Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pudełka czy dystrybucja cyfrowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Jak dla mnie to pudełka, lubię mieć coś co kupuję w formie fizycznej, co do dystrybucji cyfrowej nie mam nic przeciwko bo i z niej zdarza mi się korzystać.
To i to. Jeżeli mam grę w pudełku za 50zł, i na steamie za 50zł to kupuję wersję pudełkową. Na steamie kupuję tylko jeżeli różnica w cenie naprawdę jest duża i można zaoszczędzić. A ta biblioteka na dzień dzisiejszy 88 gier to nie wiem skąd się wzięła D:
Jeśli mam pieniądze na wersję pudełkową to kupuję pudełko, jeśli jednak mam mniej oszczędności kupuję same klucze, które są tańsze.
Ja po ogólnej przesiadce na komputer automatycznie przestałem kupować wersje pudełkowe. Po prostu jest to szybsze rozwiązanie płacę dostaję klucz w 5 minut gra pobiera się średnio jakieś 3h i wszystko gra. A pudełeczko "zawsze" można dokupić :P
Osobiście preferuję pudełka Winking Sam w sumie nie wiem czemu, czy jest to spowodowane tym, iż od samego początku z grami się kupowało pudełka (jako, że cyfrowej dystrybucji jeszcze nie było), lecz jeśli jest jakaś niezwykła promocja na cyfrową dystrybucję, jestem zmuszony kupić wersję elektroniczną Winking
Jako kolekcjoner a już na pewno wieloletni gracz lub jak kto woli - stare pokolenie - uwielbiam wydania pudełkowe. Do dystrybucji cyfrowej nie mam nic, czasem sam korzystam jednak mając wybór przede wszystkim sięgam po pudełko. Wolę mieć coś namacalnego. Niby bardzo nic ale jednak pełna półka gier wygląda o niebo lepiej niż kilka ikonek na pulpicie czy czymś podobnym.

Wiadomo, że wersje klasyczne klasyczne to mimo wszystko nie raz wymóg poświęcenia miejsca. Bywa to naprawdę kłopotliwe, gdy ktoś właśnie tego wolnego placu nie ma - wtedy dystrybucja cyfrowa jest jak znalazł.
Oczywiście, że pudełka Smiling
Myślę że każdy przynajmniej większość graczy woli swoje "sanktuarium gamingu" przyozdobić pudełkami z gier które mają. Jednakże łatwiej pochwalić się kolegą wersją pudełkową niż elektroniczną Smiling
Łatwiej, nie łatwiej. Jednak na pewno kolekcja pudełkowa robi dużo lepsze wrażenie niż kilka ikon czy tytułów.
Zdecydowanie jestem za pudełkami. Ze steama/origina/uplaya korzystam tylko w ostateczności, gdy dana gra wymaga tych programów. Pudełka czasami są droższe, ale ta satysfakcja, gdy trzymam grę w ręku i mogę się nią cieszyć bez końca, to jest właśnie to ,co uwielbiam w pudełkach. Dystrybucja cyfrowa i tak raczej wygra ten konflikt, ale ja i tak zawsze będę za pudełkami.
Jestem za pudełkami nie ma tyle problemu co z steama/origina/uplaya itd.
Pudełka forever! Co prawda zajmują trochę miejsca i co jakiś czas trzeba spędzić trochę czasu na odkurzeniu tego wszystkiego, ale to sprawia że czuję się prawdziwym graczem który dba o swoje "zabaweczki". Z drugiej strony gry kupowane np. przez platformę steam są bardziej funkcjonalne przez to że płyta nigdy się nie zedrze i nie trzeba owej płyty nosić wszędzie ze sobą, żeby pograć. Moim zdaniem najlepszym pomysłem jest połączenie obu tych sposobów takie jakie wystąpiło np. przy Saint's Row: The Third.
Przez ostatni rok kupowałem praktycznie tylko cyfrowo,lecz od miesiąca znowu powróciła magia kolekcjonowania pudełek.
Bardziej wole pudełkowe wersje z 2 powodów
-boje się, że serwis w którym kupiłem gry zakończy działalność i je strace
-mój domowy internet (1mb) nie pozwala na komfortowe ściąganie gier
Oczywiście wole gry w pudełkach gdyż można je rozpakować poczuć zapach farby drukarskiej.
Jeżeli gra ci się nie podoba możesz ją odprzedać lub połamać/spalić pudełko.
Oczywiście na steame mogę mieć moją kolekcje ale nie będę się mógł pochwalić przed kolegami jak powiększa się moja skromna kolekcja.
NIC nie jest w stanie zastąpić zapachu dopiero co otwartego pudełka z grą i instrukcji.
Ja stoję za pudełkami. Wiadomo - ładnie wygląda, instrukcja drukowana a nie pdf/doc etc. No ale jednak nie stronię też od dystrybucji cyfrowej - pudełkowe wersje momentami są droższe, a jeżeli mam do wyboru pudełko za 80zł + przesyłka a digital za 60zł + dlc/beta/whatever to jednak biorę digitala.
Dlatego, jakbym miała podsumować - wygrywają pudełka, ale jednak nie ma wielkiej przewagi dla mnie. Liczy się zabawa z grania Smiling
Pudełka ładnie się kurzą ;D
To zależy :] Ale na dobrą sprawę ostatnio wygrywa w moim przypadku dystrybucja elektroniczna. Nie mam specjalnego parcia na pudełkową wersję, jeśli jest de facto jedynie "ozdobnikiem" dla wersji steamowej. Płyta instalacyjna i tak na niewiele się zda, bo trzeba jeszcze dociągnąć gigabajty aktualizacji. W takim przypadku zdecydowanie wolę wersję digital, szczególnie że ceny na takim greenmangaming (czy innym sklepie elektronicznym) w okresach promocyjnych biją na głowę niemal wszystkie promocje "pudelkowe". Do tego jest też taka kwestia, że niektórych gier zwyczajnie nie można kupić w wersji "fizycznej". Niedawno sporo zagrywałem się w dwa tytuły: Defender's Quest i Eador: Genesis (do tego drugiego niedawno wróciłem zresztą Smiling). Oba są dostępne jedynie w dystrybucji elektronicznej.

Niby są jeszcze klasyki, ale... Są promocje na GOG-u, gdzie można je nabyć za 3-5 dolarów. Nie muszę chyba mówić, że często kupienie jakiejś starszej gry w wersji pudełkowej potrafi kosztować kilkadziesiąt złotych i więcej (szczególnie, jeśli nie była zamieszczona w żadnym czasopiśmie i długo nie ukazywała się żadna jej reedycja, czy to w digitalu, czy w wersji pudełkowej.

No i jeszcze są bundle - tam przelicznik cenowy jest po prostu nie do pobicia. W sumie średnio mi się to podoba (szczególnie że dystrybucję elektroniczną w znacznej mierze zdominował steam). No ale cóż poradzić. Chyba w zeszłym roku dokonałem 2 albo 3 zakupów gier pudełkowych na PC. Tych elektronicznych było znacznie więcej (właściwie poza 3 miesiącami zawsze się jakichś zakupów dokonywało). O czymś to świadczy :P
Moim skromnym zdaniem WOLĘ wersje pudełkowe gier Smiling Jest to fajna sprawa bo takową grę możemy postawić sobie na półce. Jest to pewnego rodzaju przynajmniej według mnie trofeum, którym można się np. pochwalić znajomym. Wolę mieć grę w postaci fizycznej, ponieważ serwery np. STEAM'a mogą ulec awarii lub zostać zaatakowane przez hakerów. Wiem że to graniczy z cudem i raczej mają kopie zapasowe kont czy coś w tym rodzaju, ale zawsze istnieje taka opcja.Czasem nawet lubię wsiąść starszy tytuł i poczytać sobie instrukcję co też jest fajne. Niestety, producenci gier coraz częściej decydują się na dystrybucję cyfrową,a dlaczego? Szkoda im każdego dolara na pudełko i umieszczenie gry na nośniku i właśnie dlatego rynek gier powoli przechodzi do dystrybucji cyfrowej.

Mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie...
Ja jednak wolę pudełkowe dystrybucje. Są droższe od cyfrowych, ale zawsze pudełko to pudełko Smiling
ja uwielbiam ustawiać pudełka na mojej półce, dlatego wolę pudełka chociaż zdarza mi się korzystać z dystrybucji cyfrowej.
Moim zdaniem wersje pudełkowe. Nie ma to jak zdjęcie folii z opakowania i czuć ten gładki dotyk plastiku. Taka kolekcja fajniej się prezentuje, a przy okazji pudełkowe wersje są w moim mniemaniu o wiele lepsze gdyż w cyfrowej dystrybucji trzeba się bawić w jakieś zdrapki, karty płatnicze i inne pierdoły.
Myślę, że to jest obojętne, zależy czy do wersji pudełkowej dodają jakieś fajne dodatki, np. mapy, plakaty, ścieżki dźwiękowe i inne takie podobne, to się opłaca, jeśli nie ma nic takiego w zestawie, to wystarczy wersja cyfrowa, ważna jest zabawa w grze oraz zajawka na nią. Takie jest moje zdanie ..Smiling
Wszystko zależy jaką grę kupuję. Jeżeli wiem, że gra prawdopodobnie mi się bardzo spodoba to kupuję wersję pudełkową. Cyfrowe wersje gier kupuje jeżeli nie jestem pewny gry (bo zwykle jest taniej) oraz gdy mam do czynienia z grami Indie (ostatnio coraz częściej).
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9