panowie i panie trzeba rozluźnić atmosferę. Może jakaś rozmowa?
Stivi, mam tylko trochę oleju silnikowego, na nagłe przypadki. Zgłoś się jak będziesz zdesperowany. A co do mojego oskarżenia, to może faktycznie przegiąłem z tym farmaceutą. Przepraszam, to ze zmęczenia. Jak tak teraz patrzę, to faktycznie knopers rzuca się w oczy. To pewnie on.
Może każdy z nas opowie coś o sobie? Dla rozluźnienia atmosfery? Ja pracuję w chińskiej fabryce żarcia w Krakowie. Może nie jest to najlepsza praca ale przynajmniej przez skośnych mam wesoło. A co do Johnego, chcesz energy drinka? Przez to granie po nocach, bałem się że zaśpię do pracy. Stivi wypij sobie przy okazji, to cie postawi na nogi. *Bierze łyka i podaje butelkę dalej.* Bierzcie panowie, razem tu utknęliśmy bez biletów.
O dzięki szefie, ratujesz mi życie.
Myślę, że to ŚmierdząceSkarpety, jak wchodził od razu wyczułem dziwny zapach który często towarzyszy kanarom.

Ma ktoś z was pożyczyć długopis? Chciałbym dokończyć wypełniać krzyżówkę którą zacząłem rano.
Co za motłoch. Człowiek chce spokojnie wsiąść do tramwaju i dojechać na miejsce. Siada, jak na ssaka naczelnego przystało i co? Prosto w kark chucha mu jakiś skacowany pijaczyna. Z wyglądu nierób. Z zachowania niechluj i konser niewyszukanych napojów alkoholowych. Łamiąc sobie język stara się wydusić, że ma na imię Stivi. Jego elokwencja i zapach wskazują na wykształcenie niższe, niepełne. Typowy kanar, bo kto inny by go zatrudnił?
Dzięki. Serio głupio mi teraz. No ale jak już mówiłem, to kwestia impulsu. Co do biletów - nawet sobie kupiłem ten bezużyteczny świstek - a mogłem dołożyć do puli na zabytkowego Gameboya Micro.

Oprócz tego, że pasjonuję się zabytkowymi sprzętami wszelakiego rodzaju, pracuję w telewizji. Nie wiem czy oglądacie telewizję, bo teraz głównie wszędzie się paczy w internety, ale leci tam taki program "Pizza Error" - prowadzi go Makłowicz, a ja mu robię korektę. Niby uciążliwa robota, ale za to mam pizzę za darmo.

O, Coud, łap ołówek.
Beeek, ej Ty srak smarchon? bark marchon? Co to za imię w ogóle. Kanary to właśnie takie gostki jak ty, co myślą, ze ukończyły szkole i maja wszystko. HEHE
Pfff, banda chuja. Jeżdżę tym tramwajem od 15 lat i doskonale wiem, jak wygląda kanar. To zawsze najbardziej niepozorne dziady, patrzą spod byka tymi swoimi kaprawymi oczkami i tylko szukają kogoś, komu będą mogli odebrać ostatnie pieniądze i poczuć się lepsi. Żałosne łachudry.

W dupę se wsadź rozmowy, Kacpei, cholerny kanarze. Chcesz odwrócić od siebie uwagę swoimi czczymi pogaduszkami? Ludzie tu jadą do pracy, do lekarza, do sklepu, do domu, ty zakało, znalazłbyś sobie normalną pracę
*Na jednym z siedzeń znajdował się jeden z najbardziej typowych weteranów Wojen Klubowych - wydarzenia które wstrząsnęło całym Krakowem. W roku 2014 legioniści z Warszawy przybyli do Krakowa aby wyeliminować Wisłę Kraków z rozgrywek. Nie udało to się, ale krakowski stadion został całkowicie zdewastowany. Mężczyzna był zdrowo po 50-tce. Łysiał, a na szyi miał szalik w kolorzach, wbrew wszelkim waszym oczekiwaniom, flagi Irlandii, a jego ciało przykrywał "overcoat", toteż nie pachniał zbyt przyjemnie.*
-Pany chcą znaleźć kanara? Ech.. to mi przypomina akcję pod bimbrownią.... a właśnie- *tu wyciągnął z kieszeni flaszę zalatującą mocnym alkoholem, odkręcił ją i pociągnął solidny łyk*- chce który spróbować? A jak mówiłem pod bimbrownią widziałem sporo kanarów, to były szumowiny, ale za to zobaczyłem jedną wspólną cechę - każdy nosi taką dziwną kamizelkę.... ej czy ten cały... jak on tam ma... a, farmaceuta nie ma podobnej.


(No dalej, nieco odgrywania postaci panowie)
Coś tu śmierdzi, wiecie? Ale paskudnie. Śmierdzi STARYM, ZEPSUTYM, SPLEŚNIAŁYM WAFLEM. Tak pachnie tylko knopers. Pamiętam smak tego ciastka, które mamusia pakowała mi do szkoły. Ech. Szkoda, że jak Storck upadł, to przestali je produkować. Lubiłem je jeść. Nimm 2 też.
Dzięki wielkie Johnny

Ty co Ichabod! Wzorowy obywatel się znalazł! Kacpei zaczyna miłą rozmowę, a ty od razu po nim jedziesz. Ciekawe gdzie ty pracujesz? Zapewne nie skończyłeś nawet gimnazjum.
*Knopers 25 letni dres z zanikiem mięśni*'
O kurwa kasowniki zaklejone i nic zrobić nie idzie nawet kosą próbowałem,słyszałem, że jest kanar.Trzeba go wywalić bo jak ja dojadę
Eeee ludzie nie wydaje wam się,że Coud jest kanarem, wygląda jak jakiś pedał w tym stroju prawdziwy mężczyzna nosi dresy szelesty,a nie garniturek.


Coud, nic ci do tego, co ja robię. Wiem co mówię, znam ten tramwaj jak własną kieszeń. Tutaj poznałem pierwszą miłość, tutaj się wychowałem, tutaj jest mój dom. Nie ruszam się z tego tramwaju od półtorej dekady, więc nie pyskuj mi tu dzieciaku, bo jesteś na moim terenie
Tremirenes, to jest sweterek, a nie kamizelka. *Rozpina bluzę z kapturem żeby wszystkim zademonstrować.* Jakby cię zmuszali w pracy to też byś podobne nosił. A skośni maja upodobanie do kamizelek właśnie. Jakbyś wsiadł w inną linę, która jedzie przez chińską dzielnicę, to byś nie wiedział gdzie jesteś.
W sumie jak się tak zastanowić to zmieniam moje podejrzenia na farmacutę widać, że jeszcze gorszy od Couda, sweterek tfffu widać, że mieszka z mamusią.
Stron: 1 2 3 4 5 6